Francuski košarkaš Žofri Lovernj (32) uskoro će napustiti Asvel i biće slobodan u izboru novog kluba, prenose ugledni košarkaški mediji.
Prema pisanju španskog portala "Encenstando", odlično upućenog u košarkaške transfere i dešavanja, iskusni krilni centar i centar u narednim nedeljama dobiće odrešene ruke u pronalaženju novog kluba. Ta vest posebno je oduševila navijače Partizana, za koji je Lovernj pre deset godina nastupao sa mnogo uspeha.
Žofri je u jednom periodu boravka u Humskoj bio i kapiten crno-belih, a koliko voli klub dokazao je i tetovažom na donjem delu bicepsa, gde stoji grb Partizana. Prema pisanju "Encenstanda", još se ne zna gde će popularni Žo nastaviti karijeru, ali nema nikakve sumnje da bi "grobari", barem zbog starih zasluga, voleli da ga opet vide u timu.
"Što se tiče vesti iz Asvela, plejmejker Peris Li ima ugovor za narednu sezonu i on će ostati. Sa druge strane, Žofri Lovernj je spreman da ide", navodi "Encenstando".
Paris Lee has a contract for next season in Asvel Villeurbanne, I was told, so American guard is the eleventh player in the new roster. Lauvergne is set to leave.
🏀El base Paris Lee se queda en el Asvel para la próxima temporada y es Lauvergne el que está en la rampa de salida pic.twitter.com/xkyD95SxXh
— www.encestando.es (@webEncestando) July 12, 2024
U ovom trenutku teško je reći da li je ekipi Željka Obradovića uopšte potreban Lovernj, budući da je dogovoren dolazak velikog broja visokih igrača. Pre nekoliko dana crno-beli su se dogovorili sa iskusnim centrom Brendonom Dejvisom, a još ranije sa Tajrikom Džonsom i Ajzeom Majkom. Treba istaći da pod košem može da igra i Isak Bonga, koji stiže iz Bajerna, kao i da je u klubu jedan od retkih ko je ostao centar Balša Koprivica.
Međutim, nije tajna da je Lovernj veliki ljubimac "grobara" i jedan od omiljenijih stranaca koji su nastupali za crno-bele, pa ostaje da se vidi hoće li vicešampion ABA lige i Srbije ući u pregovore o eventualnoj novoj saradnji.
Žofri je tokom karijere promenio veliki broj klubova, a za Partizan je nastupao od 2012. do 2014. godine pod vođstvom trenera Duška Vujoševića. Pre toga igrao je za Šalon i Valensiju, a posle crno-belih za Himki, Denver, Oklahomu, Čikago, San Antonio, Fenerbahče, Žalgiris i pomenuti Asvel.
Američki košarkaš Kodi Miler-Mekintajer (30), koji je nedavno pojačao Crvenu zvezdu, poslednjom objavom na Instagramu još jednom je dokazao da ima poseban pik na njegovi bivši klub i najvećeg rivala crveno-belih, Partizan!
Bajern iz Minhena se preko društvenih mreža zvanično oprostio od doskorašnjeg košarkaša Isaka Bonge (24), a još od ranije je poznato da će mu nova sredina biti Partizan.
Srpski košarkaš Aleksa Avramović po svemu sudeći je završio svoju misiju u košarkaškom klubu Partizan, a nakon izjave koju je dao još veće su šanse da ga ne gledamo u crno-belom dresu!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki košarkaš Kodi Miler-Mekintajer (30), koji je nedavno pojačao Crvenu zvezdu, poslednjom objavom na Instagramu još jednom je dokazao da ima poseban pik na njegovi bivši klub i najvećeg rivala crveno-belih, Partizan!
Kako nezvanično saznaje Informer, u Palati pravde u petak popodne odvijala se prava drama nakon saslušanja Veselina Veska Milića, jer je njegov advokat Nemanja Vasiljević odbijao da tužilaštvu preda ključne dokaze.
Luka Đorđević, koji je u emisiji „Utisak nedelje“ kod Olje Bećković predstavljen kao student Pravnog fakulteta, zapravo je stranački aktivista – poverenik Organizacije mladih Narodnog pokreta Srbije Miroslava Aleksića u Nišu!
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Nova serija automobila "Ford kuga" potpuno je osvežena, moderna i dovoljno velika za prosečnu porodicu. Proizvođač je ovoga puta bacio akcenat i na ekonomičnost. Njegova cena u Srbiji kreće od od 26.990 evra.
Od sutra, 18. maja, Ulica gospodara Vučića biće zatvorena za saobraćaj zbog radova na redovnom održavanju, a tokom izvođenja tih radova GSP linije 46 i 55 saobraćaće izmenjenom trasom.
Na današnji dan, 17. maja 1395. godine, u bici na Rovinama poginuo je Marko Mrnjavčević, u narodu poznatiji kao Kraljević Marko, ličnost koja već više od šest vekova živi istovremeno u istoriji i legendi.
Puštanjem u rad brze pruge Beograd-Subotica Srbija je dobila jednu od najsavremenijih železničkih linija u regionu, zahvaljujući kojoj putnici za samo 79 minuta i po ceni od 1.220 dinara stižu do svog odredišta vozom "Soko", koji saobraća brzinom do 200 kilometara na čas.
Vozač automobila marke Audi, koji se kretao velikom brzinom iz pravca Bukovice ka Ivanjici, izgubio je kontrolu nad vozilom kod fabrike Javor, nakon čega je usledio pravi filmski scenario.
Ubrzo nakon dojave građana da je kod Bečmena pronađeno automobil "seat" kako pluta u jezeru, ekipe policije i vatrogasaca su pristigle na lice mesta, ali su potvrđene crne slutnje.
Šest osoba povređeno je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u subotu oko podne, na auto-putu kod Begaljice, u smeru ka Beogradu, kada su se sudarila tri putnička vozila.
Nemački stručnjaci za međunarodnu bezbednost navode da bi Rusija mogla da razmotri napad na evropske zemlje kao radikalan potez sa ciljem da primora Evropu da obustavi vojnu i finansijsku podršku Ukrajini.
Tokom masovnog napada bespilotnih letelica na Moskovsku oblast u Rusiji, koji su izvele Oružane snage Ukrajine, stradao je jedan državljanin Indije, dok su još trojica povređena.
Glavni iranski pregovarač i predsednik parlamenta Mohamed Bager Kalibaf sastao se danas sa pakistanskim ministrom unutrašnjih poslova Mohsinom Nakvijem, koji je izrazio nadu u zaključenje pregovora između Sjedinjenih Američkih Država i Irana.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Tamara Kalinić pojavila se na crvenom tepihu Kanskog festivala zajedno sa verenikom Filipo Testa, a njihov modni nastup privukao je pažnju zbog nenametljive elegancije i pažljivo uklopljenih detalja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar