• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: M. V.

25.01.2025

14:40

ABA liga saopštila: Minut ćutanja u Draženovu čast!

Starsportphoto

Košarka

ABA liga saopštila: Minut ćutanja u Draženovu čast!

Podeli vest

ABA liga odlučila je da, povodom smrti Dražena Dalipagića, svi mečevi 18. kola počinju minutom ćutanja.

Regionalno takmičenje odlučilo je na ovaj način da oda počast preminuloj legendi evropske košarke. 

U saopštenju podsećaju da je Dražen Dalipagić osvojio mnoge trofeje u klubovima za koje je nastupao, ali i u dresu reprezentacije Jugoslavije

Dodaju da se čuveni Praja našao na spisku 50 igrača sa najvećim doprinosom jačanju i upostavljanju Evrolige.

"Porodica ABA lige primila je vest o smrti legende regionalne košarke sa velikom tugom. Minut ćutanja održaće se pre svakog meča 18. kola njemu u čast. Dalipagić je tokom bogate karijere osvojio dva trofeja Jugoslavije i dva FIBA Kupa Koraća. Za reprezentaciju Jugoslavije osvojio je 13 medalja. Učlanjen je u Nejsmitovu Kuću slavnih kao igrač 2004, a u FIBA-inu 2007.", navodi se u saopštenju ABA lige.

Podsećamo, Dalipagić je preminuo jutros u Beogradu u svojoj 74. godini nakon duge i teške bolesti.

 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

Dokaz da hrvatski i "domaći" mediji rade na rušenju države: U izmišljenoj aferi krive Vučića da zatvara kafiće u Velikoj Plani
Politika

Dokaz da hrvatski i "domaći" mediji rade na rušenju države: U izmišljenoj aferi krive Vučića da zatvara kafiće u Velikoj Plani

Blokaderi ne kriju da je Hrvatska njihov "šalter za prijavu/dojavu" - tamo odlaze na razne seminare, zajedno sa Sonjom Biserko, Natašom Kandić i ostalim srbomrscima. Tu se kriju, kao što je slučaj sa Milom Pajić, koja je iz Srbije skliznula u Hrvatsku. Odatle blate državu - kao što to radi Dragan Bjelogrlić - pa u tom maniru i izmišljaju da im predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, zatvara kafiće?!

08.02.2026

10:47

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set