PARTIZAN I REAL IGRAJU NAJLUĐU PLEJ-OF SERIJU IKAD! Pesničenje, suspenzije, igrači na štakama, ko će izaći kao pobednik? (FOTO/VIDEO)
Podeli vest
Četvrtfinalna serija između Partizana i Real Madrida definitivno je jedna od najluđih u istoriji Evrolige! Beogradski i madridski velikan dosad su odigrali četiri utakmice u trenutno je rezultat u seriji 2:2, a pobede su, da stvar bude još čudnija, ostvarile ekipe koje su bile gosti.
Bespoštedna borba ekipa koje predvode Željko Obradović i Čus Mateo privukla je ogromnu pažnju evropske, pa čak i svetske javnosti. Mečevi su obilovali sjajnim potezima, ali objektivno, njih su u senku bacili incidenti, pesničenje, suspenzije, povrede, kao i masakr u beogradskoj osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", zbog čega je četvrti meč odigran bez muzike i uobičajenog spektakla.
Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Beogradu od ekipe Reala rezultatom 85:78 (27:15, 18:27, 16:13, 24:23) u četvrtom meču četvrtfinala plej-ofa Evrolige.
U ovoj četvrtfinalnoj seriji povređeno je čak četiri košarkaša! Gabrijel Dek je, zbog duela sa Zekom Ledejem, verovatno završio sezonu nakon povrede kolena. On je četvrti meč napustio na štakama i u zavojima, baš kao i Dante Egzum posle drugog duela. Partizanov Australijanac je doživeo žestok pad nakon bezobraznog rvačkog zahvata Geršona Jabuselea. I on je iz "Vizink Centra" u Madridu izašao na štakama, ali na sreću povreda nije bila ozbiljnije prirode i igraće u majstorici.
Foto: printscreen Twitter
Osim njih, povrede su doživeli Aleksa Avramović i Valter Tavares. Partizanov bek, jedan od najvažnijih igrača, povredio je šaku leve, šuterske ruke, i najverovatnije je završio sezonu. Operisan je u Madridu i izvesno je da saigračima neće moći da pomogne u majstorici u sredu, a ni verovatno u završnim borbama za trofej ABA lige. Tavares je, sa druge strane, povredio koleno u prvom meču, ali je uspeo da se vrati i sada je ponovo jedna od najvećih pretnji po crno-bele.
Nakon brutalne tuče po završetku druge utakmice u Madridu, Evroliga je izrekla žestoke kazne koje su, ispostavilo se, više štetile Partizanu nego Realu. Madriđani su ostali bez ratobornog Geršona Jabuselea, koji je suspendovan na pet mečeva, a treći je propustio Gabrijel Dek, koji je kažnjen utakmicom neigranja.
Sa druge strane, crno-beli dva meča nisu mogli da računaju na kapitena i najboljeg igrača Kevina Pantera i na jednom okršaju na Matijasa Lesora. Videlo se u utakmicama u "Areni" koliko su njih dvojica falili i mnogi su mišljenja da bi Partizan već bio na fajnal-foru da je barem jednog od njih imao u trećem duelu.
Međutim, praktično niotkuda pojavio se Najdžel Vilijams Gos, i to u trećem meču. Reč je o bivšem igraču Partizana, koji jeste dobar igrač, ali nije ključni u rotaciji Real Madrida. I sa tom ulogom prelomio je meč u Beogradu trojkom u samom finišu meča, za konačnih 82:80.
Šest igrača na terenu, konfuzija i sumnjive sudijske odluke
Foto: printscreen Twitter
Jedna od spornih situacija iz trećeg meča
Koliko je i jednoj i drugoj ekipi stalo do pobede, videlo se u četvrtom meču, krajem prvog poluvremena. Partizan je krenuo u poslednji napad po izjednačenje, a na terenu je u tom momentu bilo šest, umesto pet igrača. U poslednji napad po koš krenuli su Jam Madar, Janis Papapetru, Matijas Lesor, Džejms Naneli, Dante Egzum i Danilo Anđušić. Sudijama, ali i gledaocima kraj malih ekrana, to je promaklo i tek kasnije je neko primetio i objavio na društvenim mrežama.
Osim toga, mnogo se komentarisala i konfuzija prilikom poslednjeg napada Reala u trećem meču, pri rezultatu 82:80. Adam Hanga je jedva ubacio loptu u polje pre isteka pet sekundi, pogodio je obruč, a u međuvremenu je Vilijams Gos odgurnuo Zeka Ledeja. Mnogi su smatrali da je to bio faul, a u narednim sekundama tek je usledila prava konfuzija! Egzum se sudario sa Serhiom Rodrigezom, što je mnogima takođe izgledalo kao čist faul. Potom je Džejms Naneli krenuo u prodor i takođe završio na zemlji, poput Ledeja i Egzuma. Ni to nije bio faul, pa je meč okončan pobedom Reala.
Nažalost, između trećeg i četvrtog meča u Beogradu desila se tragedija u Beogradu, kada je maloletni K. K. (13) ubio osmoro vršnjaka i člana obezbeđenja škole. Zbog toga je proglašena trodnevna žalost i u jednom momentu bilo je pitanje da li će meč uopšte biti odigran. Na kraju, u "Areni" nije bilo muzike i uobičajenog spektakla, kakav je inače na mečevima Partizana.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Beogradu od ekipe Reala rezultatom 85:78 (27:15, 18:27, 16:13, 24:23) u četvrtom meču četvrtfinala plej-ofa Evrolige.
