Džonatan Motli, centar Hapoela iz Tel Aviva, zatražio je hitan raskid saradnje s klubom kako bi se priključio Crvenoj zvezdi, prenose izraelski mediji, a ponuda koja stiže i Beograda navodno je teška milion evra.
Ovaj potez ostavio je rukovodstvo izraelskog tima u šoku, s obzirom na to da je sve obavljeno iznenada i bez ikakvih prethodnih naznaka.
Najveće pitanje među navijačima i unutar kluba glasi: šta se promenilo da je Motli odlučio da napusti Izrael baš sada, iako je znao za bezbednosne izazove još od dolaska pre tri meseca?
Klub je brzo reagovao i objavio zvanično saopštenje u kojem su osudili Motlijeve postupke.
- Kasno sinoć saznali smo da je Džonatan Motli posetio naš sportski centar kako bi pokupio svoje stvari. Tokom prethodnih dana sprovodio je radnje koje nisu u skladu sa ugovorom koji je potpisao. Klub je pokrenuo pravne korake kako bi zaštitio svoje interese. Smatramo da je ovo ozbiljno kršenje dogovora s obzirom na to da je Motli potpisao dvogodišnji ugovor - navodi se u saopštenju Hapoela.
Foto: EPA
Džonatan Motli
Prema informacijama iz "Izrael Hayom", Motlijeva želja da napusti Hapoel nije se pojavila preko noći. Već mesec dana unazad, pojedini evroligaški timovi ispitivali su njegovu ugovornu situaciju.
Najveći uticaj na Motlija, međutim, imali su članovi njegove porodice, zabrinuti zbog eskalacije bezbednosne situacije i potencijalne reakcije Irana, što ga je dodatno pritisnulo da napusti Izrael.
Kao što je slučaj bio i s Džordanom Lojdom, koji je nedavno napustio Makabi Tel Aviv iz sličnih razloga, i Motlijeva odluka povezana je s pogoršanjem situacije i strahom od moguće iranske reakcije.
Iako su svi igrači znali za bezbednosne izazove kada su letos potpisivali ugovore, iskustvo prve ruke sa sirenama i opasnostima je nešto sasvim drugo, što izaziva ozbiljnu zabrinutost njihovih porodica.
Foto: Starsportphoto
Džonatan Motli
Hapoel Tel Aviv ovog leta izdvojio je ogromna sredstva kako bi doveo zvezde poput Motlija, a on je trebalo da zaradi 1,2 miliona dolara po sezoni.
Potencijalni odlazak Motlija mogao bi imati domino efekat i uticati na ostale američke igrače u Izraelu. Ove godine, klubovi su se oslanjali na dolazak zvučnih imena kako bi privukli i druge igrače, no sada se postavlja pitanje koliko će još igrača odlučiti da ode.
Strah od sirena i širenje sukoba na severu, koje je uključilo nove oblasti u opasnost, dodatno pojačavaju nervozu među strancima.
Hapoel je već počeo potragu za pojačanjima kako bi nadomestio Motlijev odlazak, a pored toga razmatraju i dovođenje dodatnog igrača kao osiguranje za buduće nepredviđene situacije.
Nakon nesrećnog poraza od Žalgirisa (86:84) uz zvuk sirene i nekoliko spornih sudijskih odluka, košarkaš Crvene zvezde Filip Petrušev otvoreno je prokomentarisao situaciju u timu.
Nekadašnji srpski košarkaši Mile Ilić i Duško Savanović kažu da bi Crvena zvezda i Partizan nakon sudijskih krađa u 6. kolu Evrolige trebalo da istupe iz tog takmičenja! Beogradski večiti rivali žestoko su oštećeni u utakmicama protiv Žalgirisa i Monaka u prethodnoj rundi, a prema rečima nekadašnjih reprezentativaca naše zemlje, jedno od rešenja je napuštanje elite i prelazak u FIBA Ligu šampiona.
Američki košarkaš Džonatan Motli (29) samoinicijativno je napustio Hapoel iz Tel Aviva, a košarkaški insajderi smatraju da je njegova sledeća stanica - Crvena zvezda!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nakon nesrećnog poraza od Žalgirisa (86:84) uz zvuk sirene i nekoliko spornih sudijskih odluka, košarkaš Crvene zvezde Filip Petrušev otvoreno je prokomentarisao situaciju u timu.
Ispred Palate Srbija predsednik Srbije Aleksandar Vučić dočekao je pripadnike Sektora za vanredne situacije i Helikopterske jedinice Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije koji su došli iz Kraljevine Španije, gde su učestvovali u gašenju velikih požara.
Dok Srbija gori na rekordnim temperaturama usled tropskog talasa, stiglo je upozorenje. Super El Ninjo i dipol Indijskog okeana diktiraju kakva nas zima čeka.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić komentarisao je danas napise u crnogorskim medijima povodom proslave godišnjice zločinačke akcije "Oluja" u Kninu, na kojoj je zvanična Crna Gora poslala predstavnika.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom drugog Kolegijuma naše televizije na emotivan način komentarisao bolnu priču o stradanju dvanaestogodišnjeg mališana Siniše Dobrića u zločinačkoj akciji "Oluja", a potom se obratio blokaderu sa dna kace i ostrašćenom antisrbinu Milanu St. Protiću.
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez, koji danima ne prestaje da izgovara skandalozne izjave na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznao je da su tokom nedavne posete šefa naše države BiH "pratili svaki njegov korak", nakon čega je usledio obrt koji on nije očekivao.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će Srbija nastaviti da govori istinu o svojim žrtvama, uključujući i žrtve u hrvatskoj policijsko - vojnoj akciji "Oluja" i dodao da je Hrvatskoj problem to što ih Srbija ni za kakvu pomoć i podršku ne moli.
Profesor Fakulteta političkih nauka i stručnjak za ekonomiju Dušan Pavlović gostovao je na opozicionoj televiziji "Nova" i bez trunke zadrške ogolio istinu o nikad jačoj srpskoj ekonomiji, potapajući sve izmišljotine koje tajkunski mediji danonoćno plasiraju.
Dok Srbija gori na rekordnim temperaturama usled tropskog talasa, stiglo je upozorenje. Super El Ninjo i dipol Indijskog okeana diktiraju kakva nas zima čeka.
Od danas, na praznik Preobraženja Gospodnjeg, pa sve do 15. avgusta, na grčkom ostrvu Kefalonija ponovo se dešava čudo - izlaze čuvene zmije Panagije (Presvete Bogorodice) koje donose blagoslov vernicima.
Priča o čudu na Ostrogu 1993. godine kada je devojčica Hristina Joković iz Nikšića, prema svedočenju monaha, isceljena od slepila i leukemije zadivila je javnost.
Policija je u Novom Pazaru uhapsila O. M. (1989) zbog sumnje da je prodavao falsifikovanu robu poznatih svetskih brendova, čija je ukupna vrednost procenjena na oko 13,6 miliona dinara, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Jezivi zločin koji se danas dogodio u stanu u Bulevaru Zorana Đinđića na Novom Beogradu potresao je stanare zgrade, ali i celokupnu javnost. Z. Ć. (57) svirepo je oduzeo život majci M. Ć. (82), nakon čega je pokušao da izvrši samoubistvo
Službenici Odeljenja bezbednosti Bijelo Polje podneli su krivične prijave protiv N.J. (35) i R.F. (31) zbog sumnje da su počinili krivično delo omogućavanje uživanja opojnih droga. Tokom policijskih kontrola pronađeni su kokain i marihuana, dok je kod drugih lica utvrđeno prisustvo psihoaktivnih supstanci.
Ubice često veruju da će vreme uništiti dokaze i zauvek sakriti istinu. Međutim, upravo ono što se sa telom dešava satima, danima, mesecima, pa čak i godinama nakon smrti, može istražiteljima da otkrije kada je osoba preminula, da li je telo premeštano i na koji način je pokušano prikrivanje zločina.
Skoro 16.000 stranih dobrovoljaca iz najmanje 72 zemlje trenutno služi u Odbrambenim snagama Ukrajine, rekla je ukrajinski vojni ombudsman Olga Rešetilova.
Nakon što je godinama gađao rafinerije, naftovode i turističke atrakcije u susednim zemljama, Teheran je vatrenu moć usmerio na infrastrukturu koja pokreće ključne tehnologije budućnosti.
Dan nakon što je dron koji je nosio eksploziv otkriven na pisti aerodroma Lajpcig/Hale, 200 policajaca u Nemačkoj sprovodi nove provere, tražeći drugi dron koji je navodno udario u avion kompanije DHL prilikom sletanja.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Koliko bi intimni odnos trebalo da traje da bi žena bila zadovoljna? Ovo pitanje godinama izaziva brojne rasprave, a istraživanja su ponudila odgovor koji je iznenadio mnoge.
Ako vam se pred spavanje u glavi vrte rokovi, obaveze i problemi, nekoliko jednostavnih tehnika uz pomoć ChatGPT-a može pomoći da rasteretite misli i lakše se opustite.
Pametni telefoni postali su neizostavan deo svakodnevice, pa ih mnogi koriste čak i dok su priključeni na punjač. Stručnjaci su otkrili da takva navika negativno utiče na trajanje baterije.
U novoj epizodi emisije "Demanti", Ana Radulović osvrnula se na razvod Goge i Marka Gačića, ali i na navode koji su se pojavili u javnosti da se Goga navodno mešala u njen brak sa Mirčetom.
Melvida Durdžić, majka Asmina Durdžića, uključila se u program emisije "Narod pita" i sramno je oplela po starleti Maji Marinković, koja je u vezi s njenim sinom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.