27.01.2023

17:21 >> 21:09

PARTIZANU EVROLIGAŠKI DERBI! Crno-beli savladli Crvenu zvezdu paklu Pionira!

Košarka

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 79:78 u meču 21. kola Evrolige

Bio je ovo veoma napet meč, ipak crno-beli su izašli kao pobednici.

Od samog početka gledali smo izuzetno tvrdu igru sa obe strane. Partizan je nešto bolje počeo meč, ali prva četvrtina je završila trojkom Luke Vildoze u zvuk sirene, tako da su crno-beli u drugu četvrtinu ušli sa +2 (18:20).

Sličan scenario gledali smo i u drugoj četvrtini, sjajno su igrale obe ekipe, ipak Partizan je bio nešto bolji.

Prvo poluvreme se završilo rezultatom  37:45 u korist Partizana.

Treća četvrtina je bila najbolja za Crvenu zvezdu sjajno su igrali predvođeni Nedovićem, Dobrićem i Vildozom i u poslednju četvrtinu ušli sa -4 (53:57).

U poslednjem kvartalu meča, puleni Željka Obradovića su bili skoncentrisaniji, iskoristili su svoje šanse i stigli do pobede (78:79).

Dva najkorisnija igrača u Partizanovom taboru bili su Ledej i Egzum sa po 20 poena.

Crvenu zvezdu je predvodio Luka Vildoza sa 26 ubačenih poena, dok je Nemanja Nedović ubacio 23 poena.

Crvena zvezda-Partizan 78:79 (18:20, 19:25,17:12,24:22)

Crvena zvezda: Holand, Vildoza, Lazarević, Mitrović, Lazić, Dobrić, Ivanović, Ilić, Nedović, Marković, Kuzmić, Petrušev, Bentič

Partizan:Vukčević, Ledej, Panter, Smailagić, Avramović, Egzum, Brodžijanski, Nanali, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar

40. minut - Ezgum polovičan sa slobodnih bacanja (71:75), pogađa Vildoza za dva poena (73:75). Ezgum precizan sa slobodnih bacanja (73:77). S druge strane Vildoza precizan sa slobodnih bacanja  (75:77). Ponovo Egzum pogađa slobodna bacanja (75:79) Pogađa Nedović na kraj (78:79)

39. minut - Dobrić pogađa oba slobodna bacanja, tajm-aut traži Željko Obradović. Pogađa Kevi Panter oba slobodna bacanja (71:74)

38. minut - Pogađa Lesor oba slobodna bacnja (67:72), tajm-aut je zatražio Duško Ivanović. Sjajan prodor Nemanje Nedovića (69:72)

37. minut - Novi poeni Zeka Ledeja (64:70). Luka Vildoza pogađa trojku (67:70)

36. minut - Odličan poen Filipa Petruševa (64:66). S jedne ruke Zek Ledej (64:68)

35. minut - Nova trojka Ledeja (62:66)

34. minut - Fantastična akcija Crvene zvezde krunisana asistencijom Mitrovića za Lazarevića

33. minut - Nova trojka Ognjena Dobrića (60:63)

32. minut - Povećava Smajlagić prednost Partizana, zatim trojka Ognjena Dobrića (57:61). U sledećem napadu novi poeni Smajlagića (57:63)

31. minut - Pogađa Ledej (54:59)

Kraj treće četvrtine

30. minut - Pogađa trojku Avramović, s druge strane precizan Vildoza. Ipak, Zek Ledej postiže tri poena (52:57). Za kraj četvrtine Luka Vildoza pogađa oba slobodna bacanja (53:57)

29. minut - Dva puta zaredom, Partizan gubi posed lopte (50:51)

28. minut - Siguran Nedović sa slobodnih bacanja (50:51)

27. minut - Pogodio je Nedović (48:50). Polovičan Smajlagić sa slobodnih bacanja (48:51)

26. minut - Pogađa Egzum i  prekida post Partizana od četiri i po minuta (46:50)

25. minut - Nespeušan napad Partizana, prvo je bio neprecizan Smajlagić, pa i Ledej

24. minut - Pogađa Vildoza za tri uz prekršaj (45:48), iskusni Argentinac je nakon toga pogodio i slobodno bacanje (46:48)

23. minut - Ostao je Ezgum sam i pogodio za tri poena (42:48)

22. minut - Pogađa trojku Dobrić, Obradović je zatražio tajm-aut (42:45)

