Ovako nešto se ne pamti! Pariz u meču sezone srušio Olimpijakos, Barcokas ludeo kao nikad pre (VIDEO)
Podeli vest
Pariz je pravi hit Evrolige! Košarkaši iz prestonice Francuske sinoć su u gostima savladali Olimpijakos sa 96:90 i još jednom su potvrdili da su u ovom momentu najbolja ekipa u Evroligi!
Pariz je trenutno lider Evrolige sa 11 pobeda i tri poraza, a zanimljivo, vezali su čak deset trijumfa i potpuno zasluženo se nalaze na čelu tabele. Mnogi stručnjaci, analitičari i navijači verovali su da će njihova serija pobeda biti zaustavljena sinoć u Pireju, ali Ti Džej Šorts, Maodo Lo i ekipa nastavili su da nižu pobede i da pobeđuju evropske velikane!
Košarkaši Crvene zvezde sinoć su posle mnogo muke i preokreta u četvrtoj četvrtini savladali Virtus u Bolonji sa 94:87 u utakmici 14. kola Evrolige, ali uprkos tome brojni navijači Zvezde nisu bili zadovoljni izdanjem tima.
Poznati košarkaški trener i analitičar, Dragan Nikolić, za Informer je rekao da je Ajzea Majk preokrenuo sezonu Partizana svojom izvanrednom rolom u večitom derbiju protiv Crvene zvezde.
07.12.2024
07:00
Bila je to jedna od najluđih utakmica u dosadašnjem delu sezone. Pariz je na startu četvrte četvrtine vodio čak 20 poena razlike (80:60) i činilo se da će lagano doći do trijumfa, ali onda je usledio neverovatan povratak Olimpijakosa. Za svega šest minuta tim Jorgosa Barcokasa uspeo je da napravi maestralnu seriju od 22:0 i da preokrene rezultat (82:80). Činilo se da će Pariz nakon toga potonuti i izgubiti utakmicu, ali onda su ponovo proradili Šorts i ekipa, pa su okrenuli rezultat u svoju korist i došli do 11. pobede u Evroligi.
Olimpijakos je posle neverovatne serije ušao u niz neverovatnih grešaka, maltene početničkih. To šta su radili Saša Vezenkov, Evan Furnije i drugari ne viđa se ni u školskom sportu, a trener Olimpijakosa Jorgos Barcokas posle svakog napada hvatao se za glavu i vikao na svoje igrače.
Tako je bilo i posle verovatno odlučujuće trojke Maodo Loa na 20-ak sekundi pre kraja meča.
Ne smete da imate prazne minute kao mi u trećoj četvrtini, kada smo dozvolili Virtusu da ode na +10, ali je dobra stvar što nismo izgubili glavu u tim trenucima, objasnio je Luka Mitrović.
Nakon 14 odigranih kola Pariz je potpuno iznenađujuće lider Evrolige, dok je Olimpijakos na trećem mestu sa devet pobeda i pet poraza. Nedavno je fenomen Pariza pokušao da objasni čuveni hrvatski trener Aleksandar Petrović, koji smatra da je prednost francuskog tima ta što ima mnogo igrača na niskim pozicijama, koji su sposobni da pogađaju dalekometne šuteve, ali i da igraju pik-en-rol igru.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Košarkaši Crvene zvezde sinoć su posle mnogo muke i preokreta u četvrtoj četvrtini savladali Virtus u Bolonji sa 94:87 u utakmici 14. kola Evrolige, ali uprkos tome brojni navijači Zvezde nisu bili zadovoljni izdanjem tima.
Zapadne zemlje mogle bi da pokušaju da preko evropskog kontingenta od oko 10.000 ljudi uspostave vojno prisustvo u Ukrajini, počevši od Odese i crnomorskog pravca, ocenio je vojni stručnjak i penzionisani pukovnik Anatolij Matvijčuk.
Srđan Škoro, poznati blokader gostujući kod tajkunskog voditelja Vladimira Pavićevića, žestoko je opleo po opoziciji, poručujući da je jedina na svetu koja je udomljena.
Glumac i blokader Ammar Mešić objavio je snimak iz Brazila u kojem pruža podršku blokaderima, ni manje ni više nego uz reči koje se pripisuju knezu Lazaru Hrebeljanoviću uoči Kosovske bitke 1389. godine.
Jedna devojka pokušala je da prevari onlajn prodavnicu tako što im je poslala lažni dokaz o uplati za farmerke i majicu, ne sluteći kakvu će osvetu dobiti.
Tokom ove godine 251 grčka plaža proglašena je zatvorenim za bilo kakvu gradnju, uključujući iznajmljivanje ležaljki i suncobrana, pa sve do privremenih drvenih konstrukcija.
Više javno tužilaštvo u Beogradu obustavilo je postupak protiv Marka A. koji je bio osumnjičen da je učestvovao u bombaškom napadu na kuću pevača Zdravko Čolić na Dedinju.
Policija u Podgorici uhapsila je Sašu L. (36) i Nemanju M. (36) zbog sumnje da su učestvovali u organizaciji bekstva Miloša Medenice, za kojim crnogorska policija traga već mesecima.
Američki predsednik Donald Tramp i prva dama Melanija Tramp ugostili su britanskog kralja Čarlsa III i kraljicu Kamilu, a veliku pažnju na svečanoj večeri u Beloj kući privukla je Tifani Tramp, jedino dete predsednika Trampa iz braka sa Marlom Mejpls.
Nemačka planira novo zaduživanje od skoro 200 milijardi evra u 2027. usled rasta vojnih troškova i kamata, navodi se u nacrtu budžeta koji priprema vlada u Berlinu.
Mobilizacija u Ukrajini odvija se loše, dobrovoljaca spremnih da služe u redovima ukrajinske vojske više nema, dok nema smisla očekivati povratak i uključivanje onih koji izbegavaju službu.
Ministarstvo kulture Republike Srbije otkupilo je umetničko delo, ulje na platnu (44,5 x 53,5 cm) "Stražar koji se odmara" autora Paje Jovanovića, putem javne aukcije, 28. aprila 2026. godine, u aukcijskoj kući Sotheby’s u Londonu.
Na svečanoj večeri u Beloj kući, gde su Donald i Melanija Tramp ugostili britanskog kralja Čarlsa III i kraljicu Kamilu, prva dama pojavila se u izdanju koje je odmah postalo glavna tema.
Pojavile su se informacije da OpenAI razmatra razvoj sopstvenog pametnog telefona, koji bi mogao ozbiljno da uzdrma tržište i dovede u pitanje dominaciju platformi kao što su "App Store" i "Google Play".
Drugog dana posete britanskog kralja Čarlsa III i njegove supruge Kamile u Vašingtonu, ispred Bele kuće održana je svečana ceremonija. Tim povodom, Melanija Tramp i kraljica Kamila su oduševile sve prisutne svojim stajlinzima i elegancijom.
Savremeni način života često nas tera da ujutru preskočimo obrok, a dodatni problem je i nedoumica šta zapravo izabrati za dobar početak dana. Evo šta bi, prema stručnjacima, trebalo izbegavati.
Pevač Slobodan Batjarević Cobi otkrio je da se Rada Manojlović na početku karijere rasplakala nakon što su je Lepa Brena i Saša Popović odveli kod stomatologa.
Pevacica Goga Gačić nakon što ju je suprug Marko prevario i ostavio sa decom, smogla je snage da nastavi dalje, a na tom putu joj se pojavilo brdo udvarača.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar