22.06.2023

18:18 >> 20:59

PARTIZANU PRSTEN ABA LIGE! Crno-beli dočekali posle 10 godina APSTINENCIJE! Žocu titula, LUDNICA U KRCATOJ ARENI! (VIDEO+FOTO)

Košarka

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu 96:85 u "Štark areni" u petom meču, odnosno majstorici finala plej-ofa Admiral Bet ABA lige i posle 10 godina osvojili titulu trijumfom u seriji od 3:2.

Ekipa Željka Obradovića je dobila prva dva duela u Areni (88:80, 87:78), dok su crveno-beli potom iskoristili prednost domaćeg terena (91:78, 68:56), da bi crno-beli dobili petu i okitili se titulom.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 96:85 (30:18, 24:16, 21:31, 21:17)

Beogradska arena. Sudije: Saša Pukl, Damir Javor, Tomislav Hordov.

Partizan: Vukčević, Ledej 15, Avramović, Koprivica, Panter 32, Smailagić 8, Egzum 10, Naneli 12, Lesor 10, Trifunović 5, Anđušić, Madar 4.

Crvena zvezda: Holand, Vildoza 6, Lazarević, Kampaco 10, Mitrović 8, Lazić, Dobrić 18, Martin 9, Nedović 12, Marković, Petrušev 7, Bentil 15.

Partizanu je ovo sedma ABA titula, Crvena zvezda je ostala na šest.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - KRAJJJ! Ludnica u krcatoj Areni, Partizan je posle 10 godina pobedom nad Crvenom zvezdom 96:85 osvojio titulu ABA lige.

39. minut - Panter je precizan, a onda Bentil za tri 92:82. Egzum pa trojka Vildoze. Kasno... 96:85...

38. minut - Zakucava Lesor posle promašaja Ledeja 89:77. Vaćžni poeni Nedovića 89:79. Panter prvo promašio, drugo pogodio, ali promašaj Vildoze

37. minut - Pogrešio je Petrušev a na drugoj strani zakucao Egzum. Moćno zakucavanje za 85:76. Faul na Martinu. Dva od jedan sa penala 85:77. Panter za dva i deset razlike za Partizan 87:77.

36. minut - Nedović u prodoru, dobra odbrana Trifunovića, faul Nanelija. Petrušev jedan od dva 81:76. Faul na Egzumu. bacanja. Precizan je Australijanac 83:76 za crno-bele. Biće drame u Areni...

34. minut - Vildoza za triiiiiii 79:73. Šta je sa Partizanom, kradu loptu crveno-beli, pogađa Nedović uz faul 79:75. Promašuje bacanje, serija Zvezde 5:0.

33. minut - Kampaco pravi faul u napadu, ali nova greška ekipe Željka Obradovića.

32. minut - Panter pogađa 79:70. Ne koriste napad crveno-beli, ali ni Partizan.

31. minut - Smailagić fintira Martina 77:68. Kampaco promašuje za tri, popravlja Dobrić 77:70.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Petrušev promašuje prvo bacanje. Pogađa drugo 73:65. Martin pravi faul na Panteru. Precizan je oba puta kapiten sa penala 75:65. kampaco u poslednjoj sekundi treće četvrtine pogaša za tri! Biće ovde svašta 75:68. Kraj treće četvrtine.

29. minut - Nova greška domaćih, Martin pogaša pod košem idu crveno beli ispod deset 70:62. Madar pogađa jedno od dva bacanja 71:62. Petrušev promašuje za tri, ali popravlja Martin 71:64. Smailagić poentira 73:64.

28. minut - Odlična odbrana Kampaca na Egzumu, pročitao akciju, izbio loptu koja je dopšla do Bentila, faul ispod koša. Precizan je košarkaš Zvezde sa penala 70:60, deset razlike.

27. minut - Bentil za tri 67:55. Lesor pogađa uz faul, precizan je i sa bacanja 70:55. Snažan pas Kampaca, ide kroz ruke Bentila. Lopta za Partizan, ali gube loptu crno-beli, Dobrić za triii 70:58.

26. minut Obostrana tehnička Mitrovića, Martin poentira 64:52. Ledej za tri 67:52

25. minut - Greše košarkaši Partizana, ne koriste napad, lopta ide u aut, novi napad za crveno-bele. Bentil za triii 61:50, uzvraća Panter dvojkom 63:50. Obostrana tehnička Mitrovića, Martin poentira 64:52

24. minut - Panterovi poeni, Nedović promašuje, pa faul Bena Bentila. Naneli težak šut ali pogađa 61:43. Nemanja Nedović završio napad poenom - 61:45. Promašuje za tri Panter, a onda Bentil na asistenciju Kampaca 61:47

23. minut - Naneli promašuje za tri, a onda nova dva poena za Zvezdu 57:43.

22. minut - Nedović vraća trojku kao kap sa osam metara, a onda Madar promašuje, kao i Mitrović. Pokušava Madar, ali krade Kampaco loptu. Bentil pogađa 57:41.

21. minut - Prvi napad u nastavku ima Zvezda. Faul na Mitroviću, koji pogađa oba bacanja. Kako je počeo prvu, panter započinje i treću deonicu trojkom - 57:36

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Promašuje sad Panter za tri. Martin promašuije zicer, a onda Panter pogađa. Opet dvadeset razlike 54:34. Kraj poluvremena iz snova za crno-bele.

19. minut - Hteo je da vrati Kampaco, ali bez uspeha. Kampaco pogađa za tri 52:34

18. minut - Na drugoj strani promašpuje i kampaco, pa pravi ličnu. Lesor promašuje prvo bacanje. Drugi put precizniji - 47:29. Dobrić za nove važne poene Zvezde 47:31. Međutim Panter pogađa za tri - 50:31

17. minut - Marković pokušava za tri i promašuje. Dva penala na drugoj stranima Lesor. Francuski centar pogađa oba 46:26, dvadeset razlike. Dobrić za triii 46:29. Promašuje Smailagić, dobra timska odbrana Zvezde.

16. minut - Promašuje Smailagić za tri, ali Vildoza gubi loptu, greše i crno-beli. Lopta za goste. Faul Smailagića na Mitroviću.

15. minut - Vildoza sad pokušava za tri. Težak promašaj. Naneli dobio blokadu za tri, ali Panter pogađa 44:26, Hasan Martin gubi loptu.

14. minut - Lazarević promašuje za tri. Lesor za Smailagića, novo zakucavanje 40:23. Dobrić pogađa važnu trojku za Zvezdu 40:26. Egzum pogađa uz faul ali promašuje sa penala

13. minut - Dva bacanja za Filipa Petruševa. Pogodio je jedno od dva, a Vildoza umalo da dođe do lopte koja je završila u autu - 38:23

12. minut - Nova trojka za Ledeja , najubedljivijih plus 16 za Partizan. Mitrović smanjuje. Egzum u prodoru donosi lake poene crno-belima 38:22.

11. minut - Zvezda ima prvi napad, ali Mitrović promašuje, Ledej je nemilosrdan nova trojka 33:18. Petnaest razlike je za ekipu Željka Obradovića. Gređe domaći, a Petrušev zakucava, važni poeni za Zvezdu.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Kampaco sve promašuje, greše crno-beli, a onda u poslednjoj sekundi prve četvrtine Nedović promašuje zicer, lopta za Zvezdu, sekund pre kraja. Lopta ispod koša za Petruševa koji poentira, a sudije "sviraju" faul u napadu. Rezultat prve četvrtine 30:18.

9. minut - Kampaco u prodoru, levom rukom pogađa 24:18. Trifunović za triii 27:18. Greše domaći, Ledej to kažnjava trojkom 30:18, prva dvocifrena prednost Partizana.

8. minut - Naneli za triiii 24:16. Greše crveno-beli, Naneli iz teške pozicije, težak promašaj. Bentil promašuje, hvata Lesor.

7. minut - Kampaco za Dobrića, trojkaa 18:14. Ledej poentira pod faulom, lična Hasana Martina. Pogađa Ledej dodatno bacanje 21:14. Kampaco kakav pas do Petruševa 21:16.

6. minut - Sjajna kreacija Kampaca, Hasan Martin poentira 16:11. Lesor pogađa 18:11.

5. minut - Ne koristi Partizan napad, ali i Nedović promašuje za tri, a onda novi poeni Nanelija 16:9. Lazić promašuje, ali greše i crno-beli, faul na Kampacu.

4. minut - Panter promašuje za tri, ali Smailagić hvata loptu i moćno zakucava. Kampaco pogađa, ali naneli za triiiii - 14:6. Nedović odgovara trojkom 14:9.

3. minut - Madar prekida kontru Zvezde i pravi faul na Petruševu. Lopta iz auta, faul Nanelija. Vildoza promašuje sve, aut, lopta za crno-bele. Naneli organizuje napad domaćih, prekršaj Nedovića.

2. minut - Mitrović probija led i postiže prve poene za goste večeras 6:2. Madar pogađa trojku sad 9:2. Faul na Petruševu, koji pogađa oba puta sa penala 9:4.Promašuje Panter za tri.

1. minut - Partizan ima prvi napad.  Na isteku, panter pogađa trojku preko Petruševa. Promašuje na drugoj strani Petrušev... Faul na Panteru u pokušaju za tri. Sva tri puta je kapiten Partizana precizan sa penala - 6:0.

19.42 - Košarkaši Partizana su na terenu

19.39 - Košarkaši Crvene zvezde su izašli na parket spremni za početak meča.

19.28 - "Možemo da ih vređamo, al nemojte da ih gađate"... Apoel navijača da se rival ne gađa sa tribina bilo čime.

19.16 - Partizan će na petoj odlučujućoj utakmmici finala ABA lige ponovo biti oslabljen. Kao na četvrtom meču u Pioniru, Željko Obradović neće moći da računa na Joanisa Papapetrua.

19.16 - Nezapamćena gužva ispred Arene, navijači Partizana pristižu na utakmicu i ulaze u dvoranu

19.08 - "Grobari" sa tribina ponovo šalju poruku Petruševu, aludiraju na sirenu i rotaciju policije...

19.02 - Horski zvižduci i prozivke na zagrevanju košarkaša Zvezde. Najviše je na udaru Filip Petrušev.

18.54 - Navijači Partizana ponovo su pogrdnim rečima vređali suprugu košarkaša Crvene zvezde Nemanje Nedovića, na šta as crveno-belih nije obraćao pažnju za vreme zagrevanja.

18.50 - Trofeji su spremni, pitanje je samo u čije ruke će otići. Tu su pehar za šampiona Admiral Bet Aba lige i nagrada za MVP finalne serije

18.45 - Ispred Beogradske arene je, očekivano, velika gužva, a ostalo je još nekih sat i 15 minuta do početka odlučujuće utakmice u Areni.

18.36 - Ekipa Informera zabeležila je i sukob navijača Partizana sa policijom.

18.32 - Centar Partizana Matijas Lesor stiže u Arenu, dočekan ovacijama navijača crno-belih, koji bacaju petarde na autobus Zvezde.

18.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog uživo meča Partizan - Crvena zvezda na portalu Informer.rs.

(VIDEO) Srbija će ostati razjedinjena dokle god ne definiše šta je njen nacionalni interes! Vučićeva politika vratila je nacionalno dostojanstvo i zato izaziva jake otpore!

Despot Stefan Lazarević govorio je da će ljubav sve pobediti. U emisiji "Info veče" govorilo se o nečemu sasvim suprotnom, o mržnji. Mi u našoj zemlji mnogo gradimo, ali smo zanemarili najvažniji hram, a to je čovek. Mržnjom su se bavili umni ljudi kao što su Niče i Dučić, kao i sveti otac Justin Popović koji je rekao da je mržnja smrt duše. Na ovu temu govorili su ministar unutrašnje i spoljne politike Tomislav Momirović i prof. dr Dragoslav Slojević sa Fakulteta organizacionih nauka.