Šta uradi Tristaneee?! Bivši igrač Partizana odigrao meč karijere za kraj NBA sezone, kakve brojke... (VIDEO)
Podeli vest
Tristan Vukčević odigrao je najbolju partiju u karijeri. U pobedi Vašington Vizardsa nad Majamijem (118:117) u poslednjem kolu regularnog dela sezone, srpski košarkaš postigao je 28 poena, uhvatio 11 lopti i dodao pet asistencija.
Vašington Vizardsi oprostili su se od ovogodišnjeg izdanja NBA lige pobedom nad Majamijem, a do nje ih je vodio sjajni Tristan Vukčević. Srbin je svoj tim predvodio u poenima, skokovima, a bio je i treći najbolji asistent ekipe.
Moramo da kaznimo njihove slabosti. Uz podršku naših navijača dobijemo hrabrost i samopouzdanje i onda je sve lakše, istakao je Andrej Žakelj, trener Budućnosti pred derbi duel 27. kola ABA lige protiv Partizana u 'Morači'.
Predsednik KK Partizan Ostoja Mijailović govorio je za 'Mocart sport' o tekućoj sezoni, eliminaciji iz Evrolige, kao i o potencijalnim odlascima iz kluba, pa je tom prilikom istakao da nije zadovoljan učinjenim u dosadašnjem toku sezone.
13.04.2025
21:05
Utakmicu je završio sa 28 poena, što mu je rekord karijere uz fantastičan šut - 9/12 (75%). Za dva je bio gotovo perfektan (5/6), dok je za tri bio takođe sjajan (4/6). Tako je Srbin postao tek drugi igrač u istoriji Vašingtona sa ovakvim brojevima.
Nakon što je Hapoel Tel Aviv osvajanjem Evrokupa obezbedio direktan plasman u Evroligu za sezonu 2025/26, jasno je da će sastav naredne sezone doživeti značajne promene! Ukoliko ne dođe do najavljenog proširenja takmičenja, čak tri tima mogla bi da ostanu bez mesta u eliti, a među njima su i Partizan i Crvena zvezda.
Utakmica protiv Budućnosti je sigurno od velikog značaja za oba tima. Idemo sa najvećom mogućom ambicijom protiv protivnika kojeg poštujemo, jer je prvo mesto u igri. Želimo da odigramo dobar meč i, pre svega, da pobedimo, poručuje trener Partizana Željko Obradović (65).
Na sve to, bio je najbolji skakač svog tima, sa 11 uhvaćenih lopti, od čega je 10 defanzivnih. Imao je i četiri izgubljene lopte, ali je to nadomestio sa pet asistencija. Sve to je uradio za 39 minuta na parketu.
Što se samog meča tiče, Vizardsi su vodili većim delom utakmice, da bi Majami u samoj završnici došao do preokreta. Poenima Kristofera otišli su na +4 na samo devet sekundi do kraja. Ali gosti nisu odustali i serijom 5:0 dolaze do pobede. Poslednje poene postigao je Karington uz zvuk sirene.
Majami sezonu završava na 10. mestu i sastaće se u plej-inu sa Čikago Bulsima. Na drugoj strani, Vašington će morati da se zadovolji fenjerom.
Košarkaši Partizana u ponedeljak (19.00, TV Arena) igraju protiv Budućnosti u Podgorici u okviru 27. kola regionalnog takmičenja, a trener Željko Obradović dobio je dobre vesti pred derbi - Tajrik Džons bi trebalo da bude spreman za meč.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Moramo da kaznimo njihove slabosti. Uz podršku naših navijača dobijemo hrabrost i samopouzdanje i onda je sve lakše, istakao je Andrej Žakelj, trener Budućnosti pred derbi duel 27. kola ABA lige protiv Partizana u 'Morači'.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević reagovao je na deo emisije Dan uživo na tajkunskoj N1 u kom su, verovali ili ne, voditeljka i njen sagovornik potvrdili najavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna 2026. godina biti najbolja za našu zemlju.
Povodom 9 meseci od kako su studenti koji žele da uče i koji se suprotstavljaju blokaderskom ludilu i teroru okupljeni u Pionirskom parku ili takozvanom Ćacilendu građanima koji ih podržavaju obratio se student Vladimir Balać.
Gradonačelnici četiri opštine na severu KiM, nakon što su preuzeli dužnost od albanskih gradonačelnika, u zgradama opština zatekli su katastrofalno stanje.
Blokader Petar Đurić, nakon što smo otkrili da se bahati na odmoru u lukusuznom hotelu Dubaiju i uživa u bazenu dok poziva narod da ustane protiv vlasti, nastavio je da širi opasnu mržnju prema novinarima koji su već dugo na meti blokadera.
Na naslovnoj strani "Hrvatskog tjednika" pojavila se skandalozna karikatura koja, čini se, prikazuje patrijarha SPC Porfirija sa krvavim nožem među zubima, uz poziv na veliki skup otpora "jugosrpskim fašistima".
Postoji sumnja da je Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac obmanula javnost u Srbiji kada je tokom prošle sedmice u dva navrata iz Haga u Holandiji kroz saopštenja plasirala veliki uspeh u saradnji sa državama Eurojust-a uz potpisivanje sporazuma o saradnji.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Srbija je tokom 2024. godine izvezla ukupno 3.942 tone žestokog alkoholnog pića, ukupne vrednosti 2,5 milijardi dinara,od čega samo rakije - 2.981 tona, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku (RZS).
Do kraja dana očekuje nas oblačno i kišno vreme, u određenim krajevima Srbije padaće i sneg, nakon čega se već 20. decembra očekuje dolazak fenomena "zver sa istoka" koji donosi drastičan pad temperature, ali i pravu oštru zimu.
Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.
Josip Oršuš (40), koga je policija tražila nakon ubistva i ranjavanja u naselju Sitnice na severu Hrvatske, uhapšen je u Sloveniji, saopštila je lokalna policija.
Ruski predsednik Vladimir Putin i specijalni američki izaslanik Stiv Vitkof odlično se razumeju i imali su istinski prijateljski razgovor početkom meseca u Moskvi, izjavio je sinoć pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Mnogo puta smo čuli da je rat u Ukrajini veoma isplativ za zapadne korporacije. Takvi zaključci mogu se izvesti čak i jednostavno na osnovu činjenica o vlasništvu globalnih investitora nad poljoprivrednim zemljištem na teritoriji Ukrajine.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Poznati kulinarski portal TasteAtlas svake godine objavljuje listu 100 najukusnijih svetskih kuhinja. Lista će obradovati sve gurmane, a srpska gastronomija zauzela je visoko mesto i zaista imamo razloga za ponos.
Zdravija, ali jednako ukusna, posna ruska salata predstavlja savršen spoj jednostavnih, ali složenih ukusa, čineći je nezaobilaznim delom svakog slavskog stola.
Brižit Makron, koja je godinama verna mirnim, neutralnim nijansama, ovoga puta odlučila je da unese malo drame u svoj izgled i time iznenadila i javnost i modne komentatore.
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
Pevačica Ivana Selakov prisetila se studentskih dana sa pevačem Sašom Kovačevićem, te otkrila kako je među njima vladala velika ljubav i da su zajedno započeli karijeru.
Porodica i prijatelji pevača Džeja Ramadanovskog danas su posetili njegov grob, a od kolega sa estrade došli su samo pevačica Mina Kostić, Zoran Jagodić Rule i Acko Nezirović,
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar