Srbi ga mrzeli zbog Jokića, a on završio karijeru! Nije mogao bez Nikole!
Podeli vest
Nekadašnji igrač Denvera i čovek kojeg ljubitelji košarke u Srbiji nisu voleli zbog sebičnosti, Vil Barton, saopštio je da je završio karijeru.
Ljudi koji prate Denver otkako je Nikola Jokić postao NBA zvezda vrlo verovatno se sećaju Vila Bartona (34), krilnog igrača koji je igrao tako da su mnogi zaključili da nema savesti.
Srpski košarkaš Nikola Jović (21) imao je zapažen učinak u porazu njegovog Majamija od Klivlenda u prvoj rundi plej-ofa NBA lige. Srbin je utakmicu završio sa 11 poena, osam skokova i dve asistencije za nešto više od 24 minuta na terenu, a Kavalirsi su na svom terenu slavili sa 121:112.
Američki košarkaš Džimi Batler (35) doživeo je povredu donjeg dela leđa nakon što je na utakmici Hjuston - Golden Stejt pao nakon jednog duela. Košarkaš Golden Stejta težak pad doživeo je u prvoj četvrtini, nakon čega se više nije vraćao na teren.
24.04.2025
08:00
Barton je šutirao kad god mu se ukazala prilika, retko kad je dodavao loptu i uglavnom je promašivao, o čemu svedoči i podatak da tokom čitave karijere nije imao procenat 38 odsto u šutu za tri poena, a važi za šutera i strelca.
Nikola Jokić (30) završio je na drugom mestu u trci za "klač" igrača godine, a pobednik je košarkaš Njujork Niksa Džejlen Branson. Superstar Niksa nagradu je dobio jer je pogodio najviše šuteva u neizvesnim završnicama, iako je Jokić, primera radi, imao najviše asistencija.
Najbolji košarkaš planete Nikola Jokić (30) ostao je bez nagrade za "klač" igrača godine, što je po svim merilima zaslužio. Nagrada je otišla u ruke košarkaša Njujorka Džejlena Bransona, a NBA liga je objavila i rezultate glasanja, po kojima se vidi da Srbin praktično nije imao šanse u trci za priznanje.
Posle nekoliko godina lutanja i angažmana u zemljama poput Portorika i Kine, Barton je konačno odlučio da okonča karijeru, koja je u ogromnoj meri, slobodno može da se kaže, izgrađena na plećima Nikole Jokića, jer nigde nije pružao takve partije i imao takvu slobodu kao u Denveru.
"13 godina profesionalac, 11 godina u NBA ligi. Čoveče, gde je vreme nestalo? Ludilo, kad sam bio klinac nikad nisam mogao ni da zamislim kraj. Kakvo je to bilo vreme - bilo je sve o čemu sam sanjao i još mnogo više. Bože, hvala ti što si me poveo na ovo neverovatno putovanje i blagoslovio me ne samo talentom već i vizijom i verom", napisao je Barton na društvenim mrežama.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srpski košarkaš Nikola Jović (21) imao je zapažen učinak u porazu njegovog Majamija od Klivlenda u prvoj rundi plej-ofa NBA lige. Srbin je utakmicu završio sa 11 poena, osam skokova i dve asistencije za nešto više od 24 minuta na terenu, a Kavalirsi su na svom terenu slavili sa 121:112.
Vođa blokaderske liste u Boru, Marko Andrejević zvani Muta, daje izjavu u policiji, jer kako saznajemo, pobegao je sa mesta tragedije na Filozofskom fakultetu gde je devojka tragično stradala 26. marta 2026. godine.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
Nema većeg neprijatelja islama od organizacije "Muslimanske braće", jer je ona, umesto islama, ponudila političku interpretaciju vere i to nasilnu, esktremnu, političku orjentaciju u koju je integrisala dogmatičku interpretaciju vere – vehabizam kao versko učenje i versku praksu, rekao je ekspert za bezbednost Dževad Galijašević.
Premijer lažne države - Aljbin Kurti poručio je danas da je saradnja sa NATO paktom neophodna za jačanje odbrambenih kapaciteta tzv. Kosova i unapređenje strateškog partnerstva, kao i da članstvo u Alijansi ostaje strateški cilj "Kosova", prenela je Ekonomija onlajn.
Publicista i analitičar Zoran Ćirjaković uputio je oštre kritike na račun studenata koji učestvuju u blokadama, ocenjujući da je kod dela njih došlo do, kako kaže, ozbiljnog osećaja samovažnosti i uverenja da imaju apsolutni legitimitet da predstavljaju državu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas novi javni poziv studentima blokaderima i svim zainteresovanim stranama na otvoren dijalog, naglašavajući da je spreman za razgovor u svakom trenutku - ali uz jasan uslov.
U pokušaju da prikriju svoj poraz u svih 10 opština gde su 29.3.2026. bili lokalni izbori, blokaderi FTN i NovaS, su u tekstu NovaS, od 6.4.2026. godine, u 6 opština morali da prikažu drastične laži, upoređujući rezultate SNS 2022. i 2026. godine, gde su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate opozicionih stranaka Dveri, SDS (Tadić), Zavetnika, Zdrave Srbije i Vlaškog Mosta. U tri opštine su posegli za manjim obmanama, kada su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate SPS, JS, SRS itd. Konačno, potpuno su prevarantski prikrili rezultate izbora u opštini Kladovo, gde su doživeli najveći brodolom.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Na popularnoj Temu platformi pojavile su se zubne proteze koje se reklamiraju kao brzo i povoljno rešenje za zube, ali stručnjaci upozoravaju da one nikako nisu adekvatne i ne mogu zameniti proteze izrađene kod stomatologa.
Doktor Milan Božina ceo svoj radni vek proveo je u Hitnoj medicinskoj službi Doma zdravlja "Dr Đorđe Lazić" u Somboru, a u penziju je tokom prethodnih godina ispraćan čak četiri puta, dok se peti oproštaj već uveliko sprema.
Viši sud u Leskovcu je danas doneo i javno objavio presudu kojom je optuženi Dragiša R. iz Lebana, oglašen krivim zbog krivičnog dela ubistvo i osuđen na maksimalnu kaznu zatvora u trajanju od 15 godina, u koju će mu se uračunati i vreme provedeno u pritvoru, počev od 15. decembra 2025. godine.
Saobraćajna nezgoda dogodila se večeras u Zemunu, u Ulici cara Dušana kod broja 122, kada je vozač putničkog automobila izgubio kontrolu nad vozilom i udario u više parkiranih automobila.
Nemanji R. (29) koji je, kako se sumnja, juče u kući u Petrovčiću ubio komšiju Uglješu T. (58), a potom izvršio samoubistvo, sudi se za nasilje nad suprugom, a prema nezvaničnim informacijama prošle godine dva puta je bio u pritvoru.
Pripadnici MUP u Kraljevu uhapsili su J.D. (27) i K.S. (22) iz ovog grada zbog postojanja osnovane sumnje da su izvršile krovočno delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i ometanja službenog loca u bršenju službene duznosti.
Sjedinjene Američke Države razmatraju planove za povlačenje ili premeštanje svojih trupa iz evropskih zemalja koje nisu podržale vojnu kampanju protiv Irana, prenosi Vol strit džurnal.
Ukrajinski televizijski kanali bliski vlastima u Kijevu objavili su da je Ukrajina „ponovo pobedila“, ovoga puta u kontekstu sukoba sa Iranom, uz tvrdnju da je ključnu ulogu u toj navodnoj pobedi odigrala ukrajinska protivvazdušna odbrana.
Gledaoci serije "Katarina Velika" na Informer TV imaju priliku da prate intrigantne poteze Stepana Ivanoviča Šeškovskog, čoveka koji iz senke čuva tron moćne carice.
Glumac Nikola Pejaković kaže da mu ne pada na pamet da vozi 20 sati do Grčke da bi išao na odmor i smatra da su letovanja i zimovanja nakaradno postavljena.
Vlasnica psa Dženifer Navratil iz Ostina potrošila je 650 dolara na hitan odlazak kod veterinara nakon što je njena dvogodišnja zlatna retriverka Arlo počela čudno da se ponaša po povratku iz šetnje.
Na glamuroznoj premijeri serije Euforija u čuvenom "TCL Chinese Theatre" u Los Anđelesu, sve oči bile su uprte u jednu osobu, neponovljivu Zendaju koja je svojim pojavljivanjem podigla temperaturu.
Učesnica rijalitija "Elita" Maja Marinković zatražila je na kapiji tabletu za dan posle, jer je strahovala od moguće trudnoće nakon rizičnih odnosa koje je imala sa Asminom Durdžićem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar