21.05.2022

15:01 >> 17:52

BARSELONA OSVOJILA TREĆE MESTO! Katalonci bolji od Olimpijakosa!

Košarka

Košarkaši Barselone savladali su Olimpijakos (84:74) i osvojili su treće mesto u Evroligi

"Katalonski gigant" je vodio veći deo utakmice, ali pružila je sjjajan otpor ekipa iz Pireja.

Bio je ovo fantastičan meč, iako se može reći da je bio revijalnog karaktera.

Barselona je bolje ušla u ovaj meč. Katalonski tim su predvodili Laprovitola i Mirotić, dok se u grčkoj ekipi najviše isticao Vazenkis.

Prva četvrtina se završila rezultatom 20:18 u koristi kluba iz Katalonije.

U drugoj četvrtini gledali smo sličan scenario, Barselona je na početku ovog perioda stekla dvocifrenu prednost, ipak trgnuo se Olimpijakos u drugom i ekipe su na poluvreme otišle sa rezultatom 45:38 u koriste Barselone.

Treća četvrtina je verovatno bila najbolja koji su odigrali igrači tima iz Pireja.

Najviše su se isticali Vezenkov i Slukas, a četvrtina je završila rezultatom 62:56 u korist Barselone.

Uspeo je katalonski tim da održi prednost do kraja meča i zasluženo osvoji treće mesto u fajnl fouru Evrolige.

Najefikasniji u dresu Barselone bio je Mirotić sa 19 poena, dok je Olimpijakos predvodio  Vezenkov sa 20 poena.

Barselona-Olimpijakos 84:74 (20:18, 25:20,17:18, 22:18)

Barselona: Dejvis(10), Egzam(3), Šanli(16), Šmits(0), Hejs-Dejvis(0), Laprovitola(4), Abrines(8), Higins(11), Kjurik(0), Jokubaitis(4), Mirotić(19), Kalates(9)

Olimpijakos: Vokap(8), Dorsi(10), Larencakis(5), Fol(2), Slukas(14), Martin(2), Vezenkov(20), Papanikolau(0), Žan-Šarl(2), Mekisik(11)

KRAJ UTAKMICE- Barselona je pobedila rezultatom 84:74

39. minut - Dva poena Nikole Mirotića (79:70)

38. minut - Polovičan Vezenkov sa slobonih bacanja (75:70)

37. minut - Trojka Higinsa (73:65)

36. minut - Fantastično zakucavanje Meksika (70:65)

35. minut - Slukas pogađa trojku (68:63)

34. minut - Kalates precizan za dva poena (66:60). Mirotić pogađa oba slobodna (68:60)

33.minut - Pogađa Meksik oba slobodna bacanja (64:60)

32. minut - Precizan Vezenkov za dva poena (64:58)

31. minut - Kori Higns pogađa za dva ponea (64:56)

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Odlična dva poena Slukasa (62:56)

29. minut - Dva poena postiže Vezenkov (62:54)

28. minut - Precizan za dva Vezenkov, a zatim pogađa i slobodno bacanje (60:52), s druge strane precizan je bio Dejvis (62:52)

27. minut - Mirotić precizan za dv apoena (60:46), zatim pogađa trojku Vezenkov (60:49)

26. minut - Šanl polovičan sa slobodnih bacanja (58:44)

25. minut - Precizan Nikolas Laprovitola (57:42). Ubacuje Dorsi oba slobodna bacanja (57:44)

23. minut - Pogađa trojku Nikola Mirotić (53:42),  azatim je bio precizan i za dva poena (55:42)

22. minut - Dva poena Vazenkova (47:40), zatim uzvrađa Šanl trojkom (50:40), smanjio je prednost Dorsi u sledećem napadu (50:42)

21. minut - Abrines pogađa za dva (47:38)

POLUVREME

20. minut - Pogađa Kalates za dva (45:38),  a zatim promašuje slobodno bacanje

19. minut - Zakucava Žan-Šarl, prvi njegovi poeni na meču (37:38). Šanli pogađa za dva poena, a zatim je trojka Abrinesa (43:38)

18. minut - Pogađa za tri Larentzakis (35:34). Precizan Meksik sa slobodnih bacanja (35:46), zatim dva poena Šanla (37:36)

17. minut - Trojka Abrinesa (35:31)

16. minut - Larezntikis precizan za dva (28:26). Ponovo precizan Mekisik (28:28). Za Barselonu zatim postiže dva poena Dejvis, a za Olimpijakos Sloukas (30:30) koji je potom pogodio i slobodno bacanja (30:31). S druge strane dva poena je postigao Brendon Dejvis (32:31)

15. minut - Mekis pogađa za dva (28:24)

14. minut - Ponovo dva poena Jakubitsa (26:20), s druge strane pogađa Martin (26:22), a zatim pogađa Dejvis (28:22)

13. minut - Precizan Jakubotis (24:20)

12. minut - Brandon Dejvis pogađa za dva poena (22:20)

11. minut -Precizan Sloukas za dva poena (20:20)

Kraj prve četvrtine

10. minut - Polovićan Vezenkov sa slobdnih bacanja, u poslednjem napadu precizan je bio takođe Vezenkov (20:18)

9. minut - Vezenkov je pogodio za dva, s druge strane Hejs-Dejvis precizan za dva, a zatim je bio precizan i sa slobodnih bacanja. Dva slobodna bacanja je ubacio i Sloukas (18:15). U sledećem napadu Barselone pogađa Higns za dva (20:15)

8. minut - Dorsi pogađa za dva, za sada je najbolji igrač Olimpijakosa (15:11)

7. minut - Prvi poeni na meču Higinsa (15:9)

6. minut -Vezenkov precizan za dva (13:9)

5. minut - Dorsi je pogodio oba slobodna bacanja, a zatim trojka Vokapa, s druge stran za tri pogađan Šanl (13:7)

4. minut - Pogađa Šanl,  a zatim Kalates. Barselona u odličnoj seriji od 8:0 (10:2)

3. minut - Pogađa Mirotić za dva poena, uz to je dobio udarac u glavu (6:2)

2. minut - Pogađa Laprovita za dva (4:2)

1. minut - Mirotić postiže prve poene na meču  (2:0), Dorsi uzvraća sa druge strane (2:2)

15.00 - Dobrodošli na na naš blog posvećen utakmici za treće mesto u Evroligi između Barselone i Olimpijakosa.

Danka Ilić ubijena je pre tačno mesec dana, a ovo je detaljna rekonstrukcija stravičnog zločina: Devojčica ubijena na par metara od kuće

Danka Ilić (2) nestala je 26. marta u Banjskom polju kod Bora, u dvorištu porodične kuće svoje majke Ivane Ilić, dok se igrala sa starijim bratom. Prema rečima majke, sin je zatražio vodu, pa je ona otišla do automobila, ali kada se vratila Danka više nije bila tamo. Nažalost, potraga za devojčicom za kojom je tragala cela Srbija, ali i Evropa, završena je na tragičan način.