21. minut - Zvezda otvara četvrtinu poenia. Veoma lucidna asistencija Luke Vildoze za Mitrovića (39:45)

POLUVREME

20. minut - Pogađa trojku Ledej (37:45)

19. minut - Pogađa Petrušev oba slobodna bacanja (37:40). U Partizanovom napadu Matijas Lesor efektno zakucava preko Filipa Petruševa (37:42)

18. minut - Novi poeni Nemanje Nedovića, s druge strane precizan Madar za tri poena (34:40). Luka VIldoza polovičan sa slobodnih bacanja (35:40)

17. minut - Smanjuje prednost Partizana, Luka Vildoza (32:36). Faulirao je Kuzmić Pantera. Kapiten Partizana je nakon toga bio polovičan sa slobodnih bacanja (32:37)

16. minut - Jan Madar precizan sa slobodnih bacanja (30:33). Pogađa trojku Panter (30;36)

15. minut - Matijas Lesor polovičan sa slobodnih bacanja (28:31) , s druge strane precizan Nedović (30:31)

14. minut - Fantastično poenira od tablu Nemanja Nedović (26:30). Dva poena Bentlija uz faul (28:30), nakon toga  nije pogodio slobodno bacanje

13. minut - Poentira Petrušev, a zatim Anđušić pogađa oba slobodna bacanja (22;27). S druge strane pogađa Nedović oba slobodna bacanja (24;27). Prvi dvocifreni igrač večeras je Dante Ezgum, pogodio je sada trojku (24:30)

12. minut - Dobrić pogađa oba slobodna bacanja (20:25)

11. minut - Pogađa trojku Naneli (18:23),  a zatim zakucavanje Smajlagića (18:25)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Dobija tehničku grešku Duško Ivanović zbog prigovora, Dante Egzum je pogodio slobodno bacanje (13:20). Naneli je napravio faul nad Petruševom. Pogodio je Zvezdin as oba slobodna bacanja (15:20). VIldoza pogađa trojku uz svuk sirene (18:20)

9. minut - Sjajna akcija Crvene zvezde krunisana je poenima Luke Vildoze (13:19).

8. minut - Postiže Nikola ivanović dva poena iz ofanzivnog skoka, a zatim trojka Zeka Ledeja (11:17). Novi poeni Matijasa Lesora, Duško Ivanović je zatražio tajm-aut (11:19)

7. minut - Našao je način Dante Egzum da dođe do novih poena (9:14)

6. minut - Ledej povećava prednost Partizana sa slobodnih bacanja (9:12)

5. minut - Pogađa Lesor za vođstvo crno-belog tima (10:9)

4.minut - Pogađa Nedović uz faul,  a zatim je bio precizan i sa slobodnih bacanja (9:8), s druge strane ponovo Lesor pogađa za dva (9:8)

3. minut - Nova trojka za Zvezdu, pogodio je sada Luka Vildoza, s druge strane precizan je bio Matijas Lesor (6:4)

2. minut - Odlično se snašao Lesor posle šuta Papetrua, uhvatio je loptu, međutim kada je krenuo ka košu nagazio je liniju. U napadu Zvezde, Lazić je izgubio loptu, Ezgum ju je pokupio i pogodio za 3:2

1. minut - Nedović otvara meč trojkom (3:0)

18.39 - Navijači Zvezde prave nezapamćenu atmosferu, tresu se tribine Pionira od skakanja i pesme "delija".

18.26 - "Grobari" veličaju Avramovića, "delije" ga vređaju

18.15 - Grobari, kojih je u dvorani Pionir oko 300, pevaju pogrdnu pesmu namenjenu supruzi Nebojše Čovića, Vesni Čović i uzvikivaju "je*i FMP".

18.00 - Navijači se nadglašavaju, tenzije već na visokom nivou.

17.50 - Posle Matijasa Lesora, "na meti" Zvezdinih navijača našli su se i direktor Partizana Zoran Savić, kao i košarkaš Uroš Trifunović.

Nasledniku legende crveno-belih Aleksandra Trifunovića, zvezdaši su pominjali i oca, dok je za Savića bila rezervisana pesma - "vrati konju glavu, Zorane".

17.26 -  Košarkaš Partizana Matijas Lesor pogođen je grudvom u glavom prilikom ulaska u Pionir.

17:24 - Špalir policije ispred popularnog "Pionira". Kako će na utakmici biti prisutni i navijači Partizana, tako su povećane i bezbednosne mere kako bi se sprečio neki potencijalni incident.