30.10.2023

19:00

Partizanu i drugi derbi zaredom! Zvezda samo dobro otvorila meč... Ništa više! (VIDEO/FOTO)

Košarka

U utakmici 5. kola Admiralbet ABA lige, košarkaši Partizana u Beogradskoj areni pobedili su Crvenu zvezdu 98:87.

Crno-beli su tako naneli prvi poraz crveno-belima, pa obe ekipe sada imaju učinak od četiri pobede i jednog poraza.

Bio je ovo drugi večiti derbi u četiri dana, i u oba je slavio Partizan. U prvom, odigranom u četvrtak u Evroligi, crno-beli su slavili sa 88:86.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 98:87 (17:25, 30:11, 25:27

Beogradska arena. Sudije: Matej Boltauzer, Tomislav Hordov, Uroš Nikolić.

Partizan: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Kaminski.

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Simonović, Nejpir, Tobi, Bolomboj, Ilić, Gedraitis, Dos Santos.

Kaminski je pogodio 22 poena, Avramović 15, Ledej 13, Doužer 12, a Anđušić 11 u timu Partizana.

Kod Crvene zvezde Nejpir je postigao 23 poena, Giedraitis 13, Mitrović 12, a Bolomboj i Teodosić po 10.

U narednom kolu Partizan gostuje Splitu, a Crvena zvezda dočekuje Budućnost.

TOK UTAKMICE

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Istekao je napad, Partizan nije uspeo da ga realizuje, napad za goste. Nejpir pogodio oba bacanja 94:87. Faul Teodosića na Smailagiću. Dva od jedan 95:87. Gedraitis promašuje za tri i to je to. Partizan je pobedio Crvenu zvezdu 98:87.

39. minut - Šabaz Nejpir poentira uz faul. Precizan i sa penala 91:84. Ledej za tri pogađa - 94:84. Crno-beli grabe ka pobedi.faul na Nejpiru. Sudije su prvo priznale koš, pa posle čelendža poništile. Dva bacanja. Prvo je promašio, drugo pogodio 94:85.

38. minut - Greše gosti, Avramović je sjajan, poentira, pa onda Nejpir tri - 89: 81. Avramoviiiić! Koš i faul! Promašuje bacanje 91:81.

37. minut - Anđušić promašio otvorenu trojku , ali Nejpir gubi loptu, pa Kaminski poentira 87:78. Nejpir promašuje za  tri, faul Trifunovića.

36. minut - Teodosić promašuje trojku, Kaminski težak šut i promašaj. Faul Doužera.  Nejpir dva od dva

35. minut - Tehnička za Sferopulosa Kaminski pogađa jedno bacanje 83:76. Greši Nejpir., pa Trifunović promašuje za tri. Nejpir pravi ličnu grešku napadu. Doužer dva od dva 85:76.

34. minut - Avramović promašuje za tri, Jago do Tobija 80:73. Laki poeni za Amerikanca. Kaminski siguran sa penala posle faula Teodosića. Najefikasniji je na meču sa 19 poena. Jago za tri 82:76.

33. minut - Trifunović lako, pa Teodosić poentira 78:71. Odličan pas Trifunovića, Kaminski poentira na obruču 80:71. Gedraitis za tri, lopta izlazi iz koša

32. minut - Davidovac promašuje za tri, a onda faul na Kaminskom, koji pogaša oba puta 76:66. Što nije uspeo u prošlom napadu sada jeste, trojka davidovca 76:69.

31. minut - Teodosić odmah pogađa za tri 72:66. Crno-beli gube loptu, ali greše gosti. Jaramaz pogađa 74:66

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Faul na Teodosiću. Pogađa oba bacanja, Zvezda na minus 7 - 70:63. jaramaz pogađa 72:63. Crveno-beli imaju poslednji napad u trećoj deonici koju ne koriste.

29. minutu - Nejpir ponovo, Zvezda je ispod 10, pa Kaminski 70:60.

28. minut - Partizan ponovo prosipa napad, Nejpir pogađa za tri 68:56. Tajm aut Obradović. Ledej ne pogađa, Mitrović hvata loptu, faul. Lopta za Zvezdu, dva penala. Zvezda je na minus 10 - 68:58

27. minut - Nejpir za Bolmboja koji zakucava 66:49. Anđušić fauliran, pa na drugoj strani Nejpir. Pogađa bacanja 68:51. Teodosić faulira Anđušića, Partizan ne koristi napad. Nejpir ponovo sam, precizan 68:53.

26. minut - Raspad Zvezde. Naneli pogađa za tri 64:46. Osamnaest razlike ima Partizan. Nejpir fauliran. Jedan od dva 64:47. Jaramaz na drugi obruč 66:47.

25. minut - Avramović promašuje za tri,  Mitrović koš i faul - 58:44. Anđušić preko Teodosića 61:44. Koš Teodisića 61:46.

24. minut - Posle pokušaja za tri Gedraitisa, odbojkaški pas Mitrovića za Davidovca koji pogađa.

23. minut - Dribling Nejpira, faul Ledeja. Nova "prodata" lopta Nejpira, loš pokušaj asistencije. Smailagić promašuje.

22. minut - Druga trojka Smailagića, Nejpir gupi loptu, Aleksa Avramović naskače i pogađa za tri 56:39. tajm aut Sferopulos.

21. minut - Prvi napad za Partizan u drugom poluvremenu, Anđušić gubi loptu.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Jago u prodoru, faul! Jaramaz diže ruku. Brazilac pogađa oba penala 42:36. Avramović ponovo napada jedan na jedan i pogađa, a onda Gedraitis pravi faul u napadu. Dožer iz driblinga za tri, Davidovac gubi loptu, Ledej sa pola terena, ništaaaaa, kraj prvog poluvremena 47:36.

19. minut - Avramović iznudio dva slobodna bacanja. Oba puta precizan 42:34. Teodosić izgubio loptu, Jaramaz promašuje za tri.

18. minut - Gedraitis u prodoru. Treća lična Kaminskog. Litvanac stopostotan sa penala. Doužer pogađa uz faul 38:34. Gedraitis promašuje, ali i hvata loptu, pet na tri ima Zvezda, ali ništa, poeni za Partizan - 40:34. najubedljivijer vođstvo domaćih.

17. minut - Avramović za kaminskog, baaaaam zakucavanje 33:32. Mitrović je precizan, pa Avramović, i on zakucava 35:32. Nejpir promašuje za tri, neuspešan čelendž Željka Obradovića, lopta je Zvezdu, sudije potvrdile odluku posle snimka.

16. minut - Dva slobodna bacanja za Kaminskog 31:30. Ne koriste napad crveno-beli

15. minut - Jago promašuje za tri, ali lopta ostaje u posedu tima sa Kališa. Ipak lopta za Partizan, Doužer odlična finta telom i opet vodi ekipa Željka Obradovića 29:28. Bolomboj na isteku napada, ali i Nejpir je zaslužan 29:30.

14. minut - Zvezda poentira preko Lazarevića, greše crno beli, lopta za goste.

13. minut - Jago je bio neodlučan, pa pokušava za tri i promašuje, poentira Trifunović Partizan je na minus 1 - 24:25. Mitrović je na liniji slobodnih bacanja. Pogađa jedno od dva. kaminski za trii, Partizan pravi preokret i vodi 27:26.

12. minut - Lična Lazarevića na Doužeru. Smailagić je promašio sve. Isticalo je vreme za napad. Ledej pogađa za tri - 22:25.

11. minut - Fenomenalan potez Doužera 19:25. Simonović promašuje za tri. Smailagić krade loptu Teodosiću, pa ga faulira Tobi.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Promašuje Dožer, ali ispravlja Trifunović. Nema blokade, faul Smailagića na Jagu. Pogađa Brazilac oba 17:25. Promašaj Avramovića, ne uspeva da pogodi Tobi. Kraj prve četvrtine 17:25.

9. minut - Napada Smailagić ispada mu lopta, ali aut za ekipu Željka Obradovića. Greši Doužer, izbija loptu Lazarević, faul na drugoj strani. Sjajan pas Teodosića, pogađa uporni Tobi 15:23.

8. minut - Smailagić za tri precizan, Jago promašuje na drugoj strani. Smailagićjedan od dva sa penala 15:21.

7. minut - Teodosić za tri 11:18. Ledej iz levog kornera nema trojke, Gedraitis za tri 11:21.

6. minut - Lepo poen i lagan Nejpira, ovog puta Anđušić promašuje za tri, alej up i zakucavanje Bolomboja 11:15.

5. minut - Bolomboju izlazi lopta iz koša, kaminski zakucava 8:11. Gedraitis promašuje za tri. Nema poena Nanelija, ali Anđušić pogađa trojku 11:11.

4. minut - Faul Alena Smailagića u napadu, pa onda Davidovac gubi loptu. Mitrović seče kontru Partizana faulom. Anđušić pogađa preko Bolomboja 6:11.

3. minut - Nejpir promašuje za tri, ali Gedraitis ne greši. trojka 4:9. Defanzivni skok Mitrovića, pa onda poeni u napadu 4:11.

2. minut - Novi poeni Bolomboja, pa crno-beli pogađaju sa penala preko Kaminskog.. Novi poeni Boloboja 4:6. Promašaj Ledeja.

1. minut - Počela je utakmica, Zvezda koristi prvi napad Gedraitis za Bolomboja i prvi poeni za crveno-bele 0:2. Ledej sa jednom rukom 2:2.

19.57 - I na ovom, kao i na prethodnom derbiju je Bastijan Švajnštajger, bivši nemački superstar i suprug Ane Ivanović.

19.50 - Košarkaški klub Partizan dobio je pojačanje pod košem. U pitanju je Brazilac Bruno Kaboklo, koji je igrama na Svetskom prvenstvu skrenuo pažnju na sebe, a sa crno-belima potpisao je ugovor na dve godine, prenosi "Mozzart Sport". Crno-beli su pre početka sezone odbili da potpišu ugovor sa ovim igračem, ali sada je situacija drugačija.

19.48 - Utakmicu će gledati i Novica Veličković, bivši kapiten crno-belih, kao  i hrvatski reprentativac Ivan Perišić, fudbaler Totenhema.

19.39 - U Areni je i Aleksandar Petrović, čuveni Aca Trica, legendarno ime hrvatske i jugoslovenske košarke, koji se pre utakmice pozdravio sa direktorom Partizana Zoranom Savićem i košarkašem Zvezde Jagom.

19.27 - Strane crno-belih Željko Obradović očekuje da će i današnja utakmica biti teška.

- Prilično neuobičajena situacija da odmah nakon evroligaškog derbija igramo protiv Crvene zvezde i u ABA ligi. Bila je veoma teška ta prva utakmica i očekujem da nas ista takva očekuje i danas. Izuzetnu važnost ima utakmica. Ono što je za nas najvažnije je da svi igrači koji su u spremni i zdravi, pruže svoj maksimum. Očekujemo ponovo izvanrednu atmosferu kakvu su napravili naši navijači u evroligaškoj utakmici - istakao je Obradović.

19.19 - Trener Crvene zvezde Janis Sferopulos ovako je najavio meč:

- Svesni smo da nas očekuje potpuno drugačija utakmica od prethodne. Iz nje treba da izvučemo zaključke. Ovo je ABA liga koja nam je jako važna. Daćemo sve od sebe, jer nam je i ova utakmica jako važna - rekao je strateg tima sa Malog Kalemegdana.

19.10 - Poznati su i sastavi. Željko Obradović i Janis Sferopulos.

19.07 - Crno-beli će u drugom ovosezonskom derbiju biti bez kapitena Kevina Pantera i Mateuša Ponitke, a crveno-beli bez svog kapitena Branka Lazića, Nemanje Nedovića i, potencijalno, Adama Hange

19.04 - Ovo je drugi derbi u pet dana, Partizan je u četvrtak pred svojim navijačima pobedio Crvenu zvezdu sa 88:86, u meču Evrolige.

Crveno-beli posle četiri kola u regionalnom takmičenju imaju sve četiri pobede, dok je Partizan zabeležio tri trijumfa i jedan poraz.

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog uživo meča Partizan - Crvena zvezda na portalu Informer.rs.

Počinje „Transatlantski ekonomski forum Jugoistočne Evrope" u Vašingtonu!

Transatlantska liderska mreža i Evropski centar Atlantskog saveta iz Vašingtona, u saradnji sa Institutom za politiku i ekonomiju Jugoistočne Evrope iz Beograda, organizuju konferenciju „Transatlantski ekonomski forum Jugoistočne Evrope" koja će biti održana danas i sutra, 20. i 21. maja, u američkom Kongresu u Vašingtonu.