16.08.2023

18:07

Snažna Srbija izdominirala protiv Portorika

Košarka

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Portoriko rezultatom 110:75 u pripremnom meču za Mundobasket

Srbija-Portoriko 110:75(26:13, 39:12, 24:21,21:26)

Dvorana:Štark arena

Srbija: Petrušev, N.Jović, Bogdanović, Marinković, Radanov,Dobrić, Ristić, Gudurić, S.Jović, Davidovac, Simanić, Avramović, Milutinov, Topić

Portoriko:Holand, Pineiro, Kondit, Tompson, Ford, Rejes, Viler, Romero, Ortiz, Toro, Voters, Tompson.

Kraj utakmice

39. minut -  Poeni Ristića (109:69). Pogađa Nikola Topić oba slobodna bacanja (110:69)

38. minut - Nikola Topić postiže prve poene na meču,  aatim je to uradio i Radanov (106:44)

37. minut - Odlična asistencija Topića za Ristića, a onda poeni Tompsona (99:64). Ponovo asistencija Topića za Ristića (102:64)

36. minut - Kondit pogađa oba slobodna bacanja (94:59), nakon toga trojka Boriše Simanića , a onda ponovo poentira ju igrači Portorika

35. minut - Pogađa Holand oba slobodna bacanja (94:56)

34. minut - Odlična blokada Marka Gudurića, lopta je potom poslata Avramoviću koji je bio precizan (94:51).  Kondit pogađa uz faul Simanića, a zatim je pgodio i slobodno bacanje (94:54)

33. minut - Kondit pogađa oba slobodna bacanja (92:51)

32. minut -Čak 11. trojka Srbije, sada je precizan bio Avramović (92:49)

31. minut - Otvara Portoriko četvrtinu trojkom (89:49)

Kraj treće četvrtine

30- minut - Odlična asistencija Bogdana Bogdanović za zakucavanje Boriša Simanićem (89:43), a onda trojka Forda (89:46)

29. minut - Ford je pogodio trojku (87:43)

28. minut - Trojka Holanda (87:40)

27. minut - Precizan je bio Romero ispod koša (87:37)

26. minut - Upisao se i Stefan Jović u strelce (84:33), nakon toga precizan Ford (84:35), ali onda peta trojka Bogdana Bogdanovića (87:35)

25. minut - Ponovo precizan Ognjen Dobrić (78:30). Polovičan Nikola Jović sa slobodnih bacanja (79:30), a nakon toga je imao i efektno zakucavanje uz faul, ipak nije pogodio slobodno bacanje (81:30)

24. minut - Dominira večeras Ognjen Dobrić, ovo je njegov 21. poen (76:30)

23. minut - Četiri uzastopna poena Ognjena Dobrića (74:30)

22. minut - Sjajno se snašao Nikola Milutinov pod košem i pogodio za dva poena (72:30)

21. minut - Trojka Bogdana Bogdanović, vraća istom merom Ortiz

Poluvreme

20. minut - Poeni Nikole Jovića (57:23), smanjuje prednost sa slobodnih bacanja Portoriko, ali odmah nakon toga prave faul nad Aleksom Avramovićem koji bio nepogrešiv sa linije pena (59:25). U napadu Srbije Ognjen Dobrić pogađa trojku (65:25)

19. minut - Nikola Milutinov slobodnim bacanjima Srbiji donosi +30 (53:23). Ponov je MIlutinov iskoristo oba slobodna bacanja (55:23)

18. minut - Novi poeni Voltersa (48:23). S druge strane pecizan Milutinov uz faul, nakon toga je realizovao i slobodno bacanje (51:23)

17. minut - Raspucao se večeras Bogdan Bogdanović, pogodio je treću trojku, a u sledećem napadu je sjajno asistirao Ognjenu Dobriću  (48:21)

16. minut - Itan Tomson poostiže prve poene na utakmic večeras, ali odmah vraća istom merom Nikola Jović (43:21)

15. minut - Odlična akcija krenula je Kondita do Voltersa, zatim je poentira Pineiro, s druge strane precizan za tri je bio Bogdan Bogdanović (41:19)

14. minut - Nakon novih poena Srbije, tajm-aut je zatražio selektor Portorika (38:17)

13. minut - Odlično se pod košem snašao Nikola Milutinov, on za sada ima šest poena (36:17)

12. minut - Iz Drblinga precizan za tri poena, a potom je s druge strane Gudurić pogodio za dva poena (33:17)

11. minut - Otvara Srbija četvrtinu trojkom , a zatim Romero precizan sa slobodnh bacanja (29:14), nakon tog toga precizan Petrušev (31:14)

Kraj prve četvrtine

10. minut - Smanjuje Ford prednost Srbije (22:13). Filip Petrušev pogađa oba slobodna bacanja (24:13), nakon toga slobodna bacanja je pogodio i Davidovac  (26:13)

9. minut - Prvi poeni Forda na meču (22:11)

8. minut - Romero pogađa oba slobodna bacanja (21:9), nakon toga polovičan je sa slobodnih bacanja bio Filip Petrušev (22:9)

7. minut - Već je dvocifren Ognjen Dobrić, briljira na terenu novi igrač Virtusa (19:7), nakon toga precizan je bio i Nikola Jović (21:7)

6. minut - Nakon edugo vremena Portoriko stiže do poena, a nakon toga osmi poen Ognjena Dobrića (17:7)

5. minut - Poeni Ognjena Dobrića (15:5)

4. minut - Trojka Bogdana Bogdanovića (13:5)

3. minut - Prvi poeni Stivija Tompsona (8:5). Bogdan Bogdanović je precizno asistirao Nikoli Joviću za poene (10:5)

2. minut - Ponovo poeni Ognjena Dobrića, a zatim je precizn bio i Nikola Milutinov dva puta zaredom (8:3)

1. minut - Ognjen Dobrić postiže prve poene za Srbije, zatim s druge strane trojka Volters

18.50 - Atmosfera u dvorani

18.35 - "Orlovi" spremni za meč

18-20 - Na zagrevanju svi osim Beslaća

18.00 - Dobrodošli u naš blog posvećen meču Srbije i Portorika

Kompliment je reći Srbinu da je četnik! Ne mislim da ikoga može oštetiti zabrana ulaska u Hrvatsku!

Poslanik u hrvatskom parlamentu Miro Bulj napao je juče predsednika Srbije Aleksandra Vučića nazivajući ga četnikom, a sve iz razloga što je podsetio na ustaške zločine počinjene nad Srbima. Dan ranije, Bulj je uputio u proceduru zaključak kojim bi se svi poslanici u crnogorskom parlamentu koji su glasali za Rezoluciju o genocidu u Jasenavcu proglasili za "persone non grata", odnosno da im se zabrani ulazak u Hrvatsku. Ove skandalozne izjave za Informer je komentarisao lider Srpske desnice Miša Vacić tokom gostovanja u "Info jutru".