• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: J.J.

21.08.2024

10:28

Amerikanci opet potcenjuju Jokića! Srbin ponovo nije favorit za MVP nagradu!

USA today

NBA

Amerikanci opet potcenjuju Jokića! Srbin ponovo nije favorit za MVP nagradu!

Podeli vest

Negde oko dva meseca je ostalo do početka nove NBA sezone, a već se počelo sa pričama oko toga ko će biti MVP naredne sezone.

ESPN je objavio prognozu, a iznenađenje je bilo veliko – Nikola Jokić, trostruki MVP i srpski košarkaški heroj, nije na vrhu liste favorita!

Prema ESPN-u, prvi favorit za MVP priznanje za sezonu 2024/25 je Luka Dončić, bek Dalas Maveriksa. Ova prognoza dolazi nakon njegovih fantastičnih nastupa u finalu NBA lige 2024, gde je Dončić briljirao i ponovo pokazao zašto je jedan od najboljih igrača na planeti.

Foto: Reuters

Nikola Jokić

Ipak, Jokić nije daleko iza. Aktuelni MVP, koji je već tri puta osvajao ovu nagradu (2020/21, 2021/22 i 2023/24), zauzima drugo mesto na listi favorita. Srbin je na pragu ispisivanja istorije, jer bi sa četvrtom nagradom za pet godina stao rame uz rame sa legendama kao što su Majkl Džordan i Lebron Džejms.

U ovoj trci se ne sme zaboraviti ni Šaj Gildžus-Aleksander, bek Oklahoma Siti Tandersa, koji je prošle sezone bio drugi u ESPN-ovim glasanjima, odmah iza Jokića. Prema najavama, ove godine bi mogao da napravi dodatni iskorak i postane ozbiljan kandidat za MVP titulu kao lider tima Oklahome.

 

 

Podsetimo, Jokić već ima 98% šansi da završi u Kući slavnih, što je samo potvrda njegovog ogromnog doprinosa košarci. Postao je prvi Srbin koji je proglašen za najkorisnijeg igrača NBA lige, postavljajući i obarajući mnoge rekorde u najjačoj ligi na svetu.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Oglasio se direktor Telekoma: Evo šta su hakeri zahtevali
Društvo

Oglasio se direktor Telekoma: Evo šta su hakeri zahtevali

Generalni direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić izjavio je da je jedna hakerska grupa ukrala podatke sa Telekomovih servera i da su ih ucenjivali tražeći bitkoine, ali da su podaci korisnika Telekovog servisa potpuno bezbedni, a da funkcionisanje Telekomovih servisa nikada nije bilo dovedeno u pitanje.

18.03.2026

11:54

Snažan rast STADA grupe i tokom 2025. godine
Društvo

Snažan rast STADA grupe i tokom 2025. godine

STADA grupa, u okviru koje posluje Hemofarm, ostvarila je u 2025. rast u sva tri segmenta – specijalitetima, zdravstvenim proizvodima široke potrošnje i generičkim lekovima. Korigovani prihodi STADA grupe povećani su za 6% i dostigli su vrednost od 4,3 milijarde evra, dok je korigovana EBITDA, posmatrano po konstantnim deviznim kursevima, poboljšana za 8% i iznosi 961 milion evra.

18.03.2026

10:41

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set