UGOVOR KARIJERE! Sin proslavljenog asa Partizana ušao u ISTORIJU Madriđana! Treniraće ga LEGENDARNI reprezentativac! (VIDEO)
Podeli vest
Mladi Ivan Vasiljević, naslednik nekadašnjeg fudbalera crno-belih Petra Vasiljevića, postao je prvi Srbin koji je potpisao četvorogodišnji ugovor za Atletiko iz Madrida
Ovaj sedamnaestogodišnji momak rođen je 17.01. 2005. godine, a sin je bivšeg igrača Partizana, Petra Vasiljevića, koji je ostao upamćen među grobarima po golu u Večitom derbiju "sa atletske staze".
Fudbaleri AEK Larnake slavili su u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Partizana na Kipru i narednog četvrtka braniće prednost u Beogradu
05.08.2022
17:00
Naime, Peđa je u polufinalu Kupa Jugoslavije 1994, u pobededi Partizana od 3:1 dao spektakularan gol o kojima su generacije prepričavale. Podsetite se kako je to bilo:
U međuvremenu njegov sin Ivan postao je prvi Srbin koji je u omladincima postao član nekog španskog velikana.
Foto: Public
Petar Vasiljević
- Često sam slušao priče o neizbrisivom tragu svog oca u Partizanu i posebno golu koji je postigao u finalnoj utakmici Kupa protiv “večitog rivala”. Kasnije je svoju karijeru kao trenera gradio na prostoru Španije, pre svega u Osasuni. Iako sam imao otvoren poziv od strane kluba iz Pamplone, želeo sam da gradim svoj autentični fudbalski put. Jeste možda trnovitija staza , ali je autentično moja sa ličnim sadržajem isključivo zasnovana na prikazu na fudbalskom terenu. Upravo izdanja na poziciji centralnog levog štopera su me preporučila madridskom Atletiku, učinivši mi posebnu čast, ali i obavezu da dam svoj pun doprinos i potpunom posvećenošću napravim neke nove iskorake u karijeri - rekao je Ivan Vasiljević po dolasku na Vanda Metropolitano stadion.
Zanimljivo da će Vasiljeviću junioru trener biti legendarni Fernando Tores. Dominantnost u skoku, igra sa obe noge, odličan u markacijama su karakteristike koje su Vasiljevića preporučile evropskom fudbalskom gigantu.
- Fernando Tores je personifikacija za Atletiko. Sa blizu 400 oficijalnih mečeva zavredeo je najviše mesto u klupskoj istoriji. Kao igrač osvojio je bukvalno sve, od Mundijala do klupskog prvaka Evrope. Biće mi čast da radim sa takvom veličinom punom autoriteta i znam da ću moći mnogo da naučim i nivo igre podignem na još viši nivo.
Ne krije mladi fudbaler da u budućnosti očekuje poziv u reprezentaciju Srbije:
- Najveća čast svakog fudbalera je da zaigra za svoju zemlju. Želim da svojim nastupima za Atletiko zavredim poverenje selektora i u vremenima kada fudbal Srbije, i klupski i reprezentativni doživljava renesansu i progresiju, dam pun doprinos na reprezentativnom polju i predstavim se širem auditorijumu na najafirmativniji način dajući pun doprinos ostvarenjima Orlića - istakao je Ivan Vasiljlević, novi član omladinskog pogona madridskog Atletika.
U dosadašnjoj karijeri, Petrov naslednik je upisao nekoliko nastupa za mlađe selekcije Orlića, ali su ambicije mnogo veće.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbaleri AEK Larnake slavili su u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Partizana na Kipru i narednog četvrtka braniće prednost u Beogradu
Suviše sam Srbin i suviše volim Srbiju da bih bio po volji moćnicima! Mene zanima podrška građana Srbije, a ne u tuđim kabinetima i zemljama, koju očigledno imaju blokaderi i političar Vladan Đokić!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić podelio je na svom Instagram nalogu upečatljiv video koji svedoči o transformaciji jednog od najvažnijih delova prestonice, od zapuštenog prostora do modernog urbanog centra kakav je danas Beograd na vodi.
Odgovarajući na pitanja novinara nakon obilaska novootvorenog vidikovca na Kuli Beograd, predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je da se izbori ne dobijaju u Londonu i Briselu, govoreći o blokaderskoj kampanji i obilasku inostranstva.
Radovi na Linijskom parku na Dorćolu realizuju se fazno, kroz ukupno 10 urbanističkih celina, na trasi dugoj 4,6 kilometara, od Beton hale do Pančevačkog mosta.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski pred spomenikom "ZAŠTO" odala poštu radnicima RTS ubijenim u NATO agresiji.
Mnogi vernici nisu sigurni kako treba da se obuku za odlazak u crkvu. Jedni iz straha ne žele da pogreše, dok oni drugi navuku na sebe prvo što im padne pod ruku. Prečasni protonamesnik inž. Hadži Željko Jovanović kaže da adekvatnim oblačenjem poštujemo svetinju i vernike u njoj.
Tihomir Krstić (44) koji je 27. decembra prošle godine u ulazu zgrade na Novom Beogradu napao, izbo nožem i opljačkao S. Ć (67) na saslušanju u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, danas je priznao zločin.
Milosav S. (75), kome se na teret stavlja da je ubio svoju suprugu Javorku S. (76), saslušan je danas u Višem javnom tužilaštvu u Leskovcu gde se branio ćutanjem.
Po nalogu Kantonalnog tužilaštva Unsko-sanskog kantona, pripadnici Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona su danas na području opštine Velika Kladuša uhapsili dve osobe, od kojih je jedna maloletna.
Trka za vođstvo francuskog centra-desnice uoči predsedničkih izbora sledeće godine sve više se pretvara u borbu između dvojice bivših premijera Gabrijela Atala i Eduar Filipa, koji su se u međuvremenu okrenuli protiv francuskog predsednika Emanuela Makrona, piše briselski Politiko.
Šef kabineta predsednika Ukrajine Kiril Budanov potvrdio je danas da je Ukrajina dobila zahteve partnera da obustavi napade na rusku naftnu infrastrukturu.
Rusija je pozvana da učestvuje na samitu G20 u SAD na najvišem nivou, saopštio je Sputnjiku zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Aleksandar Pankin.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski odbacio je navode Rusije da su njene snage preuzele potpunu kontrolu nad Luganskom oblašću, kao i tvrdnje o zauzimanju velikih delova ukrajinske teritorije.
Od 15. maja, na Informer TV, počinje emitovanje jedne od najpopularnijih serija u istoriji domaće televizije - "Bela lađa". Hit komedija emitovaće se svake večeri od 21.30 sati.
Povodom tvrdnji da je ukinut dečiji program na Javnom servisu Srbije, oglasio se predsednik Upravnog odbora Radio-televizija Srbije Branislav Klanšček.
Američka rediteljka, glumica, scenaristkinja i producentkinja Megi Džilenhol biće predsednica međunarodnog žirija glavnog takmičarskog programa 83. Venecijanskog filmskog festivala, saopštili su danas organizatori.
WhatsApp, koji koristi ogroman broj ljudi širom planete, ulazi u novu etapu razvoja u kojoj se prvi put ozbiljnije razmatra uvođenje pretplate za dodatne opcije.
Dobar roštilj ne počinje loženjem vatre, već izborom pravog mesa. Ako želite da 1. maj prođe uz sočne i ukusne zalogaje, najvažnije je da na vreme odaberete kvalitetne komade.
Zimski, intenzivni parfemi polako se povlače, a njihovo mesto zauzimaju laganije, svežije i nežnije kompozicije koje nisu napadne, ali ipak ostavljaju utisak.
Princes krofne često važe za "nezgodan" kolač, ili ispadnu savršeno, ili se splasnu i izgube formu. Ipak, uz dobro objašnjen postupak i nekoliko važnih koraka, mogu se napraviti bez greške već iz prvog pokušaja.
Direktor Grand produkcije Goran Šljivić i voditeljka Ana Sević oglasili su se povodom glasina na društvenim mrežama o prestanku emitovanja "Zvezda Granda".
Katarina Grujić ispričala je da su je vršnjaci ismevali zbog fizičkog izgleda, zbog čega je u dvadesetoj godiniodlučila da se podvrgne hirurškoj intervenciji.
Pevačica Tijana Dapčević otkrila je da je na početku karijere želela da snimi duet sa Zdravkom Čolićem, ali da ju je, kada ga je pitala za saradnju, on gledao "kao smrdljiv sir".
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar