Tomašević poslao jasnu poruku! Savez mora da preuzme kontrolu, ABA liga je prevaziđena!
Podeli vest
Nekadašnji igrač Partizana i Crvene zvezde, Dejan Tomašević, istakao je u razgovoru za Informer da Savez mora da preuzme kontrolu nad srpskom klupskom košarkom.
Dejan Tomašević se osvrnuo na činjenicu da su se određeni košarkaški centri ponovo razvili, kao i da bi domaća liga mogla da pomogne.
Ženska reprezentacija Srbije igraće na Evropskom prvenstvu 2025. godine (18-29. jun) u B grupi u Bolonji sa nacionalnim timovima Slovenije, Italije i Litvanije, odlučeno je nakon žreba.
Selektor košarkaške reprezentacije Srbije, Svetislav Pešić izjavio je tokom biznis foruma na kopaoniku da košarka u Srbiji nikada nije bila popularnija nego danas, ali da nikada nije bilo manje potencijala za budućnost srpske košarke.
05.03.2025
06:16
- Očigledno je da se u poslednjih nekoliko godina razvilo par nekih novih centara poput Subotice, Novog Sada, pa i Čačka koji je konstantno na nekom nivou. Siguran sa da bi igranje jedne domaće lige uticalo dodatno na razvoj nekih drugih timova. Dramatično su se promenile stvari u poslednjih nekoliko godina i naravno, kao neko ko nije više deo Košarkaškog saveza Srbije, mislim da nemam pravo da dajem neke odgovore na to pitanje. Ključno je svakako da se sedne i da se sve stavi na sto da bi se doneo neki zajednički zaključak.
Tamo gde je stao 2024. godine na Evropskom prvenstvu u Finskoj, a sa našom juniorskom selekcijom zaustavljen je tek u finalu, Vule Avdalović imaće priliku da nastavi ove godine na Svetskom šampionatu za igrače do 19 godina koje se održava u Švajcarskoj.
Košarkaški savez Srbije izrekao je kazne klubovima zbog nesportskih incidenata tokom finala Kupa Radivoja Koraća između Crvene zvezde i Partizana, ali i tokom drugih utakmica na turniru.
26.02.2025
22:11
Dejan Tomašević
Za Tomaševića ABA liga je prevaziđena, pre svega smeta mu što Savezi nemaju tolikog uticaja na donošenje odluka.
- Postalo je očigledno da je Jadranska liga na neki način prevaziđena. Meni se ne dopada što se košarkaški savezi više ne pitaju, mislim da takve krovne organizacije moraju da preuzmu jednu dominantniju ulogu jer oni treba da razmišljaju o svim tim aspektima, od mlađih kategorija do profesionalne košarke. Kao kulminacija svega toga treba da dođe do stvaranja novih reprezentativaca. Nažalost čini mi se da ne postoji dovoljno dobra komunikacija pre svega Saveza u regionima, a onda i samog KSS-a sa klubovima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ženska reprezentacija Srbije igraće na Evropskom prvenstvu 2025. godine (18-29. jun) u B grupi u Bolonji sa nacionalnim timovima Slovenije, Italije i Litvanije, odlučeno je nakon žreba.
Na Kosovu i Metohiji danas se održavaju vanredni izbori za skupštinu privremenih institucija samouprave, pošto nakon izbora održanih 9. februara vlada nije formirana.
Blokader dr Branimir Nestorović žestoko je kritikovao tajkuna Dragana Đilasa, podsetivši na, kako je rekao, simbol lošeg upravljanja i sumnjivih odluka iz vremena kada je Đilas bio na vlasti, a takođe se dotakao i ponašanja opozicije.
Napad na Novom Beogradu, u kojem je za sada nepoznati muškarac nožem ranio baku pred maloletnim unukom, Žaklina Tatalović, novinarka N1, sramno je iskoristila za politički govor.
Na današnji dan, 28. decembra, 1610. godine, rođen je Sveti Vasilije Ostroški Čudotvorac, koji je u narodu ostao upamćen po brojnim čudima, koja se i dan danas događaju u manastiru Ostrog.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da Rusija vidi kako Kijev nije u žurbi da okonča sukob u Ukrajini na miroljubiv način, javio je danas Rojters pozivajući se na rusku novinsku agenciju Interfaks.
Premijer Izraela Benjamin Netanjahu putuje u Sjedinjene Američke Države gde bi u ponedeljak trebalo da se sastane s američkim predsednikom Donaldom Trampom, a u fokusu razgovora biće sporazum o okončanju rata u Gazi, odnosno prelazak u drugu fazu, kao i mogućnost novog napada na Iran.
Zvanično je proglašen samoubicom, ali sumnje nikada nisu utihnule. Veliki ruski pesnik Sergej Jesenjin pronađen je mrtav u hotelskoj sobi, a poslednju pesmu napisao je sopstvenom krvlju.
Brižit Bardo ostavila je neizbrisiv trag u svetu mode. Njen stil, koji je spajao jednostavnost, slobodu i seksepil, i dalje inspiriše i postavlja standarde u industriji.
Čišćenje stakla na vratima rerne može biti prava noćna mora zbog tvrdokornih mrlja od masnoće i hrane, ali postoji jednostavan trik koji može uštedeti mnogo vremena i truda.
U "Eliti 9" je došlo do svađe između Bore Santane i Luke Vujovića zbog Anite Stanojlović, a situacija je eskalirala do te mere da je reagovalo i obezbeđenje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar