09.02.2023

17:00

LAVICE PROGUTALE HRVATICE! Srbija PONIZILA komšinice sa 28 RAZLIKE i OTIŠLA na Evropsko prvenstvo!

Starsportphoto©

Košarka

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Hrvatsku rezultatom 85:57 (29:17, 20:15, 16:16, 18:8) u trećem kolu grupe E, kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i izborila plasman na Šampionat Starog kontinenta

Suvereno su izabranice Marine Maljković došle do trijumfa u ovom meču i kao pre dve godine u Hrvatskoj „počistile“ rivalke sa parketa dvorane „Ranko Žeravica“.

Od starta utakmice, Lavice su nametnule svoj ritam i na krilima Ivon Anderson i Nevene Jovanović stekle veliku zalihu.

Ogromnnu pomoć imale su u fenomenalnoj Jovani Nogić koja je do poluvremena sa četiri postignute trojke bila među najzapaženijim igračicama i, uz Amerikanku sa srpskim pasošem, najefikasnija u domaćem timu.

Do prvog dvocifrenog vođstva, Srbija je stigla u sedmom minutu koševima Andersonove (18:7), da bi u finišu prvog poluvremena trojkom Nogićeve otišli na nedostižnih +21 (49:28). Tim rezultatom se i otišlo na pauzu, pa je nastavak predstavljao rutinsku odbranu prvog mesta i plasman na Evropsko prvenstvo, gde naše devojke brane titulu.

SRBIJA - HRVATSKA 85:57 (29:17, 20:15, 18:16, 18:9)

DVORANA: "Ranko Žeravica". SUDIJE: Mehmet Sahin (Turska), Anastasios Kardaris (Grčka), Viktor Nagi (Mađarska).

SRBIJA: Anderson 19, Crvendakić 4, Đorđević 7, Janković 2, Jovanović 12, Krajišnik 5, Nogić 21, Nogić, Raca 4, Stanaćev 3, Stanković 4, Topuzović 4, Zec. Selektor: Marina Maljković.

HRVATSKA: Begić 5, Borić, Bura 2, Cvitković 2, Mandić, Mašić 2, Miloglav 3, Slonjsak 8, Strize, Tadić 8, Vojtulek, Zelus 27.

Ekspresno se Srbija u drugom poluvremenu vratila na staru zalihu. Iako su Hrvatice zapretile sa šest uzastopnih poena Slonjsakove, uzvratile su Ivon Anderson i Nogićeva sa dalekometnom paljnom, pa se u 25. minutu Marinina četa opet odlepila na 59:40.

Standings provided by Sofascore

Sve četvrtine su dobile Srpkinje, što svedoči koliko su bile dominantne u odnosu na Hrvatsku. Kada god su rivalke i pokušale da zaprete, preko jedine raspoložene Ševonte Zelus, domaće su imale odgovor na njihov napad.

Lavice je do pobede vodila Jovana Nogić sa 21 poenom, uz šest postignutih trojki. Uz rame joj je bila Ivon Anderson, najbolji pojedinac u srpskom timu i sa 19 datih koševa, dvocifrena je bila i Nevena Jovanović sa 12 poena.

Kod Hrvatske jedina svetla tačka, ujedno, i najefikasnija igračica utakmice bila je Ševonte Zelus koja je ubacila 27 poena, ali ni to nije pomoglo Hrvatskoj da izbegne debakl u dvorani "Ranko Žeravica".

Srbija je ovim trijumfom obezbedila prvo mesto u grupi ispred Bugarske i Hrvatske, obezbedivši kao pobednik grupe plasman na Evropsko prvenstvo, gde će braniti zlatnu medalju osvojenu pre dve godine.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Kraj utakmice, Srbija je pobedila Hrvatsku rezultatom 85:57 i plasirala se na Evrobasket koji će se održati ove godine.

38. minut - Ivana Raca oba puta precizna sa slobodnih bacanja 80:53.

37. minut - Raca promašuje trojku, ali greše i Hrvatice. Tajm-aut.

36. minut - Aleksandra Crvendakić pogađa jedno od dva bacanja 74:51, a onda Zelus postiže 25. poen od 53 koliko je dala Hrvatska 74:53. Odgovara Tina Đorđević 76:53. Sada i Jovana Nogić sa dva precizna penala odvodi Srbiju na maksimalnih +25, vode Šampionke Evrope sa 78:53.

36. minut - Topuzović jedno bacanje koristi, a Zelus trojku na drugoj strani pogađa za Hrvatsku 73:51.

35. minut - Trojkaaaaaaaa Jovana Nogić, njena šesta na ovom meču 72:48. Ivon Anderson je sa 19 poena najefikasnija, sada je izašla na zasluženi odmor i verovatno se više neće vraćati u igru.

