FEDERER JE SEMANTIČKI NAJBOLJI, OVO JE NJEGOVO VREME, A NE NOVAKOVO! Smešno! Mađari prolupali, udružili se sa Englezima protiv Đokovića!
Podeli vest
Englezi se danima svim silama trude da dokažu da Novak Đoković posle osvanja 23. grend slema nije najveći teniser ikada, a sada su im se pridružili i Mađari.
Dok je Novak Đoković kaskao za Rafaelom Nadalom i Rodžerom Federerom po broju gend slem titula, svi su na sva usta pričali kako ne može da bude GOAT, jer nema najviše slemova. Sada, kada ih je Nole sve prešišao, imao 23 slema, Nadal 22, a Federer 20, zapadni mediji, ali i brojni teniski stručnjaci i igrači, obrnuli su ploču. Sad više nije važan broj grend slemova, nego umetnički dojam, popularnost među navijačima, lepota...
Španski teniser Karlos Alkaraz još uvek nije zaboravio polufinale Rolan Garosa i meč sa Novakom Đokovićem. kaže da su brojni faktori uticali na to da dobije grčeve početkom trećeg seta polufinala Rolan Garosa sa Novakom Đokovićem.
18.06.2023
09:42
Đoković nije najveći
Englezima, koji već danima omalovažavaju Đokovića, pridružili su se Mađari. I naše severne komšije su odlepile, te navode kako brojke nisu najvažnije, pa je u tom slučaju Federer najveći svih vremena, jer je popularniji.
Veličina dolazi iz rezultata, kaže Gabor Sabo za mađarski Eurosport, ali dodaje da broj grend slem trofeja ne znači da je neko najveći ikada.
- Broj grend slemova, svaki je osvojio bar tri puta, ima pozitivan skor u odnosu na dva najveća rivala, najduže je prvi na ATP listi... To su činjenice i o njima ne vredi raspravljati. Samo to što imate najviše grend slemova ne znači da ste automatski najveći ikada. Tenis nije atletika, ne mogu se meriti na tom novu, ne radi se o santimetrima ili sekundama, već o nečem drugom. Postoje granice koje se ne prelaze. Margaret Kort ima 24 grend slema, ali niko ne misli da je najveća - piše Gabor Sabo za mađarski Eurosport.
Laci Kalman, takođe marađski novinar, ima zanimljivu teoriju. Kaže da, ako odustanemo od brojeva, koji su ponavljamo pre samo nekoliko nedelja bili najbitniji, onda je najbolji Rodžer Federer, možda i Rafael Nadal, ali ne i Novak Đoković.
Foto: reuters
Novak Đoković je najbolji teniser svih vremena
- U borbi ko je najbolji i najuspešniji nema mesta raspravi - pobednik je Novak Đoković. Posebno što je dugo svetski broj jedan i može da osvoji još grend slem trofeja. Ali, ako odustanemo od brojeva i na ovo pogledamo semantički... Ako pod veličinom podrazumevate uticaj na sport i ljude, inovativna rešenja, revolucionarnost, kao i ko je protiv rivala pokazao koliko se ozbiljno može razmišljati na duge straze, onda situacija više nije jasna. Naravno, to se može shvatili kao iskrivljena stvarnost i ima istine u tome, ali možda nije pogrešno upoređivati sportiste i van brojki - navodi Laci Kalman.
Federer je genije
Mađar podseća na reči Nejtana Stanisa na "Quori".
- Jedna strana ima najboljeg tenisera na svetu, koji je ikada uzeo reket, a druga nekoga, koji je lice tog sporta. Rodžer Federer je sinonim za tenis. Čak i nakon što je otišao u penziju, on je najpopularniji na svetu. Doneo je tenisu popularnost više nego bilo ko drugi.
Kako bi ga proglasili boljim od Đokovića, kažu i da je Federer inovator, te da je podigao tenis na nivo umetnosti.
- Bio je prvi igrač koji je menjao igru. Njegov tenis je bio jednostavan, elegantan, bez napora. U njegovoj igri genije i lepota su se grlili.
Naravno, nisi Mađari zaboravili Nadala, njegovu snagu, borbenost, srce, kako smatraju u tome može da mu parira samo Endi Marej. Na kraju su se setili da pomenu i Đokovića.
Foto: reuters
- On je došao do savršenstva praktično u svakom segmentu igre. Holistički pristup, ovo pišemo bez ironije, svima je dobro došao. To mu je pomoglo da postane najučinkovitiji, najbolji, najuspešniji teniser svih vremena.
Federer je popularniji
Ali, opet se u prvi plan ističe Federerova popularnost među navijačima. Neverovatno! Popularnost je nadjačala činjenicu da Novak ima 23 grend slema, 10 pobeda na Australijan openu, tri na Rolan Garosu i US openu i sedam na Vimbldonu.
