Nekadašnji košarkaš Ratko Varda ispričao je zanimljivu anegdotu vezanu za dvostrukog MVP-a NBA lige Nikolu Jokića
Priča je vezana za period kada su ova dva košarkaša igrali zajedno za Megu. Varda je tada kao iskusan igrač došao da pomogne timu koji se tek plasirao u ABA ligu, dok je Jokić bio na početku karijere.
Gostujući u podkastu Mileta Ilića, "Jao Mile", Ratko Varda je govorio o tome kako je upoznao popularnog "Džokera".
- Moj prvi košarkaški trening kad sam ga video po šumi, mlata, zamlata. Trči onako, nije mu do života. Onda uđemo u salu, on baca one šuteve, nezamislive i sve to ulazi. Neverovatno kakav osećaj dete ima - rekao je Varda.
Foto: Starsportphoto
Ratko Varda
Ispiračao je zatim jedan njihov zanimljiv okršaj na treningu.
- Igrali smo nešto, ne sećam se da li je bilo tri na tri, tri na dva, neka vežba je bila. Mali me napravio budalom par puta. Okrećem se ka Dekiju (Dejan Milojević prim.aut) gledam ga i kažem: "Slušaj, ilI ću da prestanem da igram košarku ili ću da ga nokautiram". Stani bre dete, polako imaš 17 godina. Taj isti trening, išao je po loptu, da li sam ga ošamario, udario po ustima, nešto je bilo, pukne mu usna, nije trenirao nekih pet-šest dana. Taman, da ja malo odradim trening - istakao je Varda.
Na kraju se osvrnuo na to da li je mislio da će Jokić imati uspešnu karijeru.
- I tada je pokazivao, sad da pričamo da smo videli da će biti na ovom nivou, ne. Ja sam rekao da će biti dobar igrač, ali dobar u smislu Evrolige, evropski. Da će da ode u NBA i da bude najbolji na svetu, ko god da kaže to... Ma 100 odsto. Videlo se da ima nešto u sebi, da dođe na ovaj nivo je neverovatno. On se nije rodio sa fizikalijama, da može da trči 10 puta brže od drugih, da skače. Ne, on ima taj neverovatan osećaj i ima glavu. Pre nego što primi loptu zna šta će da ti uradi. To je neverovatno.
Poznati američki voditelj, Rič Ajzen ima emisiju kojžu na Jutjubu prati skoro pola miliona ljudi, a pre nekoliko dana u goste mu je došao Ben Lajons, poznati američki voditelj i nekadašnji komentator na ESPN-u, koji nije imao baš lepe reči za srpskog asa Nikolu Jokića!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poznati američki voditelj, Rič Ajzen ima emisiju kojžu na Jutjubu prati skoro pola miliona ljudi, a pre nekoliko dana u goste mu je došao Ben Lajons, poznati američki voditelj i nekadašnji komentator na ESPN-u, koji nije imao baš lepe reči za srpskog asa Nikolu Jokića!
Društvene mreže gore nakon što je Informer juče ujutru prvi objavio informaciju da je blokaderka iz Novog Pazara Nadžija Mavrić pokušala da izvrši samoubistvo, a ljudi ne prestaju da komentarišu kako je ona "direktna žrtva blokaderskog ludila i ideologije "pumpanja", koju šire tajkunski hejterski mediji".
Nakon što je potpredsednik socijalista Branko Ružić javno saopštio da neće prisustvovati skupu, usledio je žestok odgovor predsednika ministra za javna ulaganja, Darka Glišića.
Biljana Lukić, osvedočena antisrpkinja sa dna kace, autošovinistkinja visoko kotirana u blokaderskog pokretu, otvoreno je pokazala koliko prezire Srbiju i srpsku trobojku.
Gradonačelnik Kragujevca i član Predsedništva SNS Nikola Dašić krenuo je danas peške iz svog rodnog sela Dobrača ka Beogradu, gde će u subotu prisustvovati velikom narodnom skupu ispred Skupštine Srbije.
Srbija je danas pod narandžastim meteoalarmom zbog grmljavine, grada i olujnog vetra, ali RHMZ najavljuje da nas od četvrtka čeka vedro i vrelo vreme do kraja juna.
Zbog širenja vibriona, bakterije poznate kao "bakterija koja jede meso", zatvoreno je nekoliko plaža u Španiji, a stručnjaci upozoravaju da bi njen uticaj uskoro mogao da se oseti i u drugim delovima Mediterana.
U beogradskom naselju Begaljica, u opštini Grocka, juče u popodnevnim satima dogodila se teška porodična nesreća. Dete (1) palo je sa traktora, nakon čega je vozilo prešlo preko njega. Dečak je zadobio teške telesne povrede i lekari se trenutno bore za njegov život.
Slovenački sveštenik Robert Emeršič preminuo je od posledica uboda ose, tokom svete mise u Planici. objavila je na Fejsbuku parohija sv. Jožefa Delavca (sv. Josifa Radnika) iz slovenačkog mesta Rače. Naveli su da je sveštenika osa ubola tokom svete mise u Planici.
Kruševljanin Janko B. (32) koji je 11. februara ove godine brutalno ubio svoju majku Biljanu B. (59) izbeći će robiju jer je psihijatrijsko veštačenje pokazalo da je zločin počinio u neuračunljivom stanju.
Suosnivač kompanije Majkrosoft Bil Gejts izjavio je da nikada nije prisustvovao krivičnim delima osuđenog seksualnog prestupnika Džefrija Epstina niti učestvovao u bilo kakvom seksualnom nedoličnom ponašanju, ali je priznao da je moguće da je bio u prisustvu nekih Epstinovih žrtava.
Evropa se suočava sa novim talasom ekstremnih vrućina, a francuski meteorolozi predviđaju da bi snažan priliv vrelog vazduha iz Sahare mogao da počne već 10. jula, objavio je Figaro.
Ekonomija Rusije ne pokazuje znake kolapsa, uprkos problemima i novim pritiscima, ocenjuje britanski Ekonomist, komentarišući upozorenje ekonomista da se posle četiri godine rasta uprkos sankcijama, ruski ratni model približava granica izdržljivosti.
Sjedinjene Američke Države žele da kupe evropski deo "Severnog toka" kako bi preprodale ruski gas, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
Ministar kulture Nikola Selaković potpisao je danas sa zamenikom igumana manastira Studenica tri ugovora vrednosti 11.700.000 dinara, koliko je ove godine kroz Sektor za zaštitu kulturnog nasleđa i digitalizaciju obezbeđeno za ovaj spomenik kulture.
Dešava vam se da omiljeni parfem osetite samo kratko nakon nanošenja, pa već posle nekoliko sati posežete za bočicom? U mnogim slučajevima razlog nije sam parfem, već način na koji ga koristite.
Mesec u Škorpiji donosi intenzivna osećanja, pojačanu intuiciju i potrebu da se stvari sagledaju ispod površine, a ovakva planetarna pozcija donosi odličan period za Rakove, Ribe i Škorpije.
Upala slepog creva može da postane ozbiljan problem za vrlo kratko vreme, pa čak i da dovede do njegovog pucanja u roku od dva dana. Hirurg doktor Dejvid Blis objašnjava kako prepoznati simptome, kada je neophodno potražiti pomoć i koje su mogućnosti lečenja.
Voditeljka Jovana Jeremić odgovorila je na pretnje partnera Mine Kostić, Maneta Ćuruvije Kaspera, u kojima je rekao kako će je tužiti zbog mišljenja iznesenog o vezi sa pevačicom.
Rijaliti učesnica Vanja Živić juče je napustilia "Elitu" zbog problema sa zdravljem, a sada je otkriveno kako ima otvorenu ranu zbog silikona na zadnjici već dve godine.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.