21.05.2022

18:00 >> 20:32

VASA MICIĆ PONOVO ŠAMPION EVROLIGE! Srbin predvodio Efes do odbrane titule, neverovatan preokret u Beogradu!

Košarka

Košarkaši Efesa pobedili su Real Madrid (59:58) u finalu Evrolige

Bilo je ovo neverovatno finale najeltinijeg evropskog klubskog takmičenja.

Real je bolje ušao u utakmicu. Predvodio ih je Valter Tavares koji bio najraspoženiji igrač "kraljevskog kluba" na parketu.

Nije bilo mnogo poena, a obe ekipe su igrale jako čvrstu odbranu. Prva četvrtina se završila rezultatom 15:14 u koristi Real Madrida.

Nastavila se tvrda igra i u drugoj četvrtini ovog meča. Imao je +9 Real u jednom momentu, ali odličnom igrom Micića i Plajsa Efes je stigao na -2.

Ipak, Real je na poluvreme je otišao sa +5 (34:29).

U trećoj četvrtini gledali smo i dalje  borbu za svaki poen. Oba tima su pružili fantastičan performans.

Bio je ovo jako uzbudljiv period meča, a pred sam kraj četvrtine, došlo je umalo do fizičkog sukoba između Andersona i Porijea.

U poslednjih 10 minuta nastavljena je rezultatska klackalica. Micić je na samom početku pogodio trojku, a onda je usledila drama.

Više puta prednost se menjala, ali u ključnim momentima igrači Efesa su bili skoncentrisaniji i zasluženo došli do pobede.

Naš Vaa Micić je proglašen za MVP-a fajnl foura Evrolige. On je bio i najefikasniji igrač na meču sa 23 poena.

Efes-Real Madrid 59:58 (14:15, 15:19,11:8,18:15)

Dvorana: Štark arena   Sudije: Luiđi Lamonika, Boris Rižik, Giptis Lilius

Efes: Anadolu Efes: Larkin, Bobua, Singlton, Sajbir, Balbaj, Brajant, Gazi, Guven, Moerman, Tunčer, Plajs, Micić

Real Madrid:Vilijams-Gos, Kozer, Rendolf, Fernandez, Abalde, Hanga, Dek, Poarje, Tavareš, Ljulj, Jabusel

Kraj utakmice - Efes je pobedio rezultatom 59:58

40. minut - Ubacuje Lulj dva poena (58:57)

39. minut - Kozer polovičan sa slobodnih bacanja (56:54). Tavares polovčan sa slobodnih bacanja (56:55), a zatim dva poena Plajsa (58:55)

38. minut - Gabrijel Dek pogađa trojku za izjednačenje (53:53). Pogađa trojku Micić (56:53)

37. minut - Briljantna asistencija Micića za kucanje Plajsa (53:50)

36. minut - Precizan Tibor Plajs (51:50)

35. minut - Pogađa Plajs (49:47), a zatim trojka Lulja (49:50)

34. minut - Pogađa Lulj oba slobodna bacanja (47:46). Porije polovičan sa slobodnih bacanja (47:47)

33. minut - Dek je pogodio oba slobodna bacanja, a zatim dva poena Plajsa (44:47)

32. minut - Odlično kucanje Singletona (45:42)

31. minut - Fantastična trojka Micića za vođstvo (43:42)

Kraj treće četvrtine

30. minut - Larkin promašuje oba slobodna bacanja (40:42)

29. minut - Odličan Abusele ispod koša (38:42), a zatim ponovo precizan Micić (40:42). Gužva na terenu zbog faula. U sukobu su bili Anderson i Porijer.

28. minut - Pogađa Vasa Micić dva slobodna bacanja (38:40)

27. minut - Trojka Plajsa (36:40)

26. minut - Dva poena Tibora Plajsa (33:40)

25. minut - Postiže Hanga trojku (31:40)

23. minut - Dva poena Plajsa (31:37)

22. minut - Abalde postiže prve poene na meču (29:37)

21. minut - Polovičan sa slobodnih bacanja Tavares (29:35)

POLUVREME

20. minut - Pogađa trojku Rendolf (29:34)

19. minut - Još jedan sjajan porez Larkina za dva poena (26:31), zatim trojka Vase Micića, on je trenutno sa 13 poena najefikasniji igrač na utakmici (29:31)

18. minut - Odlično kucanje Rendolfa (24:31)

17. minut - Trojku pogađa Rendlof, a zatim sjajno probijanje Larkina za dva poena (24:29)

16. minut - Kozer pogađa za dva (22:26)

15. minut - Sjajan potez Rudija Fernandeza za dva poena (22:24)

14. minut -Dva poena Porijera, s druge strane precizan Danston (22:22)

13. minut - Precizan za vođstvo Vasa Micić (20:18), s druge strane precizan je bio Lulj (20:20)

12. minut - Pogađa trojku Tejlor (16:18), zatim je Singleton bio precizan za izjednačlenje (18:18)

11. minut - Pogađa za dva Vasa Micić (16:15)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Pogađa Larkin trojku (11:15),  a zatim postiže i dva poena uz faul.Pogodio je i slobodno bacanje (14:15)

9. minut - Jabusele polovičan sa slobodnih bacanja, a onda novi poeni Tavaresa (8:15)

8. minut - Ponovo poeni Tavaresa (6:12). Pogađa Vasa Micića (8:12)

7. minut - Precizan Tavares uz pogođeno slobodno bacanje (6:10)

6. minut - Precizan Vasa Micić (6:6). S druge strane kucanje Tavaresa (6:8)

5. minut - Ponovo precizan Tavares (4:6)

4. minut - Dva poena Tavaresa (4:4)

3. minut - Hanga postiže prve poene iz igre za Real, a zatim trojka Plajsa (4:2)

2. minut - Polovićan Vasa Micić sa slobodnih bacanja (1:0)

1. minut - Za sada promašaji na obe strane (0:0)

18.00- Dobrodošli na na blog posveće finalu Evrolige u kom se sastaju Efes i Real Madrid