Ugledni srpski doktori saglasni u stavu: Lekari krivi za Borišin bubreg (VIDEO)
Podeli vest
Miljko Ristić i Moma Jakovljević sumnjaju da su njihove kolege na Filipinima krive što je Boriša Simanić morao da bude operisan dva puta u tri dana i što mu je odstranjen organ.
Istaknuti srpski lekari koji decenijama rade u sportu Miljko Ristić i Moma Jakovljević sumnjaju da je košarkaš Boriša Simanić ostao bez bubrega greškom lekara na Filipinima.
Reprezentativac Srbije Vanja Marinković bio je raspoložen i rečit posle pobede nad Litvanijom i na slikovit način opisao je sve ono što se desilo a terenu u borbi za polufinale.
Reprezentativac Srbije dobio je nezgodan udarac u meču protiv Južnog Sudana, a onda je dva puta operisan u tri dana i tokom drugog zahvata odstranjen mu je bubreg.
Vrlo redak slučaj
Profesor doktor Miljko Ristić i doktor Moma Jakovljević saglasni su u oceni da je druga operacija Simanića posledica greške koja se potkrala lekarima u Manili.
Reprezentativci Srbije Aleksa Avramović i Filip Petrušev zadobili su povrede na ovom Mundobasketu, ali je to sada daleko iza njih.
05.09.2023
16:48
- Ne potcenjujem svoje filipinske kolege, ali je pitanje u kakvoj je bolnici operisan. Ako je rađena revizija samo dan ili dva posle prve operacije, onda to govori da nešto nije urađeno kako treba u prvom zahvatu - smatra Ristić.
Foto: fiba.com
Boriša Simanić
Doktor Moma Jakovljević kaže da će mnogo toga biti jasnije kad Simanić dobije otpusnu listu.
- Nemam izveštaj u ovom trenutku. Na otpusnoj listi će pisati šta su uradili i šta su našli. Profesor Dragan Radovanović, doktor reprezentacije, rekao mi je da je do druge operacije došlo zbog toga što je gornji deo bubrega upao u nekrozu, a to znači da je počeo da truli i moglo je da dođe do sepse. Bubrežna arterija dovodi svu krv u bubreg i deli se na dve grane. Oni su jednu granu verovatno podvezali jer kad neki deo truli, taj deo nema cirkulaciju - rekao je Moma Jakovljević za Informer TV.
Spekuliše se da Simanić nije dobio toliko jak udarac koliko je važan bio ugao pod kojim ga je Nuni Omot zakačio. Doktor Jakovljević ima i još jednu teoriju kako je došlo do povrede.
- On je njega udario sa boka. Bubreg ima svoju ložu koja ga fiksira, a postoji i bubreg koji šeta. To se zove mobilan bubreg. Ako je to bio slučaj kod Simanića, da je bubreg bio van svog mesta, onda je možda otišao skroz na tu stranu ka boku gde se dogodio udarac. Sve u svemu, ovakva povreda se događa jednom u sto miliona slučajeva - objašnjava Jakovljević.
Sve je izvesnije da će Boriša nakon adekvatnog oporavka ipak moći da nastavi košarkašku karijeru, smatra Moma Jakovljević.
- Potrebno je da i drugi postoperativni tok prođe bezazleno. Da ne bude neke infekcije i da Boriša bez problema doputuje u Beograd. Kada rana zaraste, on će moći normalno da živi i funkcioniše. Drugi bubreg će preuzeti funkciju. Za otprilike pet do osam meseci moći će da nastavi sa košarkom, a mogao je da izgubi glavu - kaže doktor košarkaškog kluba Partizan.
Pobeda u drugom planu
Selektor "orlova" Svetislav Pešić takođe je krivicu za Borišinu tragediju svalio na lekare u Manili.
- Ne znam šta bi bilo sa Borišom da doktor Dragan Radovanović nije bio sa nama. Jedan čovek ne čini tim, ali da Dragan Radovanović nije bio tu... Ne znam. Važnija od pobede nad Litvanijom jeste vest da se Boriša dobro oporavlja. To je najvažnije - podvukao je Pešić.
