17:52

Šteta! Srbija poražena od Italije

kss.rs

Košarka

Košarkaška reprezentacije Srbije izgubila je od selekciej Italije u sklopu Akropolis kupa rezultatom 88:89

Srbija-Italija 88:89(32:19,15:25,23:26,18:19)

Dvorana: OAKA Arena, Atina.

Srbija:Bogdanović, Avramović, Nedović, Gudurić, Marinković, Radanov, Dobrić , Davidovac, Petrušev , N. Jović, Ristić, Milutinov Simanić.

Italija:Karuso, Datome, Muhamet, Simone, Meli, Fontekio,Pajola, Polonara, Prosida, Riči, Severeni, Spanjolo, Spisu, Tonum,Vodlentense

40. minut - Dolazi Italije do poena, sa slobodnih bacanja a zatim pogađa trojku Bogdanović

39. minut - Trojka Spisua (82:88). Pogađa Nikola Jović uz faul,  a zatim je pogodio i slobodno bacanje (85:88)

38. minut - Roberto Fontekio pogađa za dva poena (82:85)

37. minut - Pogađa Gudurić za tri poena (82:83)

36. minut - Polonara precizan za tri poena (79:83)

35. minut - Pogađa Bogdan Bogdanović (79:80)

34. minut - Lagano je poentira je Pajola, a zatim i Proćida  (75:80), Pešić je zatražio tajm-aut. Nakon toga pogodio je Marko Gudurić (77:80)

33. minut - Poentirao je Dušan Ristić (73:70). Pogađa za tri Luka Severini (73:73). Proćida je fauliran za tri poena, pogodio je nakon toga sva slobodna bacanja (73:76), a zatim odličan prodor i zakucavanje Bogdana Bogdanovića (75:76).

32. minut - Poceko je dobio tehničku grešku, ponovo provocira trener Italije, uze je loptu i jedno vreme nije hteo da je vrati, ipak smirila se nakon toga situacija. Srbija je nakon toga bila precizan sa slobodnog bacanja (71:70).

31. minut - U prvom minutu meča, gledali smo promašaje sa obe strane.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Pogađa za dva poena Mateo Spanjolo (68:70). Ognjen Dobrić je oba puta bio precizan sa slobodnih bacanja (70:70).

29. minut - Trojka Ričija preko ruke (64:66), a zatim je Ristić bio precizan uz faul, a nakon toga je pogodio slobodno bacanje. Pročida je bio precizan za dva poena, a uzvratio je odmah Gudurić (68:68).

28. minut - Fontekio je pogodio uz faul (61:62), nakon toga je bio precizan i sa slobodnog bacanja (61:63). Treća trojka Vanje Marinkovića na meču (64:63).

27. minut - Marinković trojkom vraća  prednost Srbiji, ali Riči vraća trojkom (58:60), a onda Nikola Jović pogađa trojku (61:60).

26. minut - Pogađa Marinković za prednost Srbije (55:54). Nakon toga precizan je bio Simone Fotekio za tri poena (55:57).

25. minut - Pogađa Nikola Jović i prekida post Srbije (53:54)

24. minut - Promašaji sa obe strane, već dugo nismo videli poene

23. minut - Pogađa Meli (51:54)

22. minut - Pogađa Meli uz faul Bogdanović, a nakon toga je promašio slobodno bacanje (49:49). Novi poeni Bogdana Bogdanovića,  a zatim trojka Polonare za prvo vođstvo Italije (51:52)

21. minut - Italija otvara četvrtinu trojkom (47:47), ipak Srbija ponovo dolazi do prednosti (49:47)

POLUVREME

20. minut - Pogađa trojku Ahile Polonara (45:44). Ukrao je loptu Aleksa Avramović i poenima je završio četvrtinu (47:44)

19. minut - Polovičan Bogdan Bogdanović sa slobodnih bacanja, s druge strane Polonara je promašio šut za tri poena (45:41)

18. minut - Poeni Fontekija (44:41)

17. minut - Ponovo se snašao Nikola Milutinov (44:39)

16. minut - Nakon promašaja Nedovića, uhvatio je loptu Milutinov i poentirao, a onda je s druge strane trojku pogodio Spanjolo (42:39).

15. minut - Pogađa trojku Mehmet Diuf (38:36), a onda novi poeni Nikole Jovića, on je naš jedini dvocifren igrač po poenima (40:36).