33. minut - Mina Đorđević upisuje svoje ime među strelce u ovom meču i povećava na 69:48. Tajm-aut.

Kao i predsednik KSS-a Predrag Saša Danilović, u društvu generalnog sekretara Zlatka Bolića.

Zlatko Bolić i Predrag Danilović

Utakmici u dvorani "Ranko Žeravica" prisustvuje i selektor muške reprezentacije Svetislav Pešić.

Treća četvrtina!

30. minut - Andrijana Cvitković precizna oba puta sa bacanja 65:48. Upisuje se kod Srbije i Ivana Raca u strelce, dva od dva sa penala 67:48, što je konačan rezultat trećeg kvartala.

29. minut - Trojku za Hrvatsku postiže Zelus 65:45, a potom Tadićeva polovična sa penala 65:46.

28. minut - Pogađa i Dragana Stanković 65:42.

27. minut - Tina Krajišnik vraća Lavice na 21 razlike 61:40, pa onda Ivon za maksimalnih +23. Vodi Srbija 63:40. Dva penala realizuje Zelus 63:42.

Ivon Anderson je najbolja u srpskom timu

25. minut - Jovanaaaaaaaaaa Nogiiiić nastavlja teror nad Hrvaticama, njena peta trojka 57:40, a onda u kontri Nevenaaaaaaa Jovanović za vraćanje na 19 razlike, sada je 59:40. Serija Srbije od 9:2.

24. minut - Slonjsak brzo stiže do šest poena i to sve u drugom poluvremenu 54:40.

24. minut - Maša Janković postiže prve poene na meču, na dodavanje Ivon 54:38.

23. minut - Patrisija Bura smanjuje rezultat 50:38, a onda Ivoooooooon Anderson 52:38.

23. minut - Tina Krajišnik pogađa jedno od dva bacanja 50:36. Srbija i dalje bez koša iz igre u drugom poluvremenu.

22. minut - Još jednom Slonjsak 49:36.

21. minut - Iva Slonjsak otvara drugi deo poenima, prvi za Hrvatsku u nastavku meča 49:34.

Počinje drugo poluvreme!

DRUGO POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme. Srbija - Hrvatska 49:32, Prvakinje Evrope sigurno koračaju ka završnom turniru Šampionata Starog kontinenta.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Šavonta Zelus pod faulom pogađa trojku 49:31. Iskoristila je i dodatno bacanje 49:32.

20. minut - Nogiiiiiiiiiiiić 49:28, raste prednost Lavica, vodimo 21 koš razlike.

19. minut - Begić pogađa drugo bacanje, prvo je promašila 46:28.

18. minut - Ivana Raca poentira za 43:27, a onda Jovanaaaaa Nogić postiže treću trojku za maksimalnih 19 razlike u korist Srbije 46:27.

17. minut - Novi poeni za Zelus 39:27, njenu seriju od četiri koša prekida Ivon Anderson svojim 15. poenom 41:27.

16. minut - Zelus polovična sa slobodnih bacanja 39:25, prvo je promašila, pa se ispravila.

15. minut - Miloglav postiže lake poene za Hrvatsku 37:24. I opet gošće kradu loptu, ali Cvitković promašuje preko Stankovićeve, koja poentira sa poludistance 39:24.

Tajm-aut za selektora Hrvatske.

14. minut - Nova trojkaaaa za Jovanu Nogić 37:22, najvećih +15 za Srbiju!!!! Tako igraju evopske šampionke!

13. minut - Anderson oba puta precizna sa bacanja, na drugoj strani Marija Begić pogađa 34:22.

13. minut - Jovanaaaaaaa Nooooooooogiiiić!!! Trojkaaaaaaa za Srbiju, prekidamo seriju Hrvatske 0:5, rezultat je 32:20 u našu korist. Ponovo su Lavice dvocifrene u odnosu na gošće.

12. minut - Odlična Ivon Anderson u odbrani, na parketu je prvi put Dragana Stanković.

11. minut - Zelus sa bacanja promašuje prvo, a daje drugo 29:20, Srbija više nema dvocifrenu prednost.

11. minut - Mia Mašić otvara drugu deonicu poenima za Hrvatsku 29:19.

PRVA ČETVRTINA

Kraj prve četvrtine. Srbija - Hrvatska 29:17.

10. minut - Trojkaaaaaaaaaaa!!! Na dodavanje Nevene Jovanović, Aleksandra Stanaćev je precizna 27:15. Sada ponovo Jovanovićeva povisuje na 29:15, da bi sa zvukom sirene Zelus pogodila trojku 29:17.

