• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

24.11.2019

12:10

NBA REVOLUCIJA! Ameri drastično menjaju pravila, uvodi se KUP takmičenje!

NBA

NBA REVOLUCIJA! Ameri drastično menjaju pravila, uvodi se KUP takmičenje!

Podeli vest

Najjača košarkaška liga na svetu, NBA, prema pisanjima medija u Sjedinjenim Američkim Državama, spremaju veliku revoluciju. Naime, prvi čovek takmičenja odlučio je da dodatno "začini" borbu za trofeje

 

Kako se navodi, Adam Silver je za sledeću sezonu spremio pravu malu revoluciju u NBA ligi. Ono što je mnoge iznenadilo jeste planirano uvođenje Kup takmičenja u NBA.

AMERI SE PITAJU, ŠTA JE TO GUDURIĆ REKAO LEBRONU? Džejms ga pogledao, potapšao po leđima i rekao "cenim to, čoveče"!

Borba za novi trofej održavala bi se oko Dana zahvalnosti, dakle gotovo na samom početku sezone. Završnicu bi igralo osam ekipa, dok bi, naravno, svi imali priliku da se dočepaju poslednje faze ukoliko prethodno kroz nokaut fazu dođu do pobeda.

Foto: ap photo

Dakle, gledali bi klasično takmičenje od četvrtfinala kako se inače i igraju kup takmičenja u evropskim ligama.

Druga, ali ne manje bitna promena trebala bi da se odnosi na plej-of na kraju sezone. Po šest najboljih timova iz svake konferencije bi išli direktno u doigravanje, dok bi sedma i osma ekipa razigravale za još jedno mesto. Poraženi bi igrao sa pobednikom susreta između deveteog i desetog tima u konferenciji za to poslednje mesto u plej-ofu.

Razlog za ovakav sistem je ideja da se borba od 6. do 10. mesta učini zanimljivijom. Takođe, uklidanje konferencijskih finala značilo bi da se dve najbolje ekipe mogu sastati u finalu čak i ako su obe sa Zapada ili Istoka. A ne kao što je to bio slučaj do sada, kada su u velikom finalu igrali najbolji tim Istoka i najbolji tim Zapada.

Bonus video:



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Tagovi:

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set