Na današnji dan: Rođen Nikola Jokić! Najbolji košarkaš sveta, genije i šaljivdžija!
Podeli vest
Na današnji dan, 19. februara 1995. godine, rođen je Nikola Jokić, najbolji i najdominantniji košarkaš današnjice, osvajač prstena NBA lige, reprezentativac Srbije, četvorostruki MVP...
Srećan rođendan Nikoli Jokiću, čoveku koji je prošao neverovatan put kako bi postao ono što je danas - najbolji košarkaš na svetu.
Posle neverovatnog preokreta protiv Australije, atmosfera u timu Svetislava Pešića pred meč polufinala Olimpijskih igara sa Amerikom bila je naelektrisana – svi su znali da ih čeka najveći izazov.
Netfliksov dokumentarac "Teren od zlata" otkrio je dramatične trenutke iz polufinala Olimpijskih igara u Parizu 2024. godine, gde je Srbija bila na korak od čuda protiv moćne selekcije Sjedinjenih Američkih Država, ali je na kraju poražena 95:91.
18.02.2025
16:25
Košarkom je počeo da se bavi u rodnom Somboru, da bi se kao tinejdžer preselio u Novi Sad gde je igrao za Vojvodinu. Vremenom je Nikolina neverovatna statistika počela da privlači pažnju svih košarkaških radnika, a sudbonosno je bilo upoznavanje i saradnja sa uspešnim menadžerom Miodragom Ražnatovićem, koji ga je doveo u Megu.
Na Netfliksovom dokumentarcu "Teren od zlata" imali smo priliku da vidimo i proslavu košarkaša Srbije nakon osvojene bronze u Parizu, a posebno u fokusu je bio Nikola Jokić i krigla piva.
Netfliksov sportski dokumentarac "Teren od zlata", dostupan od danas na platformi i podeljen u epizode, prati reprezentacije SAD, Francuske, Srbije i Kanade tokom Olimpijskih igara 2024. u Parizu. Svaka epizoda donosi detalje, kakvi do sada nisu bili poznati u javnosti, a posebno se izdvaja interesantan razgovor selektora Svetislava Pešića sa Bogdanom Bogdanovićem i Nikolom Jokićem u petoj epizodi, tokom utakmice sa Amerima.
18.02.2025
13:55
Nikola Jokić u dresu Mege
Uprkos tome što je imao problema sa kilažom i fizičkom spremom, talenat je bio neosporiv. Mladi Jokić je znao da radi sve na terenu, a posebno je izražen bio osećaj za igru, odnosno takozvana košarkaška inteligencija.
Vrlo brzo je Nikola priključen prvom timu Mege, gde je sa njime naporno radio pokojni Dejan Milojević. Kako je vreme odmicalo, tako je Jokićeva uloga postojala sve veća, da bi 2015. godine bio proglašen i za MVP i za najtalentovanijeg igrača ABA lige.
Godinu dana pre toga Jokić se prijavio za NBA Draft, a sa 41. pozicije ga je izabrao Denver. Kada je došao u Ameriku, imao je velikih problema da se nametne i malo ko ga je video kao nekoga ko bi mogao da nađe sebi mesto među Nagetsima.
Foto: Tanjug/AP
Nikola Jokić u dresu Mege
Srećom, pojavila su se dva čoveka koji su videli talenat u Jokiću - trener Majkl Meloun i generalni menadžer Tim Koneli. Ubrzo je startni centar Jusuf Nurkić trejdovan, a Nikoli povereno mesto u prvoj petorci.
Tako je Somborac lagano počeo da krči put ka najboljem košarkašu na svetu. Ređala su se individualna dostignuća u vidu MVP nagrada i basnoslovnih ugovora, a timski uspeh je konačno došao 2023. godine, kada je nosio Denver do titule šampiona NBA lige.
Sa reprezentacijom Srbije, Nikola Jokić je osvojio dve medalje, obe sa Olimpijskih igara - srebro iz Rio de Žaneira 2016. i bronzu iz Pariza 2024. godine. Takođe, sa juniorskom selekcijom naše zemlje je bio drugi na svetu na prvenstvu u Pragu 2013.
Foto: Starsportphoto
Nikola Jokić sa ćerkom
Poznato je da Jokić pored košarke voli i konjičke trke, a Boga mi i kafanu i dobru zabavu, pa smo često u prilici da vidimo kako se provodi širom sveta tokom letnje pauze. Takođe, Nikolin dobroćudni i šaljivi karakter je deo njegovog šarma kome ljubitelji košarke teško odolevaju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Posle neverovatnog preokreta protiv Australije, atmosfera u timu Svetislava Pešića pred meč polufinala Olimpijskih igara sa Amerikom bila je naelektrisana – svi su znali da ih čeka najveći izazov.
Opozicioni bot koji je autor ideje o jahanju neistomišljenika Mirko Topalović ponovo je zapretio glavnom i odgovornom uredniku Draganu J. Vučićeviću da će ga zapaliti.
Glavni i odgovorni urednik TV Prva Crna Gora i osnivač portala Borba Dražen Živković napisao je kolumnu pod naslovom "Kraljev gambit" koju prenosimo u celosti.
Zeleno-levi front i njegovi istaknuti funkcioneri Radomir Lazović, Dobrica Veselinović i Biljana Đorđević, oni koji sebe vide u nekakvoj prelaznoj, a zapravo Đilasovoj vladi, otvoreno su poručili da je u nasilnoj borbi za vlast dozvoljeno kamenovati političke protivnike i izvršavati teška krivična dela pa čak i krivinično delo ubistvo u pokušaju!
Profesor Matematičke gimnazije u penziji, Branislav Uzelac, koji je omiljeni među učenicima, ponovo se obratio rečima nad kojima bi svi trebalo da se zamislimo.
Novinar Uroš Piper ističe da uprkos činjenici da televizija u vlasništvu Dragana Šolaka pokušava da predstavi opozcione protesta kao "da se ceo grad digao na noge" prosta računica tvrdi nešto sasvim suprotno.
Povodom smrti Vukašina Crnčevića, koji je podlegao povredama zadobijenim prilikom tragične nesreće na Železničkoj stanici u Novom Sadu, odlukom gradonačelnika Novog Sada Žarka Mićina, 23. mart se proglašava danom žalosti na teritoriji grada Novog Sada.
Već nedeljama, ogroman broj ljudi u Srbiji ne prestaju da muče simptomi prolećnog umora, od problema sa ustajanjem, jakih glavobolja, tromosti, pa do letargije i umora.
Tokom testinranja 229 potrošačkih proizvoda u Belgiji u čak 68 njih pronađene su per- i polifluoroalkilne supstance (PFAS), koje se nazivaju večne hemikalije, potvrdili su iz organizacije za zaštitu potrošača Testachats.
Ekipa Informera snimila je kuću u kojoj se desilo ubistvo, kada je Tanja Dž. (52) iz Beograda sinoć oko tri sata iza ponoći ubila je svoju majku Vericu Dž. (75), tako što ju je nasmrt izbola kuhinjskim nožem, u selu Sanad, u opštini Čoka.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski rekao je danas da je održao sastanak Vojnog kabineta Ukrajine u Harkovu na kojem su izvršene pripreme za susret ukrajinske i američke delegacije koji je zakazan za sutra u Saudijskoj Arabiji.
Američki vojni zvaničnici se trude da razviju odbrambeni sistem "Zlatnu kupolu" koji može da zaštiti zemlju od raketnih udara dugog dometa, a Bela kuća je navela da neće biti štedeti na sredstvima kako bi se ispunio jedan od glavnih prioriteta američkog predsednika Donalda Trampa koji se tiče odbrane, javlja CNN, pozivajući se na više izvora koji imaju saznanja o tome.
Federalni istražni biro užurbano uređuje na hiljade dokumenata i video-snimaka u vezi sa slučajem Džefrija Epstajna, optuženog za seksualno zlostavljanje maloletnika, uoči njihovog planiranog objavljivanja, objavio je Si-En-En.
Rumunski političar Kalin Đorđesku neće biti na glasačkom listiću zbog procesa koji se vodi protiv njega za navodno kršenje Ustava i skrivanje finansijera kampanje u prvom krugu izbora prošle godine, kada je i pobedio, ali se kampanja za predsednika vrti samo oko njega.
Najmanje tri osobe su poginule, a 14 je povređeno u masovnoj pucnjavi u parku u gradu Las Kruses, u Novom Meksiku, saopštila je danas lokalna policija.
Iako se dugo verovalo da je engleski pesnik Vilijam Šekspir počeo od nule i da je postao bogat gotovo ni iz čega, novo istraživanje otkriva da je njegov otac, Džon Šekspir, zapravo bio uspešan trgovac vunom, ali i da je bio umešan u ilegalne poslove.
Komšije Zorane Mićanović otkrile su da se pevačica nakon brutalnog napada koji je nedavno doživela krije od javnosti i da u kraju važi za nadobudnu osobu.
Bivši reprezentativac Jugoslavije, fudbaler Miljan Mrdaković, izvršio je samoubistvo u stanu pre pet godina dok je u drugoj prostoriji bila njegova tadašnja devojka, pevačica Ivana Stanić, koja je otkrila detalje ove strašne tragedije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar