• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

03.09.2023

20:37

Selektor Litvanije oprezan! Srbija nas neće čekati sa crvenim tepihom i cvećem

AP PHOTO

Košarka

Selektor Litvanije oprezan! Srbija nas neće čekati sa crvenim tepihom i cvećem

Podeli vest

Selektor košarkaške reprezentacije Litvanije Kazis Maksvitis oprezan je pred duel sa Srbijom u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Manili.

"Zeleni" su priredili senzaciju i danas u poslednjem kolu druge faze takmičenja savladali SAD sa 110:104, pa će se za polufinale Mundobasketa boriti sa "orlovima".

Očekivano, među litvanskim navijačima nakon trijumfa nad Amerikancima vlada euforija, ali selektor Maksvitis poziva na smirivanje emocija uoči okršaja sa reprezenatacijom Srbije.

- Čestitke i mojim igračima i našim navijačima. Svaka čast momcima koji su sproveli plan u delo. Moramo da sad malo sačuvamo svoje emocije za sledeću utakmicu, jer za samo dva dana počinje plej-of. Mislim, ovo jeste jedna od najvećih pobeda u našim karijerama, ali nemamo mi kad da to slavimo, jer nas čeka Srbija. A pritom nas Srbi ne čekaju sa cvećem i crvenim tepihom - poručio je Maksvitis.

Selektor Litvanije priznao je da nije pogledao nijednu utakmicu "orlova" na dosadašnjem Mundobasketu.

- Dobro ćemo se pripremiti za narednog rivala, mada nisam pogledao do sada nijedan meč Srbije, jer sam morao da se bavim pripremama naših utakmica. Sada više nema slabih, ostalo je osam najboljih timova na turniru - zaključio je Maksvitis.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set