25.08.2022

19:15 >> 20:53

"ORLOVI" POBEDILI U KRCATOJ ARENI! Grčka pala posle produžetka, JOKIĆ I DRUGOVI STIGLI DO BITNOG TRIJUMFA, IPAK JEDNA STVAR BRINE SVE NAVIJAČE SRBIJE!

Košarka

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Grču u kvalifikacionom meču za Evrobasket rezultatom 100:94 posle odigranog produžetka

Bio je ovo veoma uzbudljiv meč, ipak Srbija je bila bolja tokom većine meča i zasluženo je došla do trijumfa.

Bio je ovo jako neizvestan meč od samog starta. Meč je odlično otvorio Vasa Micić sa devet poena, a odlično ga je pratio i Nikola Jokić, s druge strane  najefikasniji bio je Janis Adetokumbo. Prva četvrtina završila se rezultatom 31:25 u korist Srbije.

Nastavila se neizvesna borba i u drugoj četvrtini, a u 17. minutu desio se peh za Srbiju kada Vasilije Micić povredio skočni zglob. Nažalost, plejmejker Srbije nakon toga nije više mogao da se vrati na teren. Još uvek nije ozbiljno koliko je ozbiljna povreda.

Poluvreme se završilo rezultatom 51:44 u korist "orlova".

Srbija je održavala prednost tokom cele treće četvrtine, odlično su se isticali igrači Svetislava Pešića, a u poslednju četvrtinu su ušli sa +7 (70:63).

Imali su "orlovi" i +10 u poslednjoj četvrtinui, ipak nisu bili dovoljno skocentrisani u produžetku i Grčka je uspela izbori produžetak (87:87).

Ipak, u produžetku Srbija je nametnula svoj ritam ponajviše zahvaljujući Nikoli Jokić koji se pokazao kao pravi lider tima i slavili su rezultatom 100:94.

Najviše poena u našim redovima postigao je Nikola Jokić (29), sledili su ga Jaramaz (15) i Lučić (14), dok je kod Grka daleko najefikasniji bio Janis Adetokumbo sa 40 ubačenih poena.

SRBIJA-GRČKA  100:94 (31:25, 20:19, 19:19, 17:24, 13:7)

Srbija: Davidovac, Marinković, Kalinić, Lučić, Dobrić, Ristić, Jokić, Jagodić-Kuridža, Micić, Gudurić, Jaramz, Milutinov

Grčka: Dorsi, Larzentakis, Agvaranis,Kalates, Sloukas, Bočirdis, Papanikolau, J.Adetokumbo, K. Adetokumbo, T. Adetokumbo, Kaselakis, Lountiz

45. minut - Polovičan Lučić sa slobodnih bacanja (98:92). Janis pogađa oba slobodna bacanja (98:94)

44. minut - Janis Adetokumbo stiže do novih lakih poena (95:92). Dva poena Jokića (97:92)

43. minut - Izgurava Jokić Adetokumba i postiže dva poena (95:89). Janis je pogodio samo jedno slobodno bacanje (95:90)

42. minut - Zakucavanje Janisa Adetokumba (91:89). Novi poenio Jokića (93:89)

41. minut - Dva poena Kalinića (89:87). Kapitensko zakucavanje Vladimira Lučića (91:87)

KRAJ REGULANOG TOKA

40. minut - Novi poeni za Grčku (87:84). Dorsi postiže trojku za izjednačenje  (87:87)

39. minut - Trojka Kalatesa (84:79). Zatim trojku daje Jokić, ali nova trojka Grčke (87:82)

38. minut - Trojka Jaramaza, Itudis je zatražio tajm-aut (84:76)

37. minut - Pogađa Nikola Jokić oba slobodna bacanja (81:76)

36. minut - Lagani poeni Tanasisa Adetokumba (79:74),  a zatim njegovi novi poeni (79:76)

35. minut - Trojka Vladimir Lučića, a zatim novi poeni Janisa Adetokumba (79:72)

34. minut -. Avraganis odbojkaški postiže dva poena (76:70)

33. minut - Milutinov polovičan sa slobodnih bacanja (76:68)

32. minut - Tri poena Ognjena Jaramaza (75:68)

31. minut - Dolazi lako do poena Janis, a zatim vraća Jarama, ipak trojka Adetokumba (72:68)

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Tri poena za Grčk8u (68:63). Pogađa za dva Nikola Milutinov uz zvuk sirene (70:63)

29. minut - Srbija ima +8 (68:60)

27. minut - Trojka Marka Guduruća (64:58). Kuca Janis Adetokumbo (64:60). Dva od dva Milutinova sa slobodnih bacanja (66:60)

26. minut - Polovičan Janis sa slobodnih bacanja (61:58)

25. minut - Polovičan Lučić sa slobodnih bacanja (61:55). Novi poeni Tanasisa Adetokumba (61:57)

24. minut - Novi poeni Dorsija (60:55)

23. minut - Pogađa Jokić oba slobodna bacanja (58:50). Novi poeni Jokića (60:50)

22. minut - Četiri vezana poena Grčke, ali Jokić pogađa trojku (56:48). Novi poeni Janisa Adetokukumba (56:50)

POLUVREME

20. minut - Kucanje Kostasa Adetokumba (51:44).

19. minut - Kapitenska trojka Vladimira Lučića (49:42). Nikola Jokić pogađa uz faul, a zatim je promašio slobodno bacanje (51:42)

18. minut - Precizan za dva Vanja Marinković (44:42). Fantastična dva poena Nikole Jokića (46:42)

17. minut - Precizan kapiten Lučić za izjednačenje (42:42). Vasilije Micić je povredio skočni zglob, napustio je teren naš plejmejker

16. minut - Pogodio je Janis Adetokumbo oba slobodna bacanja (40:40). Sloukas pogađa za vođstvo Grčke (40:42)

15. minut - Trojka Tanasisa Adetokumba (40:38). Zatim nesportski faul Jagodić-Kuridže

14. minut - Odlično zakucavanje Kostasa Adetokumba (37:32). Ubacuje slobodno bacanje Nikola Jokić. U sledećem napadu bi je precizan za dva poena, a zatim trojka Dorsija (40:35)

13. minut - Dva poena Gudurića (37:28). Pogađa oba slobodna bacanja Janin Adetokumbo

12. minut - Novi poeniJaramaza (35:28)

11. minut -  Dva poena Kalinića, zatim trojka Janisa (33:28)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10 . minut - Trojka Ognjena Jaramaza uz zvuk sirene (31:25)

9. minut - Nikola Milutinov precizan za dva, šest poena do sada postiga naš centar. Agravamis s druge strane precizan, traži tajm-aut Svetislav Pešić.  Oba slobodna pogađa kapiten Srbije, Vladimir Lučić (28:25)

8. minut - Dolaze Grci do izjednačenja (22:22). Novi poeni Nikole Milutinova (24:22)

7. minut- Sjajno se se snašao Nikola Milutinov sa za dva poena,  zatim novi poeni Janisa Adetokumba (22:20)

6. minut - Trojka Papnikolaua (17:18). Tri poena Vanje Marinkovića (20:18)

5. minut - Novi poeni Marinkovića, zatim trojka Dorsija (15:15). Nikola Jokić je zatim imao efektno zakucavanje (17:15)

4. minut - Adetokumpo zakucava (13:10), zatim Dorsida je dva poena (13:12)

3.minut - Nova trojka Vasilija Micića uz faul,  a zatim pogađa i slobodno bacanje (11:4). Odlična dva poena Vanje Marinkovića (13:6)

2. minut - Prvi poeni  Jokića, vraćaju Grci sa brza dva poena, ali ponovo precizan Micić (7:4)

1. minut - Vasa Micić otvara meč trojkom

19. 09 - Novak Đoković je danas objavio da ne igra na US Openu, ali zato stiže da podrži "orlove" protiv Grčke