Simanić ustao i počeo da jede
Pred četvrtfinalni meč Srbije sa Litvanijom košarkaški analitičar Marin Sedlaček, koji se trenutno nalazi u Manili i ima kontakt sa ljudima iz KSS i doktorom reprezentacije, preneo je prve lepe vesti u vezi sa Borišom Simanićem.
- Boriša je bolje. Počeo je da jede, što je dobro. To su dobri znaci. To sam čuo od doktora Dragana Radovanovića i direktora reprezentacije Dragana Tarlaća, koji su ga posetili u bolnici - rekao je Sedlaček.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Reprezentativac Srbije Vanja Marinković bio je raspoložen i rečit posle pobede nad Litvanijom i na slikovit način opisao je sve ono što se desilo a terenu u borbi za polufinale.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević potpuno je razobličio blokadersku glumicu Anđelku Stević Žugić koja je, podsetimo, otišla u Hrvatsku kako bi gostovala u jednoj tamošnjoj emisiji i na zastrašujuć način, verovali ili ne, pljuvala sopstvenu zemlju.
"Blokaderi" iz redova opozicije se neprestano svađaju i time pokazuju da nikakvo jedinstvo ne bi postojalo ako bi oni, kojim slučajem, krojili politički kaput Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sutra sa predsednikom Predstavničkog doma Parlamenta Češke Tomiom Okamurom, a razgovaraće o unapređenju bilateralne saradnje i političkog dijaloga.
Šokantan snimak koji je prvi objavio Informer - a na kome se vidi kako jedan blokader provocira aktiviste SNS na Limanu u Novom Sadu - zatresao je Srbiju, a sada su isplivali još šokantniji detalji.
Najnoviji radarski snimci pokazuju formiranje jakih padavinskih zona nad centralnom i zapadnom Srbijom, dok meteorolozi najavljuju sneg na planinama i prizemni mraz tokom praznika.
Nedaleko od saobraćajne petlje "Autokomanda", u smeru ka Nišu, priključeno na saobraćajnicu "Nova 8", otvoriće se novo autobusko stajalište "Beograd (jug)". Iz tog razloga, biće uspostavljen novi režim rada linija međumesnog, prigradskog i gradskog prevoza.
Poslednjih dana zabeležene su vožnje u kontra smeru na auto-putevima Srbije, u kojima su stradale četiri osobe, a glavni uzrok je želja za dokazivanjem i uloga izazova, tvrdi za Informer.rs predsednik Strukovnog udruženja sektora bezbednosti Dejan Milutinović.
Osnovno državno tužilaštvo u Kotoru ponovo će ispitivati tragediju u kojoj je prilikom parasejlinga prošle godine u Budvi poginula Novosađanka Tijana R. (19).
Suđenje Veljku Belivuku, Marku Miljkoviću, Filipu Ivanovskom, njihovim suprugama i Belivukovoj tašti nastavljeno je danas u Specijalnom sudu u Beogradu dopunom odbrane Marka Miljkovića i saslušanjem svedoka Igora Arizanovića.
Građevinski radnik star 56 godina zadobio je teške telesne povrede nakon što je juče oko 13 časova pao sa četvrtog sprata zgrade u izgradnji u Dubrovačkoj ulici u Nišu.
Veštačka inteligencija mogla bi da predstavlja egzistencijalnu pretnju, sličnu scenariju iz filma Terminator (1984), upozorio je američki milijarder Ilon Mask.
Glumica Đovana Antoneli (50), koju publika širom regiona i danas pamti kao Žade iz serije "Zabranjena ljubav", i dalje privlači veliku pažnju javnosti.
Ulazak u pedesete mnogi stručnjaci opisuju kao važnu životnu prekretnicu, jer se tada jasno vidi koliko su ranije navike i odluke oblikovale svakodnevicu.
Snimak koji se munjevito proširio internetom prikazuje neobičan zadatak koji je deveruša dobila odmah po završetku venčanja, a reakcije publike su podeljene.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar