16:35 >> 19:22

"ORLOVI" O`LADILI ČEHE! Malo smo spavali, a IGRALI KOLIKO JE TREBALO! Idemo dalje, DAN PAUZE, pa FINSKA! (VIDEO+FOTO)

Pedja Milosavljević

Košarka

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Češku 81:68 u 2. kolu D Grupe Evropskog prvenstva.

Česi su igrali bez Tomaša Satoranskog, ali su kao što se i očekivalo pružili jak otpor selekciji Srbije koja je ostvarila i drugu pobedu na Evrobasketu.

Najefikasniji je bio Nikola Jokić sa 18 poena, Micić je dodao 12, Marinković 11, a 10 Nikola Kalinić.

U redovima Češke, Vojteh Hruban i Vit Krejči po 13 poena, a 11 je imao Martin Peterka.

Prva četvrtina bila je neizvesna samo na početku. A, onda je Nikola Jokić upalio motore i krenuo je lom! Trojka, pa monstruozno zakucavanje, pa dominacija pod košem! MVP NBA lige u svom pravom svetlu, a kadigra on igraju i "orlovi".

U prvoj četvrtini Česi su se nekako i držali, to govori i razlika, na kraju ove deonice bilo je 20:15.

SRBIJA - ČEŠKA 81:68 (20:15, 23:10, 17:24, 21:19)

Prag. O2 Arena. Sudije: Antonio Konde (Španija), Kerem Baki (Turska), Fernando Kalatrava (Španija)

SRBIJA: Davidovac, Marinković, Kalinić, Lučić, Ristić, Jokić, Nedović, Jagodić-Kuridža, Micić, Gudurić, Jaramaz.

ČEŠKA: Auda, Hruban Balvin, Petrka, Bohačik, Sehnal, Veseli, Jelinek, Krejči, Kriz, Kuzlink.

E, onda je Srbija krenula da melje. u pravom smislu reči! Sve je krenulo od pleja Jokića, koji je u nastavku napada razneo Čehe u reketu i doveo naše na plus devet. Onda trojke Gudurića, Marinkovića, pa opet poeni Jokića i Srbija je stigla do maksimalnih 22 razlike! Na odmor se otišlo sa 18 poena prednosti.

U trećoj četvrtini se dogodilo ono što je malo ko verovao posle prvog poluvremena. Naši su malo zaspali, opustili se, Česi su to iskoristili i dobili treću četvrtinu 24:17. Prosto neverovatno, ali istinito.

U poslednjoj deonici u nekoliko navrata domaći su se spustili ispod 10 razlike, ali ih je "hladio" Micić svojim poenima. Na kraju, Srbija je pobedila.

Posle dana pauze u ponedeljak, 5. septembra, od 21 sat igramo protiv Finske, a onda u utorak u istom terminu protiv Izraela.

Standings provided by SofaScore LiveScore

U poslednjem kolu prve faze Srbija igra protiv Poljske, u četvrtak 8. septembra od 21 čas.

ČETVRTA ČETVRTINA

KRAJ! Pobeda Srbije 81:68

39. minut - Sjajna asistencija Jokića za trojku Marinkovića! Možda i ključni napad na utakmici 79:68!

38. minut - Lučić je sjajan!

37. Greše Česi hvata Jokić, 11 skok, Lučić podfaulom ne pogađa. Gudurić greši, Česi opet napadaju. Auda opet u svom stilu. Minus 8...

36. minut - Gudurić fauliran, pogađa jedno od dva bacanja. Oduševljenje u dvorani. Česi u napadu...

35. minut - kalinić pokušava trojku promašuje, ali ni Česi ne koriste napad. Miciiiić! To je to. Ali onda Krejči pogađa trojku 71:62, opet se domaći spuštaju na devet!

34. minut - Faul nad Petrkom, Čeh pogađa oba bacanja. Greši Jokić, prodor Aude i koš! Česi su na minus 10.

33. minut - Micić utišava trojkom O2 arenu u Pragu i tajm-aut odmah. Ristić koristi svoje minute u igri odlično 69:55.

32. minut - Sjajna rampa Ristića, lopta je ipak za Čehe 62:53, uzvraća Micić. Pokušali su Česi trojku, neprecizno, lopta je kod Ristića.

31. minut - Prvi napad za Srbiju u poslednjoj deonici. Faul nad Jaramazom, pogađa srpski reprezentativac jedan od dva. Tehnička za Češku, pritisak na sudije u ovim trenucima. Veliki promašaj davidovca za tri.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - I posle tajm auta Česi nastavljaju seriju. Poen Sehnala za 60:49  na kraju treće četvrtine.

29. minut - Deset poena u nizu za Čehe, "orlovi" prst na čelo.

28. minuta - Petrka pogađa novu trojku, a Jaramaz pravi faul u napadu. Trenuci dekoncentracije naših, koje Česi koriste. Balvin, pa onda i Kizling 60:45, Pešić traži tajm-aut.

27. minut - Posle minijature u reketu Vasa Micić pogađa trojku sa osam metara! TO, MAJSTOREEEEEE! Česi su na konopcima! Peterka vraća trojku 58:38.

26. minut - Minijatura Micića, prodor, lako stiže do koša kroz sredinu reketa i pogađa.

25. minut - Veseli pogađa oba bacanja posle faula 51:33. Srbija u napadu Jokić preko Veselog ne pogađa.

24. minut - Jelinek pravi faul nad Kalinićem! Popio je naš reprezentativaclakat! U nastavku akcije asistencija Micića za Jokića - koš 51:31

23. minut - Jokić za Kalinića, koš i faul! Pogodio je i bacanje Kalina 49:31. Veseli u padu, nema koša.

22. minut - faul nad Krejčijewm pri pokušaju šuta za tri poena. Pogodio je sva tri 46:31.

21. minut - Prvi napadza Češku i trojka! Krejči! Marinković odmah uzvraća istom merom! 46:28.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Super kontranapad - Jagodić Kuridža pogađa. Kraj poluvremena 43:25 za Srbiju.

19. minut - Flouter Aude 41:25.

18. minut - Kakva egzibicija - Micić do Davidovca - ponovo je 20 razlike. Česi na tribinama ne prestaju sa podrškom svom timu, ali to im ne pomaže protiv naših "zveri".

17. minut - Nedović na liniji slobodnih bacanja. Oba puta precizan 22 razlike - 37:15. Faul Ristića. Krejči pogađa prvo, a onda i drugo bacanje 39:21.

16. minut - Nema pogotka za Audu. Srbija u napadu. Štetaaaaa sam je bio Lučić na šutu za tri i promašio, ali ondasjna njegova odbrana, lopta za Nedovića i faul!

15. minut - Jaramaz za održavanje prednosti, pa onda faul u napadu za Češku

14. minut - Vanja Marinković za najveću prednost Srbije 20 razlike! 35:15

13. minut - GUDURIIIIIIĆ Trojka! Upalila se naša mašina. Idemooooo! Rezultat je 33:15.

12. minut Marinković iz ugla, treća trojka za Srbiju 27:15, najveća razlika "orlova"!

11. minut - Faul nad Jaramazom. Dva puta precizan as Bajerna. Jokić pokrenuo akciju kao plej, a onda razneo Čehe u reketu - 13 poen! Vodi Srbija 24:15.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Ponovo Jokić 20:15. To je i rezultat prve četvrtine. Srbija je na plus 5.

9. minut - Nismo uspeli da kaznimo Čehe, promašio je trojku Gudurić. Tajm aut za Srbiju 18:15.

8. minut - Uzvraćaju domaći trojkom Aude! 16:13. Ne koriste naši napad, ali Auda pravi korake, pa je lopta opet za "orlove"

7. minut - Odlično spuštena lopta za Nikolu. Novi poeni Jokića ispod koša 14:7. Kalinić nije stigao dase vrati i blokira, Kizlink pogađa trojku. Asistencija Mikić, monstruozno zakucavanje Jokića! 16:10.

6. minut - NIKOLA JOKIIIIIIĆ TROJKA! 12:7. Tajm-aut za Češku.

5. minut - To, Nikolaaaa! Jokić pogađa uz faul. Šteta, promašuje bacanje

4. minut - Izjednačuje Micić, greše Česi, pa onda Micić promašuje šut za dva.

3. minut - Što nije uspeo Kalina, jeste Sehnal, ali Kalinić vraća trojku 5:5. Sehnal ponovo dovodi rivala u vođstvo.

2. minut - Jokić nije uspeo, sjajna rampa protiv Veselog, napadza Srbiju lepo kruži lopta, Micić do Kalinića, pokušaj za tri, ali promašuje

1. minut - Srbija ima prvi napad i odmah faul. Lučić je siguran sa linije slobodnih bacanja. Hruban izjednačuje na 2:2.

17:28 - Startnu postavu Srbije čine: Micić, Marinković, Lučić, Kalinić, Jokić

17:27- Tomaš Satoranski, zvezda Češke, zbog povrede ne igra na ovom meču, definitivno.

17:25 - Igrači su na terenu u toku je intoniranje himni.

17:24 - Novinarka Informera je na licu mesta, grmi ispred svlačionice orlova: Ko je najbolji? Srbijaaaaaaaaa!

17:15 - Veliko ime češkog tenisa je u dvorani - Radek Stepanek ekskluyivno ya Informer.

17:00 - Na pola sata pre početka utakmice dvorana počinje da se puni.

16:30 - Srpski košarkaši se zagrevaju u praškoj dvorani "O2"

Vesić: Radimo na boljoj saobraćajnoj povezanosti sa Rumunijom

Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić i ambasadorka Rumunije u Srbiji Silvija Davidoju saglasili su se danas da bi dobri politički odnosi dve zemlje trebalo da utiču i na poboljšanje ekonomskih odnosa odnosno bolju saobraćajnu povezanost čemu bi, kako su naveli, doprinela realizacija projekata pre svega u oblasti putne i železničke infrastrukture.