9. minut - Oba puta precizna Tadićeva sa "penala", koja je postigla osam od 13 poena Hrvatske 24:13. Potom i Zelus pod košem Srbije smanjuje na 24:15.

8. minut - Lako probija Matea Tadić 21:11, a onda trojkaaaaaaaaaaa Nevene Jovanoviiiiiiiiiić 24:11.

8. minut - Nastavlja Ivon teror nad Hrvaticama, nova trojka za 21:7, ekspresno smanjuje Zelus 21:9. Sjajno igraju Marinine izabranice.

7. minut - Novi poeni za Ivon Anderson 18:7, prva dvocifrena prednost Srbije. Amerikanka sa srpskim pasošem je postigla svoj osmi poen, ima više nego ceo tim Hrvatske!!!

6. minut- Kristina Topuzović postiže trojkuuuuuuuuuu 16:7 vodi Srbija!

- Razigrala se Ivon Anderson 13:5, na drugoj strani Tadić pogađa 13:7.

5. minut - Zelus koristi jedno slobodno bacanje 11:5.

5. minut - Anderson uspeva da poentira iz teške situacije i imaće dodatno bacanje 11:4. Nije pogodila "penal", ostaje sedam razlike.

4. minut - Upisuje se i Ivon Anderson sa poludistance 9:4. Raste prednost Srbije!

4. minut - Nerešeno je koševima Ane Marije Begić, kapitena Hrvatske 4:4. A, onda trojkaaaaaaaaaaaaaa Nevene Jovanović 7:4!

3. minut - Sada pogađa i Nevena Jovanović 4:0, ali uzvraća Tadić 4:2.

2. minut - Posle mnogo promašaja Srbije, Tina Krajišnik postiže prve poene na utakmici 2:0.

1. minut - Ivon Anderson je promašila prvi napad na njegovom isteku, ali i Hrvatice nisu precizne u šutu za tri.

Meč je počeo!

17.58 - Pre početka utakmice minutom ćutanja biće odata počast žrtvama zemljotresa u Turskoj.

17.53 - Meč u Hali sportova "Ranko Žeravica" uskoro počinje.

17.34 - Srbija je apsolutni favorit u duelu sa Hrvaticama i bila bi velika senzacija da Lavice već danas ne obezbede plasman na Evropsko prvenstvo.

Podsetimo, Srbija brani titulu prvakinja Evrope, osvojenu pre dve godine, kada su u finalu pobedile domaćina Francusku, koje su uz Španiju bile organizatorke takmičenja.

Dobro veče i dobrodošli na lajv blog Informera, posvećen meču Srbija - Hrvatska.

(VIDEO) Srbija će ostati razjedinjena dokle god ne definiše šta je njen nacionalni interes! Vučićeva politika vratila je nacionalno dostojanstvo i zato izaziva jake otpore!

Despot Stefan Lazarević govorio je da će ljubav sve pobediti. U emisiji "Info veče" govorilo se o nečemu sasvim suprotnom, o mržnji. Mi u našoj zemlji mnogo gradimo, ali smo zanemarili najvažniji hram, a to je čovek. Mržnjom su se bavili umni ljudi kao što su Niče i Dučić, kao i sveti otac Justin Popović koji je rekao da je mržnja smrt duše. Na ovu temu govorili su ministar unutrašnje i spoljne politike Tomislav Momirović i prof. dr Dragoslav Slojević sa Fakulteta organizacionih nauka.

30.06.2024

22:24

Cela Evropa strahuje od migranata ekstremista! Srbija među poslednjima na listi ugroženosti od terorizma! (VIDEO)

Juče je izvršen teroristički napad u Beogradu kada je vehabista iz samostrela upucao pripadnika žandarmerije ispred Izraelske ambasade. Poznato je da je napadač ovom prilikom preminuo, dok je pripadnik žandarmerije operisan i nalazi se van životne opasnosti. Na ovu temu "Otvorenom studiju" Informer televizije govorili su Branko Nadoveza sa Instituta za noviju istoriju i stručnjak za bezbednost Gordana Mišev.

30.06.2024

20:42

Islamska zajednica strogo osudila čin vehabije! Tamo gde je verujući čovek, nema terorizma! (VIDEO)

Juče je izvršen teroristički napad u Beogradu kada je vehabista iz samostrela upucao pripadnika žandarmerije ispred Izraelske ambasade. Poznato je da je napadač ovom prilikom preminuo, dok je pripadnik žandarmerije operisan i nalazi se van životne opasnosti. Na ovu temu "Otvorenom studiju" Informer televizije govorili su Veljko Jovanović, član SNS-a, Radiša Roksić, biviši načelnik BIA, a uživo u program javio se i Rašed Ef Plojević zamenik predsednika Ešihata Islamske zajednice u Srbiji.