• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: A.K.

05.05.2025

07:08

Golden Stejt ide u polufinale, Kari i Hild zatrpali koš Hjustona (VIDEO/FOTO)

tanjug/ap

NBA

Golden Stejt ide u polufinale, Kari i Hild zatrpali koš Hjustona (VIDEO/FOTO)

Podeli vest

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa plasirali su se u polufinale Zapadne konferencije NBA lige, pobedom nad Hjuston Rokitsima sa 103:89 u odlučujućoj sedmoj utakmici serije.

Junaci trijumfa bili su Badi Hild, koji je zatrpao koš Hjustona sa 33 poena i devet pogođenih trojki, što je rekord NBA lige kada su u pitanju sedme utakmice, i Stefen Kari, koji je 14 od svoja 22 poena postigao u poslednjoj četvrtini.

Tim Stiva Kera igraće i treći put u poslednje četiri sezone polufinale Zapadne konferencije. Voriorsi su tako postali sedmi tim sa sedme pozicije u istoriji NBA koji je stigao do polufinala konferencije. S druge strane,  Hjuston su eliminisali iz plej-ofa peti put. Golden Stejt će u polufinalu Zapada igrati protiv Minesota Timbervulfsa, a prva utakmica se igra već u utorak u Mineapolisu. S druge strane, drugi polufinalni par čine Oklahoma i Denver.

 

 

 

U pobedničkoj ekipi Voriorsa, Džimi Batler je dodao 20 poena, osam skokova i sedam asistencija, a Drejmond Grin je ubacio 16 poena.

Kod Hjustona, Amen Tompson je bio najefikasniji sa 24 poena, dok je Fred Vanvlit stao na 17. Alperen Šengun je imao dabl-dabl - 21 poen i 14 skokova, dok je  Džejlen Grin imao samo osam poena.

 

 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Vučević poručio: Istina o Pogromu ne sme biti zaboravljena!
Politika

Vučević poručio: Istina o Pogromu ne sme biti zaboravljena!

Izaslanik predsednika Republike i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević ocenio je večeras da Pogrom nad Srbima u AP KiM koji se dogodio na današnji dan 2004. godine bio slom međunarodnog prava i dodao da je nemoguće graditi trajni mir među narodima na temeljima očigledne nepravde.

17.03.2026

21:49 >> 21:53

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set