01.06.2022

19:35

DRAMA, HAOS I POBEDA PARTIZANA! Crno-beli stigli do trijumfa za nastavak finalne serije u NEHUMANIM SPORTSKIM USLOVIMA, MEČ BIO PREKINUT ZBOG NAVIJAČA  DOMAĆEG TIMA!

Tanjug/Strahinja Aćimović

Košarka

DRAMA, HAOS I POBEDA PARTIZANA! Crno-beli stigli do trijumfa za nastavak finalne serije u NEHUMANIM SPORTSKIM USLOVIMA, MEČ BIO PREKINUT ZBOG NAVIJAČA DOMAĆEG TIMA!

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u trećem meču finala plej ofa ABA lige (70:67)

Bio je ovo veoma dramatičan meč sa dosta preokreta, a 50 sekundi pred kraj meča meč je prekinut na pola sata jer su navijači bacali tvrde predmete na teren.

Ipak, Partizan je nakon povratka na teren izašao kao pobednik.

Crno-beli su bolje startovali u ovom duelu. Odlično ih je služio šut za tri poena što im je osiguralo blagu prednost na kraju četvrtine (21:17).

Sličnu situaciju smo gledali i  u drugoj četvrtini Koprivica i Avramović su predvodili Partizan, dok se u Zvezdi isticao Nikola Kalinić. Poluvreme se završilo rezultatom 39:31 u korist Partizana.

U trećoj četvrtini Zvezda je vršila apsolutnu dominaciju dominaciju. Davidovac i  Dobrić su predvodili crveno-bele do preokreta i tako je Zvezda otišla na pauzu sa +7 (47:54).

Uzbudljiva košarka se igrala u poslednjoj četvrtine, oba tima su imali svoje  momente, ipak nesportske scene su preuzele svu pažnju.

Samo 50 sekundi pred kraj utakmice, posle nekoliko opomena zbog bacanja tvrdih predmeta na teren, arbitri meča su napustili teren.

Nakon 10 minuta to su uradili igrači, a meč je nastavljen tek pola sata kasnije pošto su tribine ispražnjene.

U finalnih 50 sekundi Partizan je bio skoncetrisaniji i odne je pobedu rezultatom 70:67.

Najefikasniji kod crno-belih bio je Panter sa 22 poena, dok je Zvezdu predvodio Dobrić sa 20 ubačenih poena.

Sledeći meč je na rasporedu u petak 3. juna kada je ponovo Partizan domaćin.

Partizan-Crvena zvezda 70:67 (21:17, 18:14,8:23, 23:13)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Matej Boltauzer, Uroš Nikolić, Milan Nedović

Partizan: Panter, Vukčević,, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Smailagić, Mur, Glas, Lesor, Trifunović, Madar.

Crvena zvezda: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović,  Kuzmić

KRAJ UTAKMICE

40. meč - Meč je nastavljen Partizan ima tri poena prednosti

Prekid meča - Utakmica je prekinuta, sudije su povukle u svlačionicu. Njiihov odlazak ispraćen je bacanjima predmeta. Nakon nekoliko minuta ka svaličionicama su krenuli i košarkaši oba tima. Moraće da se isprazni jedan deo tribina.

39. minut - Pogodio je Dobrić oba slobodna bacanja (63:65). Zatim precizan Ledej (65:65). Zatim trojku postiže Kevin Panter (65:68).

38. minut - Prvi pogodak Luke Mitrovića na ovoj utakmici (63:63)

37. minut - Pogađa trojku Dalas Mur (63:61)

35. minut - Mur pogađa oba slobodna bacanja (59:59). Zatim je Madar pogodio samo jedno slobodno bacanje (60:59). S druge strane precizan Kalinič (60:61)

34. minut - Holins precizan za dva, zatim zakucavanje Avramovića (55:59). Ponovo poeni Alekse Avramovića (57:59)

33.minut - Panter pogađa dva od dva (53:57)

32. minut - Pogađa Avramovića oba slobodna bacanja (51:57)

31. minut - Ponovo trojka Davidovca (51:57)

Kraj treće četvrtine

30. minut - Fantastična trojka Dobrića uz faul (47:53). Pogađa Dobrić i slobodno bacanje (47:54)

29. minut - Zagorac precizan za dva poena  (47:47). Pogađa sva tri slobodna bacnaja Dobrić (47:50)

27. minut - Trojka Davidovca (45:47)

26. minut - Pogađa Kalinić za dva (43:44)

25.minut - Stefan Marković precizan za tri (43:42)

24. minut - Ponovo precizan Davidovac, Željko Obradović je zatražio tajm-aut (43:39)

23. minut - Poentira Dejan Davidovac (43:37)

22. minut - Precizan Panter, a zatim i Lazić (43:35)

21. minut - Dva poena Davidovca (39:33). S druge strane precizan Panter (41:33)

POLUVREME - Partizan vodi rezultatom 39:31

20. minut - Odlično polaganje Avramovića (38:31)

19. minut - Dva poena Dobrića (36:31)

18. minut - Postiže Koprivica dva poena (33:28). S druge strane Holis polovičan sa slobodnih bacanja, Avramović zatim positže trojku (36:29)

17. minut - Koprivica precizan sa slobodnih bacanja (31:28)

16. minut - Tehnička za Dejana Radonjića (27:28). Pogađa Panter slobodno i poravnava na 28:28. Postiže Panter i poene iz igre (30:28)

15. minut - Daje Dobrić jedno od tri slobodna bacanja (27:28)

14. minut - Zakucavanje Smailagića, tajm-aut je zatražio Dejan Radonjić (27:27)

13. minut - Precizan Dobrić za dva (23:25), s druge strane pogađa Lesor (25:25). Postiže Dobrić oba slobodna bacanaj (25:27)

12. minut - Daje trojku Dobrić (21:23). Izjednačuje Jan Madar (23:23)

11. minut - Trojka Ivanović, a zatim tajm-aut Željka Obradovića

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Madar precizan za dva (21:16). Polovičan Dobrić sa slobodnih bacanja (21:17)

9. minut - Dva poena Kevin Pantera (19:16)

8. minut - Faulirao je Lazarević faul. Zatim je Ledej postigao oba slobodna bacanja, ipak iskupio se Lazarević u sledećem napadu sa dva poena (17:16)

7. minut - Odlično se snašao Kalinić u reketu, a onda trojka Kevina Pantera sa devet metara (15:14)

6. minut - Fenomenalno polaganje Davidovca (9:11). S druge strane Ledej precizan za tri (12:11)

5. minut - Ponovo precizan Kuzmić (6:9). Zatim Panter postiže dva poena uz faul (8:9). Zatim je postigao i slobodno bacanja (9:9)

4. minut - Davidovac posiže trojku (6:5). Zatim Kuzmić postiže dva poena za vođstvo (6:7)

3. minut - Ponovo trojka Mura (6:2)

1. minut - Kalinić postigao dva poena (2:3). S druge strane Mur postiže trojku (3:2)

20.20 - INCIDENT PRED POČETAK MEČA

Navijači Partizana bacili dve petarde u momentu kada su igrači Crvene zvezde istrčavali na teren.

19.30 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Patizana i Crvene zvezde u trećoj utakmici plej-ofa finala ABA lige.