Razmišljao sam da uzmem godinu ili dve pauze, ali sam brzo shvatio da je košarka u mojim venama, rekao je novopečeni trener Monaka - Vasilis Spanulis.
Pobedom nad Panatinaikosom Vasilis Spanulis debitovao je na klupi Monaka. Legendarni grčki košarkaš nije mogao da zamisli bolji početak budući da je savladao najvećeg rivala iz igračkih dana, ali je već danas stigao i prvi poraz. Njegov Olimpijakos slavio je u Kneževini i pokazao da je pred popularnim "Kill Bilom" još mnogo posla.
Budući da je tek nedavno stigao u Francusku, a da se radi o jednom od najvećih imena evropske košarke, novinari "Lekipa" sa Spanulisom su uradili opširan intervju. Pričao je grčki as o brojim temama i priznao da nije želeo da se bavi košarkaškim poslom sve dok ga u te vode nije "gurnuo" Miško Ražnatović.
- Nakon karijere, razmišljao sam da uzmem pauzu na godinu ili dve, ali kada me moj agent Ražnatović ubedio da preuzmem mladi tim Evrolige, brzo sam shvatio da je to u mojim venama. Tokom svoje karijere nisam nužno sebe video kao trenera, ali sam bio opsednut košarkom, kako da unapredim svoju igru, igru svojih saigrača, imao sam dugačke razgovore sa njima, kao i sa velikim trenerima sa kojima sam imao priliku da radim - rekao je Vasilis Spanulis.
Grčki košarkaš priznaje da je i ranije imao ponude od klubova iz Evrolige, ali da nije želeo da preskače korake. Pekao je zanat u mladom timu Evrolige, potom je sedeo na klupi Peristerija, a sada je i selektor Helena.
- Imao sam ponude iz Evrolige, ali sam smatrao da je čast početi od dna, kao što sam to radio kao igrač – u Larisi, pa Marusiju pre nego u Panatinaikosu i Olimpijakosu. Da bih dokazao sebi i drugima da zaslužujem da budem tu i da mogu da budem svoj, da donesem svoj identitet - na to se nadovezao i objasnio zbog čega je ponudu Monaka odlučio da prihvati.
Foto: EPAImages
- Video sam talenat, ali istovremeno i tim koji nije dovoljno igrao zajedno, sa previše izolacije i igračima koji nisu pokazivali dovoljno radosti na terenu. Moram da napomenem da imam ogromno poštovanje prema izuzetnom radu Saše Obradovića ovde tokom tri godine – tri četvrtfinala, jedan Fajnal-for. Vidim ovaj novi ciklus kao priliku da promenim put i način do uspeha. Ovde postoji sve što je potrebno. Dobro se osećam, organizacija je vrhunska, a okruženje je slično mom svakodnevnom životu u Atini, čak i blizina mora.
Tokom igračkih dana bio je poznat po ogromnom napadačkom talentu, sada predvodi, po mišljenju mnogih - ofanzivno najpotentniji tim u Evropi.
- Želim modernu košarku, gde puno trčimo, sa kontranapadima, slobodom, gde ne izvodimo sisteme kao roboti. Ali takođe želim da budemo sposobni da kontrolišemo, da razumemo kada treba da ubrzamo ili da igramo na polovini terena. Sanjam da dugoročno, igrači postignu to bez mog uplitanja. To je lepo, takav nivo majstorstva. Kada nešto radim, uvek to radim da bih bio najbolji. Posao trenera nije izuzetak - podvukao je Spanulis.
Trener košarkaša Panatinaikosa Ergin Ataman (58) osvrnuo se na sutrašnju utakmicu sa Partizanom u 14. kolu Evrolige (20.30, Sport klub 1), a tom prilikom je izneo niz komplimenata na račun Željka Obradovića (64), ali i crno-belih.
Fajnal-for ovogodišnje Evrolige 2025. godine biće održan u Abu Dabiju, čeka se samo zvanična potvrda. Protiv odluke da Abu Dabi bude domaćin završnog turnira glasali su samo Real Madrid i Olimpijakos, finalisti Evrolige za sezonu 2022/23.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Trener košarkaša Panatinaikosa Ergin Ataman (58) osvrnuo se na sutrašnju utakmicu sa Partizanom u 14. kolu Evrolige (20.30, Sport klub 1), a tom prilikom je izneo niz komplimenata na račun Željka Obradovića (64), ali i crno-belih.
Ruski televizijski propagandista Vladimir Solovjov pozvao je u programu državne televizije da Rusija raketira fabriku u Velikoj Britaniji u kojoj se proizvode krstareće rakete „storm šedou“, nakon izveštaja da su ti projektili korišćeni u ukrajinskim napadima na ciljeve duboko na ruskoj teritoriji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je 28. juna, u nedelju rano ujutru, prisustvovao potpisivanju ugovora o donaciji za završetak radova na Hramu Svetog Save u Beogradu i tom prilikom istakao kako se "na Vidovdan sve vidi" - i upravo je tako i bilo.
Austrijska Slobodarska partija (FPÖ) oštro je osudila brutalno postupanje kosovske policije prema Srbima koji su mirno obeležavali Vidovdan na Gazimestanu, na Kosovu i Metohiji.
Ministar finansija i potpredsednik Vlade Srbije Siniša Mali gostovao je u Kolegijumu na Informer televiziji i govorio o ekonomskim merama koje je predsednik Srbije predstavio građanima.
Informer televizija danas je apsolutni izbor gledalaca u Srbiji! Dok se građani iz svih krajeva zemlje slivaju u Beograd na veliki skup "Srbija, jedna porodica", oči javnosti uprte su u Informer TV, koja tokom dana beleži ubedljivo najbolju gledanost.
Danas tačno u 17 časova, u programu Dnevnika Zapadne Srbije, gledaoci će imati priliku da prate specijalno, dvosatno izdanje posvećeno otvaranju Moravskog koridora - saobraćajnice koja menja lice ovog dela Srbije i otvara novo poglavlje razvoja, povezivanja i investicija.
Jahja Ferhatović, analitičar i Samir Tandir, predsednik Bošnjačko-srpskog saveza gostujući u Info jutru komentarisali su pokušaj samoubistva Nadžije Mavrić, studentkinje iz Novog Pazara.
Predsednik Republike Srbije Aleksadar Vučić juče je predstavio sveobuhvatni paket državnih mera, koje su usmerene na podizanje životnog standarda i ekonomsko osnaživanje građana. Jedna od mera, jeste smanjenje cena lekova.
Zbog radova na redovnom održavanju Bulevara kralja Aleksandra, Sekretarijat za javni prevoz najavio je izmene koje će trajati do sledeće nedelje i obuhvatiti veliki broj autobuskih linija.
Tokom proteklog vikenda u istarskoj regiji zabeleženo je šest krađa sa plaže, od kojih je jedna bila na području Rovinja, dok su se ostale dogodile na pulskim plažama, tačnije na području Stoje i Verudele.
Krenuli ste na letovanje? Završavate veliki broj svakodnevnih obaveza na različitim delovima grada? Idete sa društvom na izlet? Za sve vozače, imamo odličnu vest!
Saobraćajna nesreća u kojoj su učestvovala dva kamiona dogodila se jutros u 6.50 sati na putu između Rume i Iriga, do udesa je došlo kada je jedan od kamiona prešao u suprotnu traku.
Crnogorska policija uhapsila je tri osobe u Bijelom Polju , poreklom iz Rožaja, zbog sumnje u pomaganju prebacivanja ubica Darka Veskovića Prike u Crnu Goru.
Biljana Paunović, majka devojčice ubijene u masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar", Adriane Dukić, gostujući u jednom podkastu napomenula je da je jedino ono za šta ona sada živi momenat kad će se ponovo susresti sa svojom ćerkom.
Rusija pregovara u vezi sa potencijalnim uvozom naftnih derivata, ali Kremlj odbija da otkrije o kojim državama je reč, rekao je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
Odlazeći britanski premijer Kir Starmer predstavio je danas plan ulaganja u britansku odbranu kojim će izdvajanja za vojsku do kraja decenije porasti sa sadašnjih 2,3 na 2,7 odsto bruto domaćeg proizvoda (BDP), uz cilj da u narednom sazivu parlamenta dostignu tri odsto BDP.
Američko ratno vazduhoplovstvo prvi put je objavilo da je ispalilo protivbrodsku raketu dugog dometa (LRASM) sa strateškog bombardera B-2 u okviru nedavnih vojnih vežbi.
Nemačka treba da okonča bojkot ruske nafte i gasa jer je jeftina energija iz Rusije bila ključna za snagu nemačke industrije, izjavila je liderka Alternative za Nemačku (AfD) Alis Vajdel.
Biografski film "Michael" o Majklu Džeksonu zaradio je 977,5 miliona dolara širom sveta i postao najuspešniji biografski film svih vremena, prestigavši čak i "Openhajmera".
Druga epizoda treće sezone serije "Kuća zmaja" osvojila je ocenu 9,4/10 na IMDb-u i izjednačila rekord čitave serije, raspalivši društvene mreže širom sveta.
Jednostavan jutarnji napitak od limuna i bibera postao je popularan zbog tvrdnji da može da utiče na varenje i osećaj sitosti već nakon nekoliko dana korišćenja.
Pas Cunami, pripadnik spasilačkog tima za potragu i spasavanje u Venecueli, ponovo je privukao pažnju javnosti nakon što su društvenim mrežama počele da kruže fotografije na kojima se vidi kako prima terapiju posle naporne akcije spasavanja.
Posle brojnih spekulacija bivša rijaliti učesnica Anđela Đuričić priznala je da je ugradila silikone i otkrila detalje operacije koju je platila 5.500 evra.
Ljubavi rođene u rijaliti programima obično su osuđene na propast, ali nekoliko parova uspelo je da dokaže da ova tvrdnja nije uvek tačna, te su još uvek zajedno, a neki i u brau.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.