Valensija se opasno približava povratku u Evroligu, i to s istorijskim budžetom koji bi mogao da ugrozi pozicije Crvene zvezde i Partizana!
Dok beogradski večiti rivali sanjaju o A licenci Evrolige koja garantuje redovno učešće u elitnom takmičenju, Španci su već povukli poteze koji ih guraju na mapu najvećih evropskih klubova.
Sa budžetom od 27.500.000 evra, Valensija je daleko ispred Zvezde i Partizana. Čak 16.000.000 evra troši se samo na plate muškog tima, dok je za ženski tim izdvojeno više od milion evra.
Foto: profimedia
KK Valensija
Sve ovo finansira porodica Roig, koja je klub pretvorila u ozbiljnog konkurenta, ne samo u sportskom, već i u finansijskom smislu.
Ekipa Pedra Martineza trenutno dominira Evrokupom sa skorom 11-1 i prvi su favoriti za titulu koja donosi direktnu kartu za Evroligu. Ako Valensija odluči da je prihvati, Zvezda i Partizan bi se mogli naći u ozbiljnom problemu.
Bez A licence, svaki neuspeh u Evroligi može ih koštati učešća naredne sezone, dok Španci planiraju dugoročnu dominaciju.
Dok Valensija ulaže milione i gradi temelje za budućnost, beogradski večiti rivali ostaju bez sigurnosti koju donosi stabilan budžet i status licenciranog kluba.
Košarkaši Anadolu Efesa savladali su ekipu Partizana rezulatatom - 86:77, u okviru 17. kola Evrolige. Jedan od glavnih aduta istanbulske ekipe za ovakav rasplet definitivno je bio albanski internacionalac Erdžan Osmani, koji je odigrao jednu od najboljih partija u svojoj karijeri.
Završen je prvi deo sezone u Evroligi, a navijači srpskih klubova Crvene zvezde i Partizana nisu u potpunosti zadovoljni učinjenim dosad. Crvena zvezda je na devetom mestu sa skorom od devet pobeda i osam poraza, dok je Partizan 14. na tabeli sa sedam trijumfa i deset neuspeha.
Navijači Crvene zvezde su istakli "osvojene" zastave u okršaju sa navijačima Makabija iz Tel Aviva i potom su ih pocepali u Areni, što je bila jedna moćna poruka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Košarkaši Anadolu Efesa savladali su ekipu Partizana rezulatatom - 86:77, u okviru 17. kola Evrolige. Jedan od glavnih aduta istanbulske ekipe za ovakav rasplet definitivno je bio albanski internacionalac Erdžan Osmani, koji je odigrao jednu od najboljih partija u svojoj karijeri.
Kineski trgovački brod pogođen je tokom noćnog ruskog napada u ukrajinskim teritorijalnim vodama, samo dan pre nego što Vladimir Putin stiže u Peking na sastanak sa Si Đinpingom.
Donald Tramp je u Peking otišao sa namerom da Kinu uvuče u američki pritisak na Iran, ali se iz tog puta vratio sa porukom koja u Vašingtonu zvuči mnogo neprijatnije nego što Bela kuća želi da prizna — Peking više ne želi da bude pomoćni igrač američke politike na Bliskom istoku.
Blokader sa dna kace i narkoman Petar Đurić, poznatiji kao samozvani lider kvazipokreta "Ćale, ovo je za tebe", čiji su video-snimci kako šmrče drogu prethodnih dana masovno deljeni na društvenim mrežama, oglasio se posle tog skandala na svom Instagram profilu.
Relja Željski, načelnik Uprave za analitiku BIA, objavio je autorski tekst za nedeljnik "Kompas" s naslovom: "Kurtijev projekat za rasrbljavanje Kosova i Metohije", koji prenosimo u celosti.
Svedoci smo da šačica zgubidana mesecima maltretira narod, a njihovo ponašanje je zrelo za psihijatrijsko lečenje. Međutim, zabrinjavajuće je što blokaderima ni psihijatrija ne može pomoći.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić podelila je na svom profilu na društvenoj mreži "Iks" izjave blokadera koji ponavljaju sve ono što govori Aljbin Kurti, najveći mrzitelj Srba.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Vlada Srbije donela je odluku o privremenom smanjenju iznosa akciza na naftne derivate koja će važiti do kraja maja, objavljeno je u Službenom glasniku.
U nemačkim supermarketima sve je češća pojava praznih polica sa tofu proizvodima, pa tako naglo rastuća potražnja i problemi u proizvodnji stvaraju ozbiljne poremećaje na tržištu.
Poslednjih meseci haštag "alpski razvod" preplavio je društvene mreže, a koristi se za opisivanje događaja tokom planinarenja ili druge avanture na otvorenom, kada jedan partner, obično muškarac, napusti drugog.
Granica konzumiranja elektronskih cigareta i vejpova se spušta – čak i deca od 11 godina konzumiraju ovakve cigarete. Posledice su višestruke, po pluća, ali i centralni nervni sistem.
Građevinski radnik Branko D, koji već 25 godina živi i radi u Beču, ostao je bez posla i bez gotovo 13.000 evra zarađenog novca nakon nesreće na gradilištu i otkaza koji je usledio uprkos njegovoj povredi.
Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uputilo je Jedinici za finansijske istrage Službe za borbu protiv organizovanog kriminala MUP RS zahtev za prikupljanje potrebnih obaveštenja u cilju utvrđivanja da li se u radnjama osumnjičenog Saše Vukovića stiču elementi krivičnog dela Pranje novca.
Dragan Vasiljević, direktor policije, izjavio je danas da su se u potragu za telom Aleksandra Nešovića ubijenog 12. maja na Senjaku, uključili i pripadnici Vojske Srbije i Srpske žandarmerije na teritoriji Jarkovačkog jezera kod Inđije.
Nišlijki Anici B. (47) koja je osuđena na 5 godina zatvora zbog podvođenja maloletne ćerke, ponovo će se suditi jer je Apelacioni sud ukinuo prvostepenu presudu. Njoj će se na optuženičkoj klupi pred Višim sudom u Nišu pridružiti i njen prijatelj, Piroćanac Branislav M. (50) koji je prvostepeno osuđen na pet godina i šest meseci zatvora a zbog krivičnog dela trgovina ljudima u saizvršilaštvu.
Dva asteroida, po veličini slična čeljabinskom meteoritu, proći će blizu Zemlje u roku od 24 sata, saopštila je Laboratorija za solarnu astronomiju Instituta za istraživanje svemira (IKI) Ruske akademije nauka.
Nemačka je decenijama bila simbol evropske industrijske moći. Automobili, mašine, hemijska industrija, izvoz, disciplina, proizvodnja — sve ono na čemu je Evropa gradila predstavu o sopstvenoj snazi.
Prema ruskim vojnim izvorima, Ukrajina je tokom napada na Moskvu i Podmoskovlje, prvi put zvanično upotrebila nove reaktivne lutajuće bojeve sisteme (dronove kamikaze) iz porodice Bars, uključujući modele RS-1 Bars i BARS-SM Gladijator.
U Belorusiji su počele zajedničke vojne vežbe sa Rusijom posvećene borbenoj upotrebi nestrateškog nuklearnog oružja, saopštilo je Ministarstvo odbrane Belorusije.
Argentinska pevačica Šakira dobila je konačnu pravnu bitku sa poreskim vlastima u Španiji koje će morati da joj vrate više od 60 miliona evra, koliko su iznosili nametnuti porez i novčani penali, koji su prema mišljenju suda, nezakonito određeni.
Ovaj jednostavan domaći sos pravi se brzo, a kombinacija kremastih i blago kiselkastih ukusa čini ga savršenim dodatkom uz burgere, sendviče ili pomfrit.
Ulazak Sunca u Blizanci donosi haotičnu i brzu energiju, sve se ubrzava, ljudi više pričaju nego što slušaju, a odluke se donose u sekundi. Evo šta svaki znak može da očekuje, ukratko, ali bez zavaravanja, ništa neće biti dosadno.
Društvene mreže gore od komentara da je italijanski predstavnik na Evroviziji 2026 iskopirao nastup srpskog izvođača Stefana Papića, poznatijeg kao Brat Pelin.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar