Srpski košarkaš po treći put u karijeri dobio priznanje za najboljeg igrača najjače lige sveta.
Dileme nije bilo - Nikola Jokić (29) je noćas i zvanično proglašen za MVP-ija regularnog dela NBA lige! Centar Denvera je dugo bio ubedljivo prvi favorit na kladionicama, a na kraju je u toj trci iza sebe ostavio Luku Dončića (25) iz Dalasa i Šeja Gildžesa Aleksandera (25) iz Oklahome.
Apsolutno zasluženo ovo veliko priznanje ide u ruke momku iz Sombora. Posle blistave prošle sezone, kada je Nagetse predvodio do prvog šampionskog prstena u istoriji franšize i bio MVP finalne serije, u istom ritmu je nastavio da igra i u novoj takmičarskoj godini.
Odigrao je naš reprezentativac 79 utakmica, prosečno na terenu provodio 34,6 minuta i imao učinak od 26,4 poena, 12,4 skokova i devet asistencija po meču. Dakle, malo mu je nedostajalo za tripl-dabl prosek.
Srpski as je svoj klub ponovo odveo u plej-of Zapadne konferencije, gde trenutno bije bitku protiv Minesote u četvrtfinalu. S druge strane, Šej je bio zaslužan za lidersku poziciju Oklahome na Zapadu, upravo ispred Denvera, dok je Dončić doveo Dalas do petog mesta na tabeli i potom zvanično postao i najbolji strelac za sezonu 2023/24.
Ipak, glasovi su jasno rekli ko je bez premca. Jokić je na kraju trke imao 926 bodova, od čega čak 79 glasova za prvo mesto, drugi je bio Kanađanin sa 640, a potom Slovenac sa 566 bodova.
Podsetimo, Džoker je MVP nagradu osvajao i 2021. i 2022, dok je prošle godine ona završila u rukama Džoela Embida iz Filadelfije. Sada je Nikola stao uz rame sa legendama - Mozesom Melounom, Lerijem Birdom i Irvinom Medžikom Džonsonom, dok su ispred njega sa četiri priznanja Vilt Čemberlen Lebron Džejms. Apsolutni rekorder je šestostruki laureat Karim Abdul Džabar.
Tim Koneli je dugo godina radio kao generalni menadžer i predsednik košarkaških operacija u Denveru, a od 2022. je deo Minesota Timbervulsa, tima koji preti da "počisti" Nagetse u polufinalu Zapadne konferencije.
Legendarni NBA as Čarls Barkli (61) smatra da košarkaši Denvera neće moći da preokrenu rezultat u svoju korist u seriji protiv Minesote koja posle dva meča vodi 2:0, a njegovo mišljenje deli i Stiven Ej Smit, novinar ESPN-a.
Košarkaši Denvera doživeli su epsku blamažu u svojoj "Bol areni", a posle 2:0 u polufinalnoj seriji protiv Minesote, pred njima je težak posao, ako žele da i dalje živi san o odbrani šampionske titule.
Minesota je deklasirala Denver u drugoj utakmici polufinala Zapadne konferencije (106:80), a Nagetsima su i navijači okrenuli leđa, pa i Nikoli Jokiću.
Veliki deo srpskih navijača smatra da bi eventualno ispadanje Denvera od Minesote u polufinalu Zapadne konferencije moglo koristiti košarkaškoj reprezentaciji Srbije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je u prvom Kolegijumu da blokaderi nastavljaju sa vetiranjem - izbacujući sa blokaderske liste kandidate koje su sami predložili.
Hrvatski teror ne prestaje, pa su tako Srpkinju Nikolinu Bačkonju osudili na kaznu zatvora samo zato što je objavila fotografiju na društvenim mrežama svog sedmogodišnjeg deteta sa Badnjakom i podignuta tri prsta!
Nenad Rašković iz sela Dren u opštini Zubin Potok, kojeg su brutalno pretukli pripadnici takozvane kosovske policije, transportovan je danas iz Kliničko-bolničkog centra u Kosovskoj Mitrovici u UKC u Beograd, gde će nastaviti lečenje.
Kada se dnevna vreva na Zlatiboru stiša, a poslednji zraci sunca polako nestanu iza planinskih vrhova, pogled se sa Tornika seli - pravo u nebo. Evo o čemu je reč.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da se nastavlja borba sa gašenjem požara u Srbiji, pre svega u Deliblatskoj peščari i na Stolovima kod Kraljeva, i istakao da za sada nisu ugroženi ljudski životi i naselja.
Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) Srbije apelovalo je danas na građane da budu oprezni zbog sve učestalije pojave krivičnih dela prevara putem telefonskih poziva, kao i da svaki sumnjivi slučaj bez odlaganja prijave policiji.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Živorada Č. (35) zbog sumnje da je sa Vorihom I. (31) vrbovao maloletnicu i primoravao je na prostituciju.
U čačanskom naselju Ljubić danas je uhapšen vozač automobila marke "bmw x5", nakon što je, prema prvim informacijama sa terena, pokušao da pobegne policiji.
Policija u Kruševcu, brzom i efikasnom akcijom, rasvetlila je razbojništvo i uhapsila M. M. (23), M. O. (18) i A. K. (24) iz Crne Gore, zbog sumnje da su izvršili ovo krivično delo u saizvršilaštvu.
U velikoj i koordinisanoj akciji traganja i spasavanja u Velebitskom kanalu kod Senja došlo je do velikog obrta - jedna od četvoro nestalih mladih osoba, državljanka Portugalije, pronađena je živa i u dobrom stanju.
Iran i Sjedinjene Američke Države nisu razgovarali o produženju privremenog prekida vatre, jer Teheran smatra da sporazum nije ni stupio na snagu i da samim tim ne postoji period koji bi mogao da bude produžen, izjavio je danas visoki iranski zvaničnik za Rojters.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa spremna je da potroši najmanje 900 miliona dolara (780 miliona evra) za građevinske projekte na imanju Bele kuće, pokazuje dokumentacija projekta.
Ukrajina je preko NATO mehanizma za reagovanje u vanrednim situacijama zatražila međunarodnu pomoć za jačanje kapaciteta za humanitarno razminiranje i uklanjanje eksplozivnih sredstava, saopštio je danas NATO.
Izbor između drvene i plastične daske za sečenje česta je dilema u gotovo svakoj kuhinji. Iako se plastične daske često koriste u profesionalnim kuhinjama, kuvar poznat kao šef Džoši smatra da je za svakodnevnu upotrebu kod kuće ipak bolja drvena daska.
Kejli Kilion (29) i njen suprug Kodi Nelson (32) upoznali su se i započeli vezu dok su živeli u Los Anđelesu. Samo nekoliko meseci kasnije krenuli su u neobičnu avanturu koja ih je odvela širom sveta.
Glamurozno ispraćena iz Srbije, uz podršku porodice, prijatelja, partnera, sponzora i medija, Miss World Serbia 2026 Simona Manojlović otputovala je u Vijetnam nasmejana, veoma raspoložena i spremna za najveći međunarodni izazov do sada.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.