MARINA MALJKOVIĆ PRED BUGARSKU: Želimo da napravimo dobru uvertiru za našu fudbalsku reprezentaciju!
Podeli vest
U utakmicu protiv Bugarske ulazimo maksimalno mobilisane i spremne sa željom da obradujemo domaće navijače i napravimo korak ka odbrani evropskog trona, izjavila je danas selektorka ženske košarkaške reprezentacije Srbije Marina Maljković
U četrvtak od 17 sati igrati protiv Bugarske u "Hali sportova Ranko Žeravica" kvalifikacionu utakmicu za plasman na EP, koje će 2023. biti održano u Izraelu i Sloveniji. Ulaz na ovaj meč biće besplatan.
Selektor Srbije Svetislav Pešić posle pobede nad Velikom Britanijom (74:68), a pred utakmicu sa Turskom (ponedeljak, 20.00), kaže da Orlovi nisu doživeli debakl na minulom Evropskom prvenstvu
13.11.2022
12:57
- Svesne smo velike opasnosti koju nam donosi ova utakmica i zbog toga samo sa potpunom koncentracijom, posvećenošću i velikom borbom možemo da se nadamo pobedi. Želimo da napravimo dobru uvertiru za našu fudbalsku reprezentaciju koja će se, posle naše utakmice, u Kataru boriti za prve bodove na SP protiv Brazila - rekla je Maljkovićeva, prenosi zvanični sajt Košarkaškog saveza Srbije.
U prvom kvalifikacionom prozoru odigranom pre godinu dana, Srbija je pobedila Hrvatsku rezultatom 84:66, dok je Bugarska na domaćem terenu izgubila od Hrvatske 73:84.
Direktan plasman na Evrobasket obezbediće prvoplasirani tim, dok će drugoplasirani ući u krug sa još sedam drugoplasiranih iz ostalih grupa, od kojih će se četiri najbolja kvalifikovati na EP.
- Svako novo okupljanje želimo da iskoristimo da radimo na stvaranju i zato nam je bitna ne samo svaka nova utakmica, već i svaki trening i svaki minut proveden zajedno. Napomenula sam ovog leta da gradimo novu generaciju i svakim danom rastemo i napredujemo. Zadovoljna sam radom i željom za dokazivanjem kod igračica. Samo tako na duži vremenski period možemo očekivati da ostanemo među vodećim timovima u Evropi - istakla je selektorka Srbije Marina Maljkovih.
U ovom kvalifikacionom prozoru, pored duela Srbije i Bugarske, u nedelju će biti odigrana utakmica između Hrvatske i Bugarske u Vukovaru.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Selektor Srbije Svetislav Pešić posle pobede nad Velikom Britanijom (74:68), a pred utakmicu sa Turskom (ponedeljak, 20.00), kaže da Orlovi nisu doživeli debakl na minulom Evropskom prvenstvu
Pobeda opozicione Tise i Petera Mađara na parlamentarnim izborima neće imati nikakav uticaj na srpsku političku scenu, smatra politički analitičar Uroš Piper.
Strukture povezane sa porodicom Soroš preuzele su kontrolu nad Mađarskom, poručio je američki preduzetnik Ilon Mask, komentarišući objavu Aleksa Soroša o pobedi opozicione stranke Tisa na parlamentarnim izborima u toj zemlji.
Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) pozvalo je na skup podrške antisrpskoj "N1" u utorak, 14. aprila. Najava da će na skupu podrške redakciji N1 govoriti blokaderska tužiteljka Bojana Savović izazva je burne reackije. Njoj će pridružiti glumica Seka Sablić, koja je poznata po tome što redovno posećuje blokaderske skupove.
Dražen Živković, glavni i odgovorni urednik TV Prva za Crnu Goru i osnivač portala Borba objavio je novu kolumnu s naslovom "Politika je šah, a ne copy-paste: Srbija je "mađarski scenario" razbila 15. marta prošle godine".
Blokadersko glasilo N1 nastavlja da udara na Srbiju i naš narod kad god mu se za to ukaže prilika. Međutim, ovog puta su otišli korak dalje u svojim prljavim namerama.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam šta je ovog puta radio poslanik blokader Dobrica Veselinović, zašto je najnoviji nadimak tajkuna političara Dragana Đilasa "Gagi Benč", kuda se kreće košarkaški trener Željko Obradović, o čemu priča političarka blokaderka Biljana Stojković, poznatija kao "Dabrica"...
Ekipa Informera sutra će tokom celog dana izveštavati iz Budimpešte, tokom parlamentarnih izbora koji se održavaju u Mađarskoj. Imaćemo ekskluzivni sadržaj, brojna uključenja sa lica mesta, izjave, fotografije sa birališta i ulica glavnog grada Mađarske.
Nišlijka Hadži Aleksandra Dimitrijević (32) oporavlja se od poslednje, čak sedme operacije koliko ih je, zbog upale debelog creva, imala za nepune dve godine.
Devetnaestogodišnja Nataša A. stradala je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u noći između subote i nedelje oko 4.45 sati u mestu Donji Adrovac kod Aleksinca.
Tzv. Kosovska policija zaustavila je vozilo u Istoku kojim je upravljalo maloletno lice, a prilikom pregleda vozila pronađena je automatska puška AK-47 sa dva okvira i 48 komada municije.
Pobeda lidera mađarske opozicione stranke Tisa Petera Mađara na parlamentarnim izborima izazvala je snažne reakcije u Sjedinjenim Američkim Državama, gde su demokrate otvoreno pozdravile poraz Viktora Orbana, dok su saveznici predsednika SAD Donalda Trampa i republikanci reagovali podeljeno.
Rat na Bliskom istoku, 45 dan. Danas počinje blokada Ormuskog moreuza od strane Sjedinjenih Država koju je najavio američki predsednik Donald Tramp. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je danas, komentarišući rezultat parlamentarnih izbora u Mađarskoj, da je ta zemlja napravila svoj izbor i da ga Rusija poštuje.
Ogromna američka potrošnja za odbranu Evrope od navodne ruske pretnje deluje sve besmislenije i biće podvrgnuta ozbiljnoj proveri, poručio je američki predsednik Donald Tramp, dovodeći u pitanje dosadašnju logiku vojnih izdvajanja u okviru NATO.
Igrani film "Čuvar ikone svetog Đorđa", nastao u režiji Jelene Bajić Jočić, a prema scenariju Radoša Bajića, ovih dana će doživeti svoju svetsku premijeru na Moskovskom međunarodnom filmskom festivalu, koji se ove godine održava od 16. do 23. aprila.
Dani Vaskrsa su vreme koje provodimo u kući sa svojom porodicom, a gledanje dokumentarnih emisija i filmova o srpskim manastirima i patrijarhu Pavlu mogu dodatno da oplemene dane najvećeg hrišćanskog praznika.
Samsung je predstavio nove modele iz serije A Galaxy A57 5G i Galaxy A37 5G, koji se fokusiraju na veštačku inteligenciju i dugoročnu podršku, sa čak šest generacija nadogradnji.
Rijaliti učesnica Maja Marinković ponovo je uzburkala javnost, ovog puta na račun starlete Stanije Dobrojević, kada je javno iznela tvrdnje o odnosu sa njenim ocem.
Pevačica Stanojka Mitrović Ćana šokirala je javnost ispovešću o nezgodi koju je doživela na Ozrenu, kada je pala sa mosta i zadobila teške telesne povrede.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar