18:00 >> 21:02

NEVEROVATAN MEČ!  Srbija DOMINIRALA, onda usledio preporod Turske, IPAK "ORLOVI" STIGLI DO BITNOG TRIJUMFA!

Košarka

NEVEROVATAN MEČ! Srbija DOMINIRALA, onda usledio preporod Turske, IPAK "ORLOVI" STIGLI DO BITNOG TRIJUMFA!

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Tursku rezultatatom 79:72 u kvalfiikacionom meču za Mundobasketu

Bio je ovo sjajan  meč. U prvom poluvrmenu se činilo da će "orlovi" lako do pobede, ipak bilo je veoma tesno.

Srbija je dosta bolje počela meč. Već u prvih nekoliko minuta Nikola Jokić je uspeo da sakupi dvocifren broj poena.

Jako dobro je sve naše igrača služio šut, što nam je donelo +15 posle odigrane prve četvrtine (11:26).

U istom tempu su nastavili naši momci i u drugoj četvrtini. Kada god bi se činilo da se Turska može vratiti u igru, usledila je šuterska serija "orlova". Prvo poluvreme se završilo neverovatnom trojkom Nikole Kalinić s naše polovine terena (26:42).

U trećoj četvrtini, video se ogroman pomak u igri Turske. Najviše su se isticali Osman I Šengun koji su bili predvodnici svoje reprezentacije.

Treću četvrtinu Srbija je završila sa +10 (55:65).

U poslednjoj četvrtini, Turska je nastavila u svom tempu, usledile  su i nesmotrene greške naših reprezentativac, tako da je domaća selekcija dva puta uspela da stigne do izjednačenja.

Ipak, u poslednja dva minuta bili su dosta skoncetrisaniji naši momci i došli su do važne pobede (72:79).

Srbiju je na ovom meču predvodio Nikola Kalinić sa 24 ubačena poena,  dok su Kalinić i Gudurić postigli po 14.

U Turskoj je najefikasniji bio Osman sa 22 poena, a sledili su ga Korkmaz sa 18 i Šengun sa 17.

Turska-Srbija 72:79(11:26, 17:21,27:18, 17:14)

Turska: Larkin,Birsen, Hazer, Osman, Mahmutoglu, Kabača, Tunčer, Šanl, Korkmaz, Šengun, Osmani

Srbija: Petrušev, Davidovac, Marinković, Kalinić, Lučić, Dobrić, Jokić, Jagodić-Kuridža, Micić,  Gudurić,  Jaramaz, Milutinov

KRAJ

40. minut - Poeni Nikole Jokića‚(72:79)

39. minut - Ponovo izjednačenje (72:72). Trojka Nikole Kalinića (72:75). Pogađa Gudurić oba slobodna bacanja  (72:77)

37. minut - Nova trojka Osmana (68:71). Precizni Turci uz faul (70:71). Stigla je Turska do izjednačenja (71:71). NIkola Jokić polovičan sa slobodnih bacanja (71:72)

36. minut - Poeni Osmana (65:69). Precizan Nikola Kalinić (65:71)

35. minut - Tehnička greška Vasilija Micića

33. minut - Osman precizan za dva poena (62:66). Marko Guduruć pogađa trojku (62:69)

32. minut - Postiže trojku Kormaz (60:66).

31. minut - Turska precizna sa slobodnih bacanja, a zatim je Marko Jagodić-Kuridža pogodio slobodno bacanje (57:66)

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Pogodio je oba slobodna bacanja Šengun (52:63). Zatim poeni Milutinova (52:65). Trojka osmanija (55:65)

29. minut - Trojka Marka Gudurića (50:60). Marko Jagodić-Kuridža precizan za tri

28. minut - Dva slobodna bacanja pogodio je Vasilije Micić (48:57). Novi poeni Turske (50:57)

27. minut  - Dva poena Osmana, turski reprezentativac u sjajnoj seriji (45:55). Tehnička greška Vladimira Lučića. Šengun  pogađa tri slobodna bacanja (48:55)

26. minut - Trojka Osmana, s druge strane Lučić prekida tursku seriju od 12:0 (43:54)

25. minut - Serija od 9:0 Turske (40:52)

24. minut - Dva poena Osmana (35:52). Mahmutoglu pogađa svoju drugu trojku, tajm-aut Svetislava Pešića (38:52)

23. minut - Postiže trojku Nikola Kalinić (31:52), a zatim poeni Turske (33:52)

22. minut - Dva poena Larkina (31:49)

21. minut - Sjajna saradnja Micića i  Jokića (28:49). Osman polovičan sa slobodnih bacanja (29:49)

POLUVREME

20. minut - Ponovo poeni Jokića (26:42). Larkin pogađa oba slobodna bacanja (28:42). Ponovo precizan NIkola Jokić (28:44). Kalinić postiže trojku preko ruke sa pola terena uz zvuk sirene (28:47)

19. minut - Dva poena Nikole Jokića(26:40)

18. minut - Jedan od tri sa slobodnih bacanja Vasilija Micića (23:38). Trojka Šenguna (26:38)

17. minut - Šengun pogađa oba slobodna bacanja (23:37)

16. minut - Jagodić-Kuridža pogađa trojku (21:35). Odlična dva poena Nikole Jokića (21:37)

15. minut - Pogaša ispod koša Šengun (21:32)

14. minut - Sada je s druge strane Šengun bio precizan uz faul, a onda je bio precizan sa linije slobodnih bacanja (16:32). Trojka Mahmotoglua, a zatim je Pešić zatražio tajm-aut (19:32)

13. minut - Pogađa Lučić uz faul, zatim je pogodio i slobodno bacanje (13:29). Za sada kapiten Srbije ima devet poena.

12. minut - Precizan Gudurić za tri (13:29)

11. minut - Furkan Kormaz pogađa za dva poena (13:26)

Kraj prve četvrtine

10. minut - Tri poena Vladimira Lučića  (11:24). Dva Nikole Milutinova (11:26)

9. minut - Dva poena Gudurića (9:21). Odlična akcija Tursk za dva poena (11:21)

8. minut - Fauliran je Vladimir Lučić na šutu za tri poena. Kapiten reprezentacije Srbije  je pogodio sva tri slobodna bacanja

7. minut - Smanjuje Turska prednost (9:16)

6. minut - Jokić precizan sa slobodnih, već je dvocifren dvostruki MVP NBA lige (11)

5. minut - Novi poeni Jokića (7:14)

4. minut - Sjajan potez Vasilija Micića za dva poena (7:12)

2. minut - Dva puta Turci polovični sa slobodnih bacanja (2:4)

1. minut - Jokić postiže prve poene na meču (0:2)

18.57 - Novak Đoković i Bogdan Bogdanović su u dvorani.

18:22 - Počelo je zagrevanje Orlova u Turskoj...

18.10 - Košarkaši su ušli u svlačionicu. Odlična atmosfera u timu

18.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Turske i Srbije

Bora Solunac udario na Đilasa, Ponoša i Miloša Francuza: Teško će objasniti kako to da su uslovi u Beogradu loši, a u Srbiji dobri!

Borislav Novaković iz Narodnog pokreta Srbije, poznatiji kao Bora Solunac, rekao je da su sva tri zahteva koja je opozicija imala ispunjena i istakao da će Miloš Jovanović, Zdravko Ponoš i Dragan Đilas teško odbraniti narodu to što u Beogradu bojkotuju izbore jer kažu da ne postoje dobri izborni uslovi, dok u Srbiji izlaze na lokalne izbore.