Jokić i ja nismo ego manijaci i ne želimo nešto preterano da ističemo sebe na terenu. Vredni smo, kao i svaki momak koji je ovde, a u nekim segmentima smo bolji, kaže Vasilije Micić, košarkaški reprezentativac Srbije uoči Olimpijskih igara u Parizu (26. jul - 11. avgust).
Košarkaš Šarlota došao je prvi put na okupljanje nacionalnog tima sa NBA iskustvom, a reprezentacija Srbije je u odnosnu na Mundobasket jača i za Nikolu Jokića, jednog od najboljih igrača današnjice.
Micić je nešto manje od mesec dana uoči prestižnog takmičenja progovorio o MVP-u najjače lige na svetu i o tome koliko njih dvojica zajedno mogu da donesu Sbiji.
- Ne mora da znači da tako nešto može samo dobro da donese. Lično mislim da može, ali se u praksi ne pokazuje uvek tako. Ima mnogo primera gde samo kvalitet nije dovoljan. Pre svega mislim da karakterno Jokić i ja nismo ego manijaci, da želimo nešto preterano da ističemo sebe na terenu. Vredni smo, kao i svaki momak koji je ovde, u nekim smo segmenti bolji. Ne možeš ti ni da briljiraš mnogo, niti sam ja u fazi života da treba da potvrđujem sebe u toj meri da moram da ukradem svaki sekund nekome, već prosto da budem deo kolektiva koji je ekstremno uspešan i pomognem. To mislim i za Jokića koji je najskromnija zvezda NBA lige. Ne zato što ne zna da može u svakom meču da ubaci 50 poena, već zato što uživa u homogenosti ekipe, u dodavanjima o kojima svi pričaju. Da je drugačija varijanta, da je neko izraziti skorer, ili teško adaptivan saigrač teže bi ga bilo uvrstiti u ekipu. Mislim da za nas dvojicu to neće biti problem, neki momci su prošle godine dobili zaslužen status uticajem na igru, na hemiju u ekipi..." - rekao je Micić u intervjuu za Mozzart sport.
Foto: AP/Photo
Dotakao Vasa pritiska, upopredivši tom prilikom učešće na Olimpijskim igrama i Evropskom prvenstvu.
"Svi mi znamo šta je pritisak, to živimo jako dugo, ali odlazak na prvenstvo bez očekivanja utiče na spontanost, na mogućnost ispravljanja greške, a ono breme šampiona ne možeš da predvidiš unapred. Na Igrama nema toliko utakmica kao na Evropskom prvenstvu, ali opet je svaka utakmica finale. Sa te strane naš odlazak tamo ne treba da bude odraz većeg očekivanja, već samo dodatnog kvaliteta" - zaključio je Vasilije Micić.
Proslavljeni španski košarkaški trener Pablo Laso (56) obavestio je čelnike Bajerna iz Minhena da iz porodičnih razloga nije u mogućnosti da nastavi da obavlja posao u tom klubu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Proslavljeni španski košarkaški trener Pablo Laso (56) obavestio je čelnike Bajerna iz Minhena da iz porodičnih razloga nije u mogućnosti da nastavi da obavlja posao u tom klubu.
Blokaderi su još jednom dokazali da su gori od najgorih komunista napravivši pravu listu za odstrel! Informer je otkrio spisak 99 imena koje su "plenumaši" proglasili nepodobnim za izbornu listu!
Društvene mreže preplavio je smehotresan snimak na kom jedna blokaderka, sasvim ozbiljna, objašnjavala kako je na ulici "srela predsednika", ali pošto joj je čovek rekao da nije Vučić, ona je došla do "genijalnog" zaključka - ili Vučić laže narod, ili država pravi njegove klonove.
Funkcioner Zeleno-levog fronta (ZLF) Robert Kozma otkrio je u programu uživo tajkunske televizije Nova S da je njegova stranka pružila podršku "studentskoj listi" na predstojećim izborima, ali da je i te kako postavila uslove koje, kako je on istakao, "studenti" moraju da ispune.
Novi talas neviđene mržnje, bezumlja i direktnog udara na Srpsku pravoslavnu crkvu i patrijarha Porfirija stigao je od strane dežurnog blokadera i srbomrzitelja Nenada Čanka. Gostujući u spornom podkastu "Balkan rules", koji vodi osvedočena srbomrziteljka Tatjana Kos.
To što je danas u Zagrebu i u čitavoj Hrvatskoj više ustaša nego što ih je bilo 1941. godine (kopirajt baj Ratko Dmitrović, 'Politički okvir', INFORMER TV), to što su danas, na početku druge četvrtine 21. veka ogromna većina Hrvata ostrašćene ustaše kojima je klanje Srba najbolja i najlepša stvar u istoriji, ustaše koje genocid slave kao najveći državni praznik (!?!); pa to nije nešto što bi trebalo da iznenađuje bilo koga ko je iole obavešten, bilo koga ko je pročitao bar jednu ozbiljnu istorijsku čitanku.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je u Palati Srbija u Beogradu svečano dočekao svog ukrajinskog kolegu Volodimira Zelenskog., koji boravi u zvaničnoj poseti našoj zemlji.
Na južnim padinama Fruške gore nalazi se manastir Grgeteg. Za mnoge vernike ovo je posebno mesto zbog ikone Bogorodice Trojeručice, pred kojom, kako svedoče, dolaze sa problemima za koje više ne pronalaze rešenje – i odlaze sa osećajem mira, vere i nade.
Muškarci iz celog sveta maštaju o Srpkinjama zbog lepote i specifičnog karaktera, što potvrđuje činjenica da je jedan strani portal podelio savete na temu "kako smuvati Srpkinju"!
U beogradskom naselju Rakovica, u Ulici Stojana Jankovića, oko 3 sata ujutru odjeknula je snažna eksplozija koja je iz sna podigla i uznemirila čitav komšiluk.
Sudija za istragu kotorskog Osnovnog suda Špiro Pavićević, odredio je pritvor do 30 dana državljaninu Azerbejdžana M.M. (59), zbog sumnje da je seksualno uznemiravao maloletnicu staru 16 godina.
U kući na području naselja Jelas u Slavonskom Brodu sinoć je pronađeno telo starijeg muškarca (71), a policija je zbog sumnje na nasilnu smrt odmah uhapsila žensku osobu (37) koja se dovodi u vezu sa ovim događajem.
Županijski sud u Hrvatskoj osudio je fizioterapeuta (25) na 9 godina zatvora jer je svoju maloletnu devojku (17) tokom višemesečne veze silovao, brutalno tukao, kljukao kokainom i pretio joj da će joj pištoljem pobiti celu porodicu.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Neprijatan zadah kod psa nije samo neprijatnost tokom maženja, ponekad može biti znak da sa njegovim zdravljem nešto nije u redu. Evo šta najčešće izaziva loš miris iz usta i kako možete pomoći svom ljubimcu.
Da li je normalno da vas privlači druga osoba iako volite partnera? Profesor filozofije i stručnjak za emocije Aron Ben-Zev objašnjava da takva osećanja nisu neuobičajena i da ne moraju biti znak da je veza u krizi.
Venera, planeta ljubavi, nalazi se u Vagi i donosi vrele avanture za Vage, Vodolije i Blizance. Saznajte šta su zvezde pripremile vašem znaku na ljubavnom planu.
Gubitak telefona danas nije samo neprijatnost zbog samog uređaja. Na njemu se često nalaze privatne poruke, pristup društvenim mrežama, bankarskim aplikacijama i brojne druge osetljive informacije. Zato je važno reagovati brzo i zaštititi svoje naloge.
Sin i snajka pevača Radiše Trajkovića Đanija, Marko i Minja, uživaju u ljubavi, a sada je ona podelila fotografiju sa mužem iz automobila i sve raspametila.
Nakon završene naporne rijaliti sezone, atraktivna voditeljka "Elite" Maša Mihailović pakleno je zagrejala maštu svojim pratiocima na društvenim mrežama vrelim fotkama s odmora.
Poznata starleta i bivša rijaliti učesnica Dragana Mitar trenutno uživa na crnogorskom primorju, a njen nos je i dan danas glavna tema komentarisanja na mrežama.
Trubač Dejan Petrović sinoć je nastupao na Dragačevskom saboru trubača, a nakon nastupa stao je pred medije i otvoreno govorio o incidentu koji je bio aktuelan u njegovoj porodici.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.