Autor: O. B.

16.07.2024

17:00

Eksplozija Alekse Avramovića! Nižu se poeni i dobre odbrane, Srbija ponovo vodi!

AP PHOTO

Olimpijske igre

Uživo pratite prijateljski okršaj Srbije i Australije iz Abu Dabija.

SRBIJA - AUSTRALIJA   65:66 (15:20, 25:19, 19:23)

Grad: Abu Dabi
Dvorana: Etihad Arena

SRBIJA: Avramović, Jokić, Milutinov, Gudurić, Jaramaz, Marinković, Micić, Petrušev, Plavšić, Pokuševski, Radanov, Ristić.
Selektor: Svetislav Pešić

AUSTRALIJA: Danijels, Kej, Lendejl, Mils, Gidi, Delavedova, Egzum, Grin, Ingls, Magnej, MekVejt, Rit.
Selektor: Brajan Gordžijan

ČETVRTA ČETVRTINA

34. minut - AVRAMOVIIIIIIIIIIĆ! Eksplodirao je Aleksa! Savršena odbrana i proslava kao pre godinu dana u Manili! Tera igrač Partizana selektora Australije - Brajan Gordžijana, da zatraži tajm-aut i van igre izvede Džoša Gidija...

34. minut - Bravura Alekse Avramovića nakon sjajnog bloka Milutinova, vuče omaleni plejmejker "orlove" u ovim momentima - 67:66!

33. minut - Šteta što Srbija nije iskoristila tri dobre odbrane i stekla osetniju prednost, surova kazna na drugoj strani preko Egzuma - 65:66.

32. minut - Sjajno su se "orlovi" odbranili, a potom se izborili sa presingom Australije! Lagano zakucavanje za Nikolu Milutinova - 65:64!

32. minut - Seriju Srbije prekida Džok Lendejl poenima sa niskog posta, na drugoj strani isto je pokušao i Pokuševski, ali lopta izlazi iz obruča - 63:64.

31. minut - Dobra rola Alekse Avramovića na startu poslednjeg kvartala, prekida svoju seriju promašaja i pogađa posle polaganja, a potom i u kontri nakon dobre odbrane - 63:62!

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Dva vezana promašaja za Aleksu Avramovića, oba puta je plej Partizana bio potpuno sam. Nažalost, kažnjava to Gidi - 59:62.

29. minut - POKUŠEVSKIIIIIIIII! Evo ih prvi poeni za mladog košarkaša, kažnjava loše vraćanje Australijanaca - 59:60!

28. minut - Trapava reakcija Ognjena Jaramaza, koriste to Australijanci i dolaze do nove prednosti preko Džoša Gidija - 56:58.

27. minut - Potpuno neuravnotežen kriterijum... Peti Mils još jednom biva fauliran iako je kontakt bio minimalan. Ispunili su "orlovi" potom i bonus nakon što je Egzuma zaustavio Avramović - 56:56!

27. minut - Nesebično Aleksa Radanov nakon ukradene lopte proigrava Nikolu Jokića koji pogađa pod košem - 56:54! Reaguje selektor "kengura" - Brajan Gordžijan, tajm-autom.

26. minut - Odlična odbrana Srbije i laki poeni za Jokića! "Orlovi" su vrlo brzo istