26.08.2023

12:40

"Orlovi" upropastili Đorđeviću rođendan!

Košarka

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Kinu startu Mundobasketa rezultatom 105:63

SRBIJA- KINA 105:63(25:14,30:20,22:13,28:16)

Hala: Araneta Koloseum (Manila)

Srbija: Jović S, Marinković, Gudurić, Bogdanović, Simanić, Ristić, Jović N, Milutinov, Davidovac, Avramović, Dobrić, Petrušev.

Kina: Kajer Li, Minšuan Hu, Živei Žao, Rui Žao, Peng Žu, Želin Vang, Kvi Žu, Jonži Čui, Žingvi Hu, Žunlong Žu, Hao Fu, Ženlin Žang

40. minut - Precizan Davidovac sa slobodnih bacanja (105:63)

39. minut - Trojka Vanje Marinkovića (98:63), opet precizan Marinković dve akcije zaredom (103:63)

38. minut - Nova trojka Dušan Ristića, ovo je definitivno njegov dan (93:63)

37. minut - Dušan Ristić polovičan sa linije penala (90:63)

36. minut - Novi poeni Srbije (89:63)

35. minut - Polovičan Boriša Simanić sa slobodnih bacanja, u napadu Kine Ku je pogodio za dva poena (87:63)

34. minut - Dobeom akcijom Kina smanjuje prednost Srbije (85:59)

33. minut - Nova trojka Kine (83:59), pogodio je nakon toga trojku Marinković, a zatim je Đorđević zatražio tajm-aut

32. minut - Rui Džao je pogodio za dva poena, a onda nova trojka Ristića (83:53),  a onda trojka Rui Džaa (83:56)

31. minut - Pogađa Hua, a onda ponovo  poentira Ristić (80:49), a onda je pogodio Rui Džao (80:51)

Kraj treće četvrtine

30. minut  - Pogađa Avramović, a zatim i Ristić (77:44)

29. minut - Pogodio je Vang oba slobodna bacanja (71:44)

28. minut - Odlično zakucavanje Vanga, ali onda novi poeni Alekse Avramovića (71:43)

27. minut - Odličan prodor Alekse Avramovića (69:41)

26. minut - Nikola Jović je odlično asistirao Bogdanu Bogdanović za dva poena (66:41)

25. minut - Smanjuje Kina trojkom Penga prednost Srbije (64:41)

24. minut  - Trojka Bogdanovića (64:38)

23. minut  - Milutinov precizan sa slobodnih bacanja, a zatim je i Bogdanović bio precizan sa liniej penala (61:38)

22. minut - Poeni Lui Džaoa (57:38)

21. minut - MIlutinov je atraktivno zakucao (57:34), pa je poentirao Ći (57:35)

POLUVREME

20. minut - Novi poeni Kine,  a zatim je precizan bio Bogdan Bogdanović (53:33). Bogdanović je poslao loptu Dobriću koji je elegentantno postigao koš (55:34)

19. minut - Precizan Nikola Jović sa slobodnih bacanja  (51:30)

18. minut - Smanjuje Kina prednost Srbije (45:30). Pogodio je Milutinov uz faul, a zatim je pogodio i slobodno bacanja (48:30)

17. minut - Novi poeni Nikole Jovića (45:27)

16. minut - Ći je poentira (40:25), ali onda trojka Dejana Davidovca (43:25), nakon toga efektno zakucavanje Penga (43:27)

15. minut - Poentira je Davidovac, a Petrušev je tražio izmenu zbog problema s nogom (37:23). Trojka Gudurića (40:23)

14. minut -  Fauliran je Petrušev, a prilikom pada je nezgodon pao, svi su zabrinuli zbog bolne grimase na njegovom licu, ipak izveo je slobodna bacanja i  pogodio je Petrušev oba slobodna bacanja,  a zatim poeni Kine ispod koša (35:23)

13. minut - Precizan je bio  Rui Žao (29:19). S druge strane Filip Petrušev oba slobodna bacanja (31:19), a zatim Ćui beleži dva poena (31:21). Odličan je iz kontre bio Filipa Petruševa (33:21)

12. minut - Pogađa za dva poena Filip Petrušev (29:17)

11. minut - Kina otvara četvrtinu poenima, a zatim pogađa Marko Gudurić (27:17)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Fauliran je na Nikola Jović,  a zatim pogodio oba bacanja za dvocifrenu razliku

9. minut - Postiže trojku Vanja Marinković, Đorđević je zatražio tajm-autz

8. minut - Bogdan Bogdanović pogađa oba slobodna bacanja (18:14). Nakon toga poentirao je i Aleksa Avramović (20:14)

7. minut - Nova trojka selekcije Kine (16:14)

6. minut - Odlična asitencija Jovića za Dobrića, a u sledećem napadu fauliran je Nikola Milutino, pogodio je oba slobodna naš as (16:11)

5. minut - Stefan Jović pogađa uz faul, ipak nije pogodio slobodno bacanje (12:11)

4. minut - Ostao je sam u ćošku  Bogdanović i pogodio trojku, a zatim je s druge strane bio precizan Džang (10:11)

3. minut - Precizan je bio Milutinov, ali vraća Kina prednost (7:9)

2. minut - Postiže Milutinov dva poena, a zatim je Ći bio precizan, a onda je Stefan Jović pogodio prvu trojku na meču (5:6)

1. minut - Kina dolazi prva dolazi poena zahljujući Ćiju, a zatim  novi poeni Kine

13.50 - Aleksandru Đorđeviću  je danas 56. rođendan, a sad ostaje pitanje da li će mu "orlovi" pokvariti rođendan?

13.30 -  Hercegovci, Kinezi i Vojvođani pevaju srpske pesme u Manili!

12.48 - Srbija će imati ogromnu podršku sa svih strana sveta

12.44 - Atmosfera pred je već sjajna, a ekipa Informera u Manili je došlo do saznanja da cena najjeftinije karte za ovaj meč iznosi 1.400 dinara

12.40 - Doborodošli na naš blog posvećen meču Srbije i Kine na Mundobasketu

Velika ceremonija na Zejtinliku: Spomenik za dedu Đorđa, srpskog junaka! (FOTO/VIDEO)

Ekipa Informera nalazi se na Zejtinliku gde je otkrivena bista deda Đorđu, čuvaru srpskog groblja. Inicijativu je pokrenuo Informer i livnica "Jeremic".Otkrivanje biste je izazvalo veliko interesovanje u Solunu, gradski predstavnici tog grada su položili vence na njegov grob, a spomenik su svečano otkrili ministar odbrane Bratislav Gašić i ministar za rad, boračka i socijalna pitanja Nemanja Starović.