• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

29.12.2023

22:30

Tek stigao, a već rešava mečeve! Rebec pobedio utakmicu FMP-u

abaliga.com

Košarka

Tek stigao, a već rešava mečeve! Rebec pobedio utakmicu FMP-u

Prethodnih dana dosta se pisalo o povratku Matica Rebeca u redove FMP-a, a upravo je slovenački košarkaš na današnjem meču doneo pobedu svom timu protiv Krke 89:87 u 13. kolu Admiral bet ABA lige nakon produžetka.

Bilo je spekulacija da li je Rebeca u Beograd dovela nekadašnja ljubav ili košarkaška ambicija, ali, sudeći prema ovom meču, Slovenac je kapitalno pojačanje "pantera".

Pored njega, dres ekipe iz Železnika zadužio je i Ognjen Kuzmić i tako kompletirao solidan sastav za takmičenje u regionalnom šampionatu.

Foto: abaliga.com

Ognjen Kuzmić

Izuzetno tvrda utakmica viđena je u sali "Leon Štukelj" i činilo se da domaćin sve drži u svojim rukama i mirno privodi utakmicu kraju.

Na kraju su ih sopstvene greške koštale, a priliku da prelomi meč iskoristio je upravo Rebec koji je pogotkom doneo prednost za koju se ispostavilo da je odlučujuća.

Sve je bilo otvoreno u poslednjih dva minuta susreta i svaki posed je imao ogromnu važnost.

Tada su gosti demonstirali nešto bolje donošenje odluka, dok je Krka srljala u svojim napadima i gomilala izgubljene lopte.

Pored svih grešaka, slovenački tim je imao prednost od dva poena i loptu, ali su je ponovo olako izgubili i to je iskoristio iskusni Sava Lešić kako bi doneo izjednačenje i meč odveo u dodatnih pet minuta.

Foto: abaliga.com

 

Produžetak je protekao u znaku Matica Rebeca.

Slovenac je svojim sunarodnicima ubacio ukupno 15 poena, ali jedan od najvažnijih, usledio je na minut do kraja za +4 "pantera".

Najbolji pojedinac na meču bio je Voja Stojanović sa 21 poenom, a pratili su ga Subotić sa 17 poena i 11 skokova i pomenuti Rebec.

U redovima Krke istakao se Jan Špan sa 15 koševa i 11 asistencija.

Ovim trijumfom, FMP je stigao do pete pobede, uz koje ima i devet poraza i na istom su učinku kao i Cibona. 

Sa druge strane, Krka je stala na 3-11 i od njih je lošiji samo Mornar.

Standings provided by Sofascore

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Hronika

Ovo je dovelo do tragedije u Crnoj Gori? Poznat uzrok nesreće u kojoj je poginula Jovana iz Niša, a povređeno 16 Srba
Hronika

Ovo je dovelo do tragedije u Crnoj Gori? Poznat uzrok nesreće u kojoj je poginula Jovana iz Niša, a povređeno 16 Srba

U stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila 12. jula na putu Kotor–Nikšić, poginula je Jovana Stanković (21), dok je 16 državljana Srbije povređeno. Mini-bus u kojem su se nalazili iznenada je udario u betonski zid i prevrnuo se, vozilo je od siline udara potpuno uništeno, a sumnja se da je do nesreće došlo usled premorenosti vozača Lj.M. (68).

14.07.2026

07:31

"Mislio sam da sam počinio savršen zločin": Žandarm zbog duga zverski ubio i spalio dvojicu mladića u Kraljevu
Hronika

"Mislio sam da sam počinio savršen zločin": Žandarm zbog duga zverski ubio i spalio dvojicu mladića u Kraljevu

Srbiju je 14. jula 2013. godine potresao jedan od najmonstruoznijih zločina u novijoj istoriji, koji je dodatno uznemirio javnost jer ga je počinio aktivni pripadnik Odreda Žandarmerije u Kraljevu, Aleksandar Krstić. Ono što je počelo kao dug od nekoliko hiljada evra pretvorilo se u dvostruko ubistvo i zverski pokušaj prikrivanja tragova spaljivanjem tela koji je zgrozio čitavu zemlju.

14.07.2026

08:54

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Umrla Snježana Vego
Kultura

Umrla Snježana Vego

Modna dizajnerka, kostimografkinja i univerzitetska profesorka Snježana Vego preminula je u 71. godini.

14.07.2026

09:04

Magazin

Džet set