13.03.2023

19:30 >> 22:42

PARTIZAN ISKORISTIO ZVEZDINU TRADIONALNO KATASTROFALNU POSLEDNJU ČETVRTINU! Crveno-beli imali +20,  ALI POBEDA IDE PARNOM VALJKU!

Košarka

PARTIZAN ISKORISTIO ZVEZDINU TRADIONALNO KATASTROFALNU POSLEDNJU ČETVRTINU! Crveno-beli imali +20, ALI POBEDA IDE PARNOM VALJKU!

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu rezulatom 92:81 u meču 21. kola ABA lige

Bio je ovo veoma zanimljiv meč, imala je Zvezda veliku rezultatsku prednost, ali pobeda je otišla Partizanu.

Zvezda je bolje otvorila meč, posebno je raspoložen bio Fakundo Kampaco koji je diktirao ritam crveno-belog tima.

Prva četvrtina je bila potpuno u njegovom znaku, a Zvezda je u drugu četvrtinu ušla sa +11 (13:24).

Nastavio je Kampaco sa sjajnom igrom u nastavku meču, prvo poluvreme je zavšrio sa 21 poen,a Zvezda je na pauzu otišla sa +14 (34:48).

Imala je Zvezda u jednom momentu čak i +20, ali  probudili su se igrači Partizana pred kraj četvrtine.

Najveći problem za Zvezdu u trećoj  četvrtini je to što je Kampaco već tada napravio četvrti faul.

Crno-beli su to sve odlično iskoristili, preuzeli incijativu i u poslednju četvrtinu ušli sa -3 (63:66).

Potpuno se raspala Zvezda u poslednjoj četvrtinu, što je rezultatiralo i sa petim faulom Fakunda Kampaca za koga se meč završio.

Preuzo je incijativu i na kraju ostvario ubedljivu pobedu od +11 (92:81).

Nakon što se meč završio došlo je do incidenta na terenu kada je Matijas Lesor nasrnuo na Filip Petruševa, srećom veći haos je sprećen.

Matijas Lesor je bio najefikasniji igrač Partizana sa 27 poena, dok je Ledej ubacio 17.

Zvezdu je predvodio Fakundo Kampaco sa 21 poen, dok je Luka Mitrović zabeležio 17 poena.

Partizan-Crvena zvezda 92:81 (13:24,21:14,29:18, 29:15)

Partizan:Vukčević, Ledej, Avaramović, Panter, Smailagić, Papapetru, Egzum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar

Crvena zvezda:Holand, VIldoza, Lazarević, Kampaco, Mitrović, Lazić, Martin, Dobrić,  Ivanović, Nedović, Marković, Petrušev, Bentil

40 .minut - Pogađa Mitrović za dva poena (87:79), a zatim preciza Egzum (89:79)

39. minut - Pogađa Zek Ledej oba slobdna bacanja (85:72), zatim pogađa Mitrović uz faul, a a zatim je pogodio i slobodno bacanje (85;75)

37. minut - Kakvo zakucavanje Matijasa Lesora (78:70). Trojka Ezguma (81:70)

36. minut - Konačno poeni za Zvezdu, pogađa Mitrović uz faul, a zatim je pogodio slobodno bacanje (76:69), a zatim polovičan u sledećem pokušaju (76:70)

35. minut - Poeni Ezguma (76:66)

34. minut - Pogađa Jam Madar (72:66), zatim poeni Smajlagića (74:66)

33. minut - Ledej pogađa oba slobodna bacanja (70:66)

32. minut - Peti faul Fakunda Kampaca, za njega je meč gotov, pogađa Ledej trojku za vođstvo (68:66)

31. minut - Zakucavanje Lesora (65:66). Nakon desio sukob na terenu između igrača Crvene zvezde i Partizana

Kraj treće četvrtine

30. minut - Snalazi se i poenitira Zek Ledej (58:63), pogađa trojku Luka Vildoza od tablu (58:66). Pogađa trojku uz zvuk sirene Jan Madar (63:66)

29. minut -  Pogađa Naneli slobodno bacanje (54:62), a zatim Lesor ubacuju dva slobodna bacanja (56:62). Stefan Lazarević polovičan sa slobodnih bacanja (56:63)

28. minut - Novi poeni Luke Mitrovića (51:62), Željko Obradović je zatražio tajm-aut. Pogađa Zek Ledej oba slobodna bacanja (53:62)

27. minut - Polovičan Zek Ledej sa slobodnih bacanja (51:58). Odlično je asistirao Kampaco Mitroviću za zakucavanje (51:60)

26. minut - Trojka Kevina Pantera (48:58), a zatim kucanje Lesora (50:58), zatražio je tajm-aut Duško Ivanović

25. minut - Precizan Naneli (45:56). Ben Bentil pogađa oba slobodna bacanja (45:58)

24. minut - Zakucava Lesor uz faul (40:54),  zatim poen i sa slobodnog bacanja (41:54), zatim precizan Vildoza (41:56)

23. minut - Pogađa Luka Vildoza uz faul (38:53), a zatim je pogodio slobodno bacanje (38:54)

22. minut - Novi poeni Avramovića (38:50). Polovičan Hasan Martin sa slobodnih bacanja (38:51)

21. minut - Pogađa Aleksa Avramović (36:48), a zatim poeni Lazarevića (36:50)

POLUVREME

20. minut - Poeni Janisa Papapetrua (34:48)

19. minut - Odlično je proigrao Kampaco Petrušev, da bi potom pogodio Panter (30:48). Pogađa Lesor oba slobodna bacanja (32:48)

18. minut - Nova trojka Fakunda Kampaca, s druse strane Lesor pogađa slobodna bacanja (26:44). Novi odličan prodor Fakunda Kampaca (26:46), a zatim poeni Kevina Pantera (28:46)

17. minut - Neverovatna trojka Fakunda Kampaca (22:39). Napravio je Kevin Panter faul nad Fakundom  Kampaco koji je pogodio oba slobodna bacanja, a zatim poeni Nanelija (24:41)

16. minut - Pogađa Lesor, a zatim novi poeni Hasana Martina (21:36), nakon toga Lesor je bio polovičan sa slobodnih bacanja (22:36)

15. minut - Poentira Hasan Martin, novi tajm-aut Željka Obradovića (19:34)

14. minut - Odlična dva poena Zek Ledeja, a zatim zakucava Petrušev posle asistencije Kamapca (19:32)

13. minut - Aleksa Avramović pogađa oba slobodna bacanja (17:30)

12. minut - Pogađa Dobrić uz faul,  a zatim pogađa slobodno bacanje (15:30)

11. minut - Pogađa Petrušev trojku na startu druge četvrtine (13:27), s druge strane Ezgum pogađa oba slobodna bacanja (15:27)

Kraj prve četvtrine

10. minut - Matijas Lesor  polovičan sa slobodnih bacanaj (12:22). Bentil pogađa oba slobodna bacanja (12:24). Ponov je polovičan bio Lesor sa slobodnih bacanja (13:24)

9. minut - Stefan Marković pogađa trojku (11:22)

8. minut - Polovičan je bio Dante Egzum sa slobodnih bacanja (7:19), zatim je Panter pogodio sa poludistance, a Duško Ivanović zatražio tajm-aut (9:19). Dobio je Egzum ponov šansu sa slobodnih bacanja, oba puta je pogodio (11:19)

7. minut - Pogađa Fakundo Kampaco trojku (6:15), nakon toga Kampaco je ponovo bio precizan sa slobodnih bacanja (6:17). Imala je Zvezda novu kontru precizan je Bentil (6:19)

6. minut - Mini serija Bena Bentila od 4:0 (5:10). Treću ličnu grešku napravio Alen Smailagić. Ponovo je Kampaco bio precizan sa linije slobodnih bacanja (5:12). Partizan je sada imao prva slobodna bacanja, polovičan je bio Lesor (6:12)

5. minut - Odlično se snašao Ben Bentil ispod koša Partizan i pogodio za dva poena (5:8)

4. minut - Ponovo pravi faul Smailagić nad Kampaco, koji opet iskoristio oba slobodna bacanaj (5:6)

3. minut - Pobegao je Zek Ledej Hasanu Martinu, a zatim je pogodio za tri poena (5:2), s druge strane poentira Lazarević (5:4)

2. minut - Napravio je Smailagić faul nad Kampacom, a zatim je Agentinac pogodio oba slobodna bacanja

1. minut - Pokušao je dva puta Bentil ispod koša, ipak nije bio efikasan, s druge strane Madar odlično asistira Smajlagiću (2:0)

20.20 - Košarkaši Zvezde dočekani zvižducima

20.10 - Košarkaši Partizana dočekani ovacijama

19.50 - Ivanović zna koliko je bitan okršaj s Partizanom

- Igramo protiv ekipe koja igra jako dobro, ovo nam je već peti duel ove sezone i poznajemo se sada već jako dobro. Kompletni su i jasno je da nas očekuje utakmica u kojoj želimo da odigramo dobro, a koja će najverovatnije odlučivati o prvom mestu pred doigravanje u regionalnoj ligi - naveo je  trener Crvene zvezde DušlIvanović.

19.40 -  Obradović oprezan pred duel

- Usred svega ovoga što igramo u Evroligi došla je i ta utakmica. Izuzetno je važna i za nas i za Crvenu zvezdu. Znamo koliki je ulog i probali smo da se spremimo na najbolji mogući način. Videćemo kako će to da izgleda sutra. Još jednom, poziv navijačima za fer i sportsko navijanje. Važnost utakmice je velika - rekao je trener Partizana Željko Obradović.