Foto: Reuters/Andrew Boyers
Rodžer Federer, Rafael Nadal i Novak Đoković
- Đoković je uzeo praktično sve rekorde, ali je malo bio u centru pažnje. Ljudi su voleli da gledaju Rodžera. Još uvek je Federerovo vreme! Zbog toga mislim da je Federer najveći. Međutim, diskutabilan je način na koji shvatamo veličinu. Posebno ako su šampioni iz različitih epoha. Činjenica da je Novak najbolji i najuspešniji je nesporna - zaključio je Laci Kalman, ali po njemu je GOAT Rodžer Federer.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Španski teniser Karlos Alkaraz još uvek nije zaboravio polufinale Rolan Garosa i meč sa Novakom Đokovićem. kaže da su brojni faktori uticali na to da dobije grčeve početkom trećeg seta polufinala Rolan Garosa sa Novakom Đokovićem.
Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac, koja je otišla iz Srbije u utorak ujutru, dan nakon što je Odbor za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu odbio njene izveštaje o radu tužilaštva za period od 2020-2024. godine, vratila se posle četiri dana u Srbiju, i to sinoć nešto malo pre ponoći, saznaje Informer.
Tokom sledeće nedelje, vojni objekti u Ukrajini biće napadnuti kao odmazda za napad dronom na soliter u Groznom, izjavio je danas lider Čečenije Ramzan Kadirov.
Stravičan slučaj maloletnog Vuka R. (13) iz Kraljeva, kog je fizički i verbalno zlostavljala grupa vršnjaka iz škole, bacavši na njega petarde i trerajući ga da ulazi u reku Ibar i viče: "Ja sam Ćaci", pokazuje šta je našem društvu u poslednjih godinu dana uradila blokaderdska fašistička ideologija.
Blokaderska družina koja više od godinu dana uporno maltretira građane i remeti normalan rad institucija, nastavila je sa svojim besmislenim performansima. Ovoga puta u Novom Sadu.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
U moru najava za 2026. godinu, "tvingo e-teh" izdvaja se kao model sa značajnim šansama da privuče širok spektar kupaca, od mladih za prvi auto, do onih koji trebaju mali gradski automobil, ekonomičan i moderan.
Reč "mašala" koristi se gotovo u svakodnevnoj komunikaciji, ali ono što mnogi ne znaju jeste da pored toga što je izraz pohvale, često se koristi i da bi se izbegla nevolja ili urok.
Sve više roditelja svakog dana dovozi decu u školu, što je pomodarstvo, tvrde korsnici društvenih mreža. Upravo ova tema zapalila je internet, jer mnogi tvrde da je to nekada bio blam, a danas trend sa Zapada.
Povodom aktuelnih sankcija Naftnoj industriji Srbije oglasio se i generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Srbije Tomislav Mićović i otkrio da je trenutna situacija prilika da se rafinerija u Pančevu vrati u srpske ruke!
Zaposleni i učenici Tehničke škole "Ivan Sarić" iz Subotice potresnim rečima oprostili su se od svog učenika (15) čije telo je pronađeno u automobilu koji je bio u garaži porodične kuće.
Čačak je potresao jeziv masakr u jednoj porodičnoj kući, a u kojoj su pronađena tela majke, oca i sina. Komšije stradalih otvorile su dušu za Informer.
Stručnjak za svemir i zračenje Klajv Dajer kaže da je incident, u kojem je avion kompanije JetBlue Airbus pao nekoliko hiljada metara kroz vazduh, izazvan "kosmičkim zracima".
Tokom sledeće nedelje, vojni objekti u Ukrajini biće napadnuti kao odmazda za napad dronom na soliter u Groznom, izjavio je danas lider Čečenije Ramzan Kadirov.
Kao odgovor na napade Ukrajine, ruska vojska je pokrenula masovni udar raketama "Kinžal" na ukrajinske vojno-industrijske komplekse i energetska postrojenja, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Vlasnica mačke Nikola (24) želela je da proveri da li se njena ljubimica Mila smirila i naučila da se ne igra jelkom, ali je eksperiment propao za svega nekoliko minuta.
Privatni detektiv Rejmond Rano, koji više od 30 godina prati bračna neverstva, tvrdi da postoji jedan vrlo jasan znak koji često otkriva muškarce koji varaju, a to je stanje njihovog automobila.
Fejsbuk Dejting poslednjih meseci privlači sve više pažnje, ali mlađi korisnici i dalje teško dolaze do mečeva. Starija publika mnogo bolje koristi ovu opciju, dok mladi sve češće prelaze na druge aplikacije.
Veljko Kuzmančević, suprug modne dizajnerke Verice Rakočević, ispričao je kako se odrekao potomstva i da nakon očeve smrti nikada nije posetio njegov grob.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar