• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: A.K.

04.03.2025

07:25

Pešić našao naslednika, želi selektora Rusije na klupi Srbije! Javila se legenda

Starsportphoto

Košarka

Pešić našao naslednika, želi selektora Rusije na klupi Srbije! Javila se legenda

Podeli vest

Svetislav Pešić, selektor košarkaške reprezentacije Srbije, nedavno je rekao da bi želeo da ga na tom mestu nasledi Zoran Lukić, a sa našim iskusnim stručnjakom složio se Andrej Kirilenko, čuveni ruski košarkaš.

Selektor Srbije Svetislav Pešić istakao da bi baš Zoran Lukić, sadašnji selektor reprezentacije Rusije, mogao da se vrati u Srbiju i postane selektor nakon što Evropskog prvenstva. Tu izjavu prokomentarisao je Kirilenko, iz razloga što je on trenutno predsednik Košarkaškog saveza Rusije, a Lukić je selektor te reprezentacije već nekoliko godina.

- Slažem se sa Pešićem. Zoran je odličan trener! Posebno mi se sviđa što stavlja akcenat na razvoj mladih igrača, a to je veoma važno i neophodno za nas. Zato u ovom slučaju Pešića samo mogu da podržim u pogledu toga da je Lukić trener koji zaslužuje da radi na najvišem nivou -  rekao je Kirilenko za ruski "Čampionat“.

Foto: profimedia

Zoran Lukić bi mogao da nasledi Svetislava Pešića na klupi Srbije

 

Zoran Lukić vodi reprezentaciju Rusije od 2021. godine, a 2022. godine je dobio rusko državljanstvo. Trenerski savet ga je prošle godine jednoglasno izabrao za selektora reprezentacije Rusije do 2028. godine.

- Nažalost, danas sudbina trenera nije baš privlačna i zavisi od različitih faktora. Košarkaški savez Rusije je potpuno zadovoljan saradnjom koju imamo, Zoran je kao selektor pobedio sve tri utakmice u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, posle čega Rusija više nije igrala. U potpunosti ispunjava zadatke koje mu je Savez postavio u pogledu obrazovanja i razvoja mladih - dodao je Kirilenko.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Forum pravnika Srbije jasan: Dolovac neovlašćeno potpisala "sporazume o saradnji"
Politika

Forum pravnika Srbije jasan: Dolovac neovlašćeno potpisala "sporazume o saradnji"

Forum pravnika Srbije saopštio je danas da izažava ozbiljnu zabrinutost zbog činjenice da je Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac 3. decembra 2025. godine u sedištu Evrodžasta u Hagu samostalno potpisala takozvane "sporazume o saradnji“ sa tužilaštvima šest država Centralne i Južne Amerike i to bez prethodnog ovlašćenja Vlade Republike Srbije, kao jedinog organa nadležnog za pokretanje postupka i zaključivanje međunarodnih ugovora u ime Republike Srbije.

07.12.2025

18:04

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set