14. minut - Luka Severini precizan je za tri poena (36:33), a onda konačno poeni Srbije (38:33)

13. minut - Precizan je bio Severini (36:26). Mateo Spanjolo pogađa dva slobodna bacanja (36:28). Ponovo dobra akcija Italije i novi poeni, stigli su nas polako Azuri (36:30)

12. minut - Gudurić postiže prve poene za Srbiju ovoj četvrtini (34:24), novi poeni Srbije nakon toga (36:24).

11. minut - Datome poenima otvara drugu četvrtinu (32:21), a onda je precizan bio i Luka Severeni (32:23)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Polovičan Boriša Simanić sa slobodnih bacanja (29:16), a onda Spanjolo poentira uz Nedovićev faul, a zatim je pogodio i slobodno bavcanje (29:19). U poslednjem napadu uz zvuk sirene pogodio je trojku Vanja Marinković, na asistenciju Gudurića (32:19)

9. minut - Pokušao je bezuspešno Boriša Simanić za tri poena, nakon toga s druge strane je poenitrao Mateo Spanjolo

8. minut - Nikola Jović se odlično snašao za nova dva poena i najveću prednost Srbije do sada (28:11), a onda je trojku pogodio Riči (28:14).

7. minut - Simone Fontekio pogodio je dva od tri slobodna bacanja (24:11), a onda prvi poeni Marka Gudurića (26:11)

6. minut - Trojka Dobrića (22:6), a zatim vraća istom merom Tonut (22:9). Pogodio je Nikola Milutinov oba slobodna  bacanja (24:9)

5. minut - Lepo je izgradio poziciju Nikolo Meli i pogodio za dva poena (17:6). Nakon toga Bogdanović je sjajno spustio loptu Milutinovu za njegove prve poene (19:6)

4. minut - Fontekio je napravio faul u napadu, a to je dobro iskoristio Nikola Jović koji je poentira za tri poena (14:4). Pogodio je nakon toga i Dobrić trojku, selektor Italije Poceko prinuđen je na tajm-aut (17:4).

3. minut - Polonara iz teške pozicije ponetira za smanjenje prednosti, a onda nova trojka Alekse Avramovića (11:4)

2. minut - Tonut pogađa za  Italiju, a onda trojka našeg Alekse Avramovića (8:2)

1. minut - Bogdan Bogdanović postiže prve poene za Srbiju. Nakon toga Nikola Jović je imao sjajan prodor uz faul-koš, a onda je pogodio i slobodno bacanje (5:2).

17.53 - Stefan Jović će biti spreman za duel s Italijom

17.45- Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Srbije i Italije

(VIDEO) Srbija će ostati razjedinjena dokle god ne definiše šta je njen nacionalni interes! Vučićeva politika vratila je nacionalno dostojanstvo i zato izaziva jake otpore!

Despot Stefan Lazarević govorio je da će ljubav sve pobediti. U emisiji "Info veče" govorilo se o nečemu sasvim suprotnom, o mržnji. Mi u našoj zemlji mnogo gradimo, ali smo zanemarili najvažniji hram, a to je čovek. Mržnjom su se bavili umni ljudi kao što su Niče i Dučić, kao i sveti otac Justin Popović koji je rekao da je mržnja smrt duše. Na ovu temu govorili su ministar unutrašnje i spoljne politike Tomislav Momirović i prof. dr Dragoslav Slojević sa Fakulteta organizacionih nauka.

30.06.2024

22:24

Cela Evropa strahuje od migranata ekstremista! Srbija među poslednjima na listi ugroženosti od terorizma! (VIDEO)

Juče je izvršen teroristički napad u Beogradu kada je vehabista iz samostrela upucao pripadnika žandarmerije ispred Izraelske ambasade. Poznato je da je napadač ovom prilikom preminuo, dok je pripadnik žandarmerije operisan i nalazi se van životne opasnosti. Na ovu temu "Otvorenom studiju" Informer televizije govorili su Branko Nadoveza sa Instituta za noviju istoriju i stručnjak za bezbednost Gordana Mišev.

30.06.2024

20:42

Islamska zajednica strogo osudila čin vehabije! Tamo gde je verujući čovek, nema terorizma! (VIDEO)

Juče je izvršen teroristički napad u Beogradu kada je vehabista iz samostrela upucao pripadnika žandarmerije ispred Izraelske ambasade. Poznato je da je napadač ovom prilikom preminuo, dok je pripadnik žandarmerije operisan i nalazi se van životne opasnosti. Na ovu temu "Otvorenom studiju" Informer televizije govorili su Veljko Jovanović, član SNS-a, Radiša Roksić, biviši načelnik BIA, a uživo u program javio se i Rašed Ef Plojević zamenik predsednika Ešihata Islamske zajednice u Srbiji.