Ambasadorka Izraela u Bosni i Hercegovini Galit Peleg oštro je protestovala zbog organizovanja koncerata Marka Perkovića Tompsona u Širokom Brijegu u BiH prošle nedelje.
Dragan J. Vučićević priznao je u Kolegijumu kako ga je zatekla vest da je jedan opozicioni političar obelodanio kandidaturu za predsednika, a kada je video o kome se radi, usledilo je ogromno iznenađenje.
Satelitski snimak je dokaz "crno na belo" koliko se blokadera večeras okupilo u Novom Sadu kako bi, verovali ili ne, nasiljem pokušali da ometaju održavanje svečane akademije u Srpskom narodnom pozorištu u tom gradu povodom dva veka od osnivanja Matice srpske.
Građani Kule zaslužuju političku borbu ideja, a ne politički cirkus. Ko zaista želi da govori o nasilju, mora najpre da pogleda sopstvene postupke. Sve drugo je jeftina retorika – glasna, zapaljiva i opasno neodgovorna.
Ana Brnabić je danas reagovala na napade na predsednika Srbije koji stižu od strane Socijaldemokratskog saveza Makedonije (SDSM), ocenivši ih kao sramotne i istakla da Vučić nije rekao ni jednu lošu ili neprimerenu reč o zamenici generalnog sekretara NATO-a Radmili Šekerinskoj.
U emisiji "Druga strana Exatlona", koja se emituje samo na Informer televiziji takmičarka Nevena Petrović uporedila je suparnicu iz Plavog tima Milicu Balać, sa likom iz igrice.
Prethodne sedmice u Informerovoj hit emisiji "Na merama" otkrili smo vam kako izgleda kad advokat blokader Božo Prelević pokušava da se kulturno uzdiže, šta sada radi “penzionisani” košarkaš Željko Rebrača, koja je omiljena “disciplina” političara u pokušaju Pavla Grbovića, na koji način se opušta pevačica Marija Šerifović, kakva je dnevna rutina političarke Slavice Đukić Dejanović, te koliko se na jednom protestu zadržao samozvani revolucionar Miša Bačulov…
Andrijana Arnautović, generalni sekretar SRS i Aleksandar Jerković iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su kandidate na tzv. studenstkoj listi.
Da svi imaju decu kao što su Lara i Mateja, roditelji ne bi mnogo brinuli za njihovu budućnost. Lara (12) i njen brat Mateja (14) iz Runjana kod Loznice već znaju kako da zarade džeparac.
Tim "Flux Deluxe" Matematičke gimnazije iz Beograda pobednik je 20. najvećeg evropskog timskog takmičenja iz fizike "Fyziklani" za učenike srednjih škola.
Direktor Koridora Srbije Aleksandar Antić, oglasio se na društvenoj mreži "Instagram" nakon sastanka sa predsednikom kompanije Azvirt - Kamilom Alijevim i direktorom Azvirta u Srbiji - Muratom Turkogluom.
Muškarac Slobodan J. (48) iz Banja Luke pronađen je mrtav u automobilu u blizini Nove autobuske stanice nedugo nakon što se čula detonacija, a sve ukazuje na to da je u vozilu aktivirana eksplozivna naprava.
Slučaj Džefrija Epstina ponovo je izazvao buru na društvenim mrežama nakon što se pojavila objava u kojoj se sugeriše da javnost još nije videla sve detalje iz takozvanih "Epstin fajlova".
Adamu Kadirovu (18), sinu čečenskog lidera Ramzana Kadirova, lekari su uklonili slezinu nakon saobraćajne nesreće, a zbog oštećenja optičkog nerva postoji rizik od trajnog slepila na jednom oku.
Američki državni sekretar Marko Rubio boravio je danas u Budimpešti, gde je pružio otvorenu podršku mađarskom premijeru Viktoru Orbanu uoči parlamentarnih izbora zakazanih za 12. april.
Nikola Simić, publici je ostao upamćen kao večito gunđalo iz filmskog serijala "Tesna koža", ali u privatnom životu Nikola je bio sušta suprotnost tom liku.
Na dan kada je njegova ćerka, Maja Hok, izgovorila sudbonosno "da" u tajnoj ceremoniji na Menhetnu, glumac Itan Hok pojavio se u crnoj kombinaciji od glave do pete.
Džulija Foks, američka glumica, model i umetnica, zasenila je pistu na reviji "ASAP Rockyja" u Njujorku, pojavivši se u izdanju koje je bilo nemoguće ignorisati.
Pevačica Nadica Ademov konačno je progovorila o neprijatnom incidentu koji je doživela tokom dočeka Nove godine, kada je napustila nastup zbog nesuglasica sa organizatorima oko satnice.
Učesnik rijalitija Elita 9 Anđelo Ranković tokom sinoćne emisije slomio se pred kamerama i zaplakao na sav glas, a povod za emotivni istup bila je - njegova majka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar