• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: A.K.

25.06.2025

05:48

Milijarder sve frapirao: Gazda Denvera pričao o trejdu Jokića

tanjug/ap

NBA

Milijarder sve frapirao: Gazda Denvera pričao o trejdu Jokića

Podeli vest

Džoš Krenke, vlasnik Denver Nagetsa, kaže da će Nikoli Jokiću Denver ponuditi novi ugovor, ali on nije siguran da će Srbin prihvatiti, pa je čak pomenuo i trejd najboljeg igrača NBA lige.

Zabrinuo je gazda Nagetse navijače.  Iako je ranije potpisao petogodišnji supermaks ugovor vredan 264 miliona dolara, od 8. jula Jokić će imati pravo da potpiše novi trogodišnji ugovor sa Denverom vredan 212,5 miliona evra, čime bi se saradnja produžila do 2030. godine. Nikola ima ugovor do 2028. godine, ali 2027. ima ima opciju da može izađe i time postane slobodan agent. Iako je potvrdio da će klub ponuditi najboljem igraču lige novi ugovor, Krenke nije siguran da li će ga Jokić prihvatiti. To nije sve, milijarder je u jednom momentu, dok je pričao o drugoj zoni poreza za luksuz u kojoj se plaćaju najskuplji penali, pomenuo mogućnost da najbolji košarkaš sveta bude čak i trejdovan. 

- Kao organizacija, ne plašimo se toga da uđemo u drugi nivo plaćanja poreza na luksuz. Ima pravila na koje moramo da pazimo zbog povreda. Ako bi se pogrešna osoba povredila, vrlo brzo bismo ušli u scenario o kojem nikad ne bih želeo ni da razmišljam, a to je da trejdujemo broj 15 (Nikolu Jokića). Svesni smo toga dok idemo napred, pokušavamo da obezbedimo potrebna sredstva, ali klubovi su svesni šta taj drugi nivo poreza na luksuz donosi u nekom daljem razmišljanju i organizaciji - kazao je Krenke tokom promocije dvojice potpredsednika, što je dodatno zabrinulo navijače Nagetsa. 

Foto: profimedia

Nikola Jokić pred važnom odlukom

 

Ben Tenzer je novi potpredsednik za košarkaške operacije, dok je Džon Valas potpredsednik zadužen za igrače. Obojica će odgovarati direktno Džošu Krenkeu.

- Obojica će raditi na pregovorima i trejdovima. Ljudi sa strane možda imaju pogrešnu sliku kako stvari funkcionišu u sportskom svetu. Ponekad vlasnik priča sa vlasnikom, predsednik sa predsednikom, a nekad potpredsednici... Poslovi se završavaju na različite načine, sve zavisi od odnosa u ligi, a u našoj organizaciji mnogo ćemo raditi na tim odnosima, imamo dobre veze i radićemo na tome da dodatno očvrsnu - kazao je Krenke.

Foto: profimedia

Vrelo leto pred Denverom i Nikolom Jokićem

 

Nagetsi eliminisani u drugoj rundi plej-ofa od strane Oklahoma siti Tandera. Jokić je nakon poraza jasno rekao da Denver nema tim koji je kada da se bori za trofej i tako jasno poručio Krenkeu da su mu potrebni bilji saigrači, pojačanja, ako žele da budu konkurentni naredne sezone. Na pitanje da li smatra da bi njegov tim mogao da osvoji titulu da su mu saigrači bili zdravi, Srbin nije imao dilemu.

- Mislim… Nismo, tako da očigledno ne možemo. Da smo mogli, to bismo i učinili. Ne verujem u te "šta bi bilo kad bi bilo" priče. Imali smo šansu i nismo osvojili tako da mislim da ne možemo - jasan je bio tada Nikola. 

Foto: profimedia

Džoš Krenke pomenuo najgori scenario - trejd Nikole Jokića

 

Ako najbolji igrač tima i lige kaže da njegova ekipa ne može da osvoji titulu, ne bi trebalo ga shvatiti olako. Džoš Krenke, vlasnik tima, nekoliko dana kasnije je rekao da je čuo šta je Nikola rekao.

- Čuo sam Jokićeve komentare glasno i jasno i znao sam da to misli i pre nego što je izgovorio tako nešto. Ako ste gledali plej-of videli ste da se oslanjamo na mnogo igrača da igraju mnogo minuta u glavnim trenucima. Kada igrate seriju od sedam utakmica to može da vas iscrpi. Što se tiče Jokićeve izjave i kada pogledate šta ima sve u NBA... Naš roster je izgrađen na razne načine. Vidim da su mnogi timovi 'izgradili' svoje klupe, ali neka pravila i ne dozvoljavaju da to uradite kao nekada. Postoje šanse da nađete veterana, neko ko će biti 'lepak' za ekipu, ako pametno pogledate vrednost tog igrača i šta možete da ponudite. Pogledajte malo neke druge timove kao što su Pejsersi, oni su godinama gradili svoju klupu i igrače i svi znaju svoje uloge i imaju mnogo uspeha. Ima mnogo načina da se to izgradi i mi imamo mesta za napredak - rekao je pre nekoliko nedelja vlasnik Denvera.
 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Trese se Kolorado, svi u panici: Jokić odbija milione dolara i odlazi?
NBA

Trese se Kolorado, svi u panici: Jokić odbija milione dolara i odlazi?

Svi očekuju da Nikola Jokić početkom jula potpiše ugovor od 212,5 miliona sa Denverom. Ali, ako Srbin odbije, uslediće krah, to bi mogla da mu bude poslednja šansa da utiče na vlasnika Džoša Krenkea da nešto radikalno promeni u redovima Nagetsa i dovede mu adekvatna pojačanja.

25.06.2025

05:23

sledeća vest

Politika

"Da li ste znali..." - I blokaderima postalo jasno ko je Domagoj Margetić - isplivao kompromitujući dokument
Politika

"Da li ste znali..." - I blokaderima postalo jasno ko je Domagoj Margetić - isplivao kompromitujući dokument

Blokaderima je postalo jasno da propagandista - tzv. novinar Domagoj Margetić - koji je objavio da je predsednika Srbije Aleksandra Vučića prijavio Kanclariji javnog tužitelja u Milanu o "Sarajevo safariju", odnosno u vezi s pokretanjem istrage u Italiji povodom optužbi da su stranci plaćali pucanje na civile tokom opsade Sarajeva pre tri decenije - nije prepoznat kao novinar ni u rodnoj Hrvatskoj.

01.02.2026

14:33

Hitno se oglasilo Više javno tužilaštvo u Beogradu: Glavna tema - Krivična prijava protiv Zagorkinog pulena Branka Stamenkovića
Politika

Hitno se oglasilo Više javno tužilaštvo u Beogradu: Glavna tema - Krivična prijava protiv Zagorkinog pulena Branka Stamenkovića

Više javno tužilaštvo u Beogradu najodlučnije odbacuje netačne i proizvoljne tvrdnje koje je u svom saopštenju od 30. janaura 2026. godine izneo predsednik Visokog saveta tužilaštva Branko Stamenković, a koje predstavljaju njegovo viđenje krivične prijave koju je protiv njega podneo ministar pravde Nenad Vujić zbog krivičnog dela Nesavestan rad u službi iz člana 361 Krivičnog zakonika.

01.02.2026

14:19

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Ovo je osumnjičeni za ubistvo Živka Bakića: Na grudima ''odanost'', došao sa ratišta, opsednut ''pucačinom'' (FOTO)
Hronika

Ovo je osumnjičeni za ubistvo Živka Bakića: Na grudima ''odanost'', došao sa ratišta, opsednut ''pucačinom'' (FOTO)

Aleksandar D. (35) uhapšen je 26. januara u Beogradu zbog sumnje da je ubio Živka Bakića Žiću (43), a kako njegovi drugovi iz rodnog mesta Žitorađe kažu, još kao dete je bio opsednut igricama popularne ''pucačine''. Sada se prvi put pojavila njegova fotografija na kojoj se vidi da je izblajhan, ošišan na kratko i ceo istetoviran, a na jednoj strani piše ''odanost''.

01.02.2026

13:20

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set