Autor: A.K.

20.05.2024

01:30

Kakav šok, Jokić neće braniti titulu! Minesota u finalu Zapada posle velikog preokreta (VIDEO)

NBA

Košarkaši Denvera neće igrati u finalu Zapadne konferencije, oprostili su se od titule osvojene prošle sezone. Minesota je dobila treći meč nakon što se vratila posle minusa od 20 pooena - 98:90.

Nagetsi su se vratili u život posle dve izgubljene utakmice u Denveru, dobili tri duela u nizu i poveli sa 3:2. Ali, "vukovi" su u šestoj utakmici ponizili Nikolu Jokića i ekipu iz Kolorada, pa je odluka pala nakon majstorice. Denver je imao 20 poena prednosti, međutim, "vukovi" su maestralno odigrali četvrtu četvrtinu, vrati su u meč i na kraju trijumfovali,

DENVER - MINESOTA 90:98 (24:19, 29:19, 14:28, 23:32)

Hala: Bol arena, Denver
Sudije: Skot Foster, Dejvid Gatri, Kurtis Bler

DENVER: Porter 7, Gordon 4, Jokić 34, Koldvel-Poup , Marej 35, Braun 4, Holidej, Džekson, Džordan, Naji, Piket, Strouter, Tajson, Votson.

Trener: Majkl Meloun

MINESOTA: Mekdanijels 23, Tauns 23, Gober 23, Edvards 16, Konli 10, Aleksander-Voker, Anderson 2, Garza, Meklafin, Miler, Mino, Mur, Moris, Rid 11, Voren.

Trener: Kris Finč.

ČETVRTA ČETVRTINA

48.minut- Kraj meča i kraj za Denver koji je poražen i eliminisan - 90:98.

48. minut - Mrej poentira,pa greška Minesote, Jokić vodi Denver na minus pet - 88:93. Kratko je trajalo Tauns uzvraća i Minesota opet beži -  88:95.

47. minut - Mrtva lopta, skakaće Konli i Poup. Ponovo mrtva lopta, Marej i Mekdenijels će da skaču... Edvards  pogađa obruč, kontra Denvera, nema trojke Mareja, kad neće, neće, Porter pravi faul, Konli ima šansu da poveća prednost - 84:93.

46. minut - Peti faul Gobera, Jokić ima dva bacanja, precizan je bio Srbin -  84:92.

45. minut - Edvard ne postiže trojku, ali Rid prikucava, a u sledećem napadu je Edvards  šokirao domaćine trojkom za deset poena prednosti Minesote- 92:82. Teško će Nagetsi do preokreta.

43. minut - Poeni Rida - 80:85, tajm-aut! Pet minuta do kraja. Pogađa Džamal Marej - 82:85, Rid ne postiže trojku, potom Edvards nije bio precizan, ali Rid dobija udarac od Paupa i ide na liniju za slododna bacanja - 82:87.

43. minut - Rid blokira Jokića, pa četvrti faul Gobera i to u napadu. Marej ubacuje težak šut - 80:83.

42. minut - Trojkaaaa! Opet Jokićm njegov 28 poen, ali Minesota i dalje vodi 81;78. Devet trojki je Srbin šutirao na meču a pogodio dve.

41. minut - Nestvaran pogodak Gobera, iz okreta preko ruke Jokića, promašaj Gordona koji pravi faul - 79:75, vodi Minesota. Sad Gober pravi faul, pa Tauns pravi petu ličnu.

40. minut - Gober pogađa za prednost Minesote 77:72. Trooooooojka Jokića, prva posle osam pokušaja - 75:77. Tajm-aut.

39. minut - Prva lična greška Jokića, a Konli pogađa na isteku napada - 75:72. Nikola opet ne ubacuje za tri poena, pokušao je sedam puta večeras.  Odbranio se Denver ali je bio očajan u napadu. Ovo vodi u propast.

38. minut - Jokić je sad preuzeo stvari u svoje ruke - 69:70, ali Mekdanijels upisuje svoj 18 poen, nema Denver rešenje za njega - 69:72. Sad važna trojka Portera i egal 72:72.

37. minut - Vodi Minesota posle poena Gobera 68:67, sad Ridi pogađa za 70:67. Denver na velikim mukama.

TREĆA ČETVRTINA

36. minut - Težak šut i poeni Nikole za 63:61. Edvards sad krade loptu i zakucava - 65:63. S druge strane dva bavanja za Jokića, četvrta lična za Taunsa. Denver vodi 67:63. Trojkaaaaaa! Edvards je totalno vratio Minesotu u meč - 67:66. Sjajna odbrana i još bolja realizacija vratila je "vukove" u život. Biće drama u poslednjoj deonici.

34. minut - Edvards žuri i nema trojke. Serija promašaja na obe strane. Tauns će imati dva slobodna bacanja. Samo osam poena Nagetsa u trećoj četvrtini. Minesota prišla na dva poena - 61;59.

33. minut -  Minesota na četiri poena posle poena Edvardsa - 61:57. Serija Minesote 19:3. Denver gubi loptu posle tajm-auta, pa Voker ne upisuje trojku, ali ni Jokić ne postiže koš.

32. minut - Braun konačno pogađa u pravom momentu za Nagetse - 61:53. Sad poeni Taunsa - 61:55. Jokić ne može da pogodi trojku, ne ide pa ne ide.

31. minut - Trojka Minesote koja prilazi na 59:50, pa katastrovfalan promašaj Portera za tri. Konli trojkom vraća Minesotu, serija "vukova" 15:1 - 59:53. Nagetsi pet minuta bez koša iz igre.

30.minut - Imao je Denver 20 poena prednosti sad je 12 - 59:47. Jokić bez trojke već sedmu utakmicu, ne može ni Edvards da pogodi, pa ni Marej. Serija Minesote 12:1.

29. minut - Rampa Gobera, sevnula je kontra, pa Edvards konačno poentira za 59:47 i Melon traži tajm-aut ne da Minesoti da se razigra.

28. minut - Edvards iz igre jedan od devet, sve je promašio. Nema pogotka Mareja posle teškog šuta, a Tauns s druge strane dobija dva slobodna bacanja, Gordon pravi faul - 59:45.

27. minut - Jokić je iznudio fal Taunsa. Čelendž traži Majk Nori, pomoćni trener Minesote. Faul je Taunsa, a Nikola sa penala promašuje prvi put, drugi put je siguran - 59:43.

26. minut - Gober je poentirao iz igrea, a Mekdanijels pravi četvrtu ličnu grešku. Sjajna odbrana Denvera od starta meča, nema Minesota rešenje. Mekdanijels sad ubacuje trojku i smanjuje na 58:43.

25. minut - Džamal nastavlja da gazi, poentirao je preko Gobera - 55:38. Tauns nije bio precizan sa devet metara, ali ni Marej s druge strane, ipak ispravlja grešku u narednom napadu za 58:38. Delirijum na tribinama Bol arene navijači slave.

DRUGA ČETVRTINA

Jokić je na 13 poena, 15 skokova i pet asistencija posle prvog poluvremena.

24. minut - Skok Jokića posle promašaja Vokera, ali krade loptu Edvards, pa blokada Brauna, a Marej ubacuje svoj 24 poen na meču - 53:38 vodi Denver posle prvog poluvremen.

23. minut - Majkl Meloun, trener Denvera, traži tajm-aut. Jokić nije uspeo da pogodi za tri, pa Porter ne ubacuje za dva, pa ni Voker na pronalazi put do koša. Konačno poeni Nikole i imaće dodatno bacanje - 51:38.

22.minut - Braun je krenuo da zakuca, ali ide na liniju za slobodno bacanje, prvo je promašio, drugo pogađa - 46:33. Sad poeni Jokića posle skoka u napadu, Denver ima +15  - 48:36. Tauns uzvraća trojkom - 48:38.

21. minut - Tauns pogađa dva slobodna bacanja, ali Gordon poentira posle asistencije večeras maestralnog Mareja - 45:33. Minesota tri minuta bez koša iz igre. Nestvarno poluvreme Nagetsa.

20.minut -  Džamal siguran sa linije za slobodna bacanja, 9:0 serija Denvera koji vodi 43:29.

19. minut- Minesota je na -5 - 34:29 poena poena Andersona. Marej je ostao sma i to iskorstio za 17 poen - 36:29. Sad faul u napadu. Poup precizan, pa Marej ubacuje 20 poen večeras i vodi Denver na 41:29.  Mekdanijels nema odgovor za sjajnu igru Nagesa.

18. minut - Mekdanijels iz kornera za tri, pa Marej gubi loptu, a Mekdanijels to kažnjava i ubacuje nove poene. Minesota ja na - 34:27.

18. minut - Marej pod faulom i pogađa. Na terenu je opet Jokić posle kraćeg predaha, Denver vodi 34:22.

17. minut - Marej je napravio faul, a na liniji penala je Gober, koji postiže prve poene večeras - 32:21. Prekinuo je seriju Nagetsa računajući i prvi četvrtinu od 16:0, a 8:0 u drugoj.

16. minut - Braun sjajan u odbrani, pa mu je onda Gober u napadu izbio loptu ali ide na liniju za slobodna bacanja. Minesota i dalje bez problema i u velikom problemu - 32:19.

15. minut - Novi poeni Denvera koji vodi 30:19 i teraju Nagetsi Fina  da traži tajm aut. Prvo dvocifreno vođstvo Nagetsa u meču, koji imaju seriju od 14:0.

14. minut - Jokić Goberu izbija loptu, gosti ne znaju gde se nalaze, Edvards samo dva poena, Tauns šest i on je za sada najefikasniji u ekipi Minesote. Porter povećava vođstvo Denvera, a Minesota bez poena četiri minuta - 28:19.

13. minut - Osmi poen Jokića, raste prednost Denvera 26:19. Minesoti opet ističe napad.

PRVA ČETVRTINA

12. minut -  Opet Mareeeeej i opet trojka - 24:19 vodi Denver na krilima Džamala, koji prvi period završava sa 13 poena.

11. minut- Šesti poen Taunsa, ali mu uzvraća Gordon prvim poenima na utakmici - 18:19. Preokret Denevra - 21:19, Marej naravno, a s druge strane je neprecizan bio Rid.

10. minut - Šesti poen postiže Jokić - 14:15, potom i Marej iz teške situacije poentira, Minesota traži tajm-aut pri minimalnom vođstvu - 16:17.

8. minut - Dobar potez Mareja, sad serija Denvera 7:0 - 12:12. Nema trojke Edvardsa, ali ni Portera. Rid s druge strane postiže tri poena i opet vode vukovi- 12:15.

7. minut - Serija 8:0 Minesote, Tauns je ubacio za prednost 12:5. Poup prekida seriju gostiju - 8:12, a Jokić smanjuje prednost rivala na 10:12.

6. minut - Novi promašaj Mareja za tri, Tauns ga kopira, a onda se Džamal obrukao promašio je zakucavanje. Nije dobro počelo za Nagetse. S druge strane poeni Mekdanijelsa uz slobodno bacanje - 5:9. Pre toga tajm-aut. Vode gosti 10:5.

5- minut - Fenomenalna blokada Mekdanijelsa nad Gordonom, pa poeni Jokića, Denver vodi 5:4. Šteta, Konli za tri poena bez problema - 5:7.

4. minut - Dobra odbrana Denvera ali Marej to ne koristi ne ubacuje za tri poena, pa Mekdanijels ne poentira, a s druge strane Porter je neprecizan - 3:2.

3. minut - Marej postiže prvi koš - 3:0, pa Tauns u padu, a Jokić ne ubacuje trojku - 3:2.

1. minut - Počelo je sa nizom promašaja s jedne i druge strane.

Meč uskoro počinje!

01.55 - Indijana je u sedmom meču pobedila Njujork u "Gardenu" 130:109 i zakazala finale Istoka sa Bostonom.

01. 50 - Petorka Minesote.

01.45 - Ovo je petorka Denvera.

01.35 - Majkl Meloun, trener Denvera,  istakao je pred utakmicu da su šanse podjednake

- U regularnom delu sezone je bilo 2-2, u plej-ofu 3-3. Šanse su 50/50. Mislim da igramo sa njima 100 puta, bilo bi izjednačeno. Dva talentovana tima, zavisi od dana i raspoloženja. Ako gledamo šestu utakmicu pogodili smo četiri od 22 otvorena šuta. Udvajali su Jokića, nismo pogodili šuteve zbog agresivne odbrane. Kada smo pogađali ulazili su agresivnije. Teško je objasniti tri teška poraza u plej-ofu, ali ne očekujem to sutra. Mislim da će biti tesna sedma utakmica. Drugačije je kada igramo kod kuće - rekao je Meloun pred majstoricu.

01.30 - Pratite uz portal Informer.rs sedmu utakmicu  Denverai  Minesote u polufinalu Zapadne Konferencije.

Ministar Dačić pozvao građane da odgovornim ponašanjem doprinesu smanjenju broja saobraćajnih nezgoda

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić pozvao je danas na Zlatiboru građane da odgovornim ponašanjem doprinesu smanjenju broja saobraćajnih nezgoda Dačić je na manifestaciji "Karavan bezbednosti saobraćaja" poručio da se svi učesnici ove kampanje zalažu za podizanje svesti građana o bezbednom ponašanju u saobraćaju i odgovornosti koje nosi vožnja na putu kako bi se smanjili rizici od nesreća.

26.07.2024

19:47

Kijev može biti krajnji Putinov cilj! Evo kakva bogatstva krije prestonica Ukrajine!

Ruski skanderi uništili punkt stranih plaćenika u industrijskoj zoni grada Harkova. Likvidirano oko sto vojnika. EU objavila prvu isplatu milijardu i po evra ruskih rezervi za Ukrajinu. Moskva najavila da će odgovoriti na transfer novca. Peskov najavio da će odgovor biti u skladu sa ruskim interesima. Svedočimo li rasrbljavanju Balkana? Kamala Haris tražila od premijera Izraela da završi rat u Gazi. Na sve ove teme u emisiji "Rat uživo" govorili su istoričar Miloje Pršić i istoričar umetnosti Bojan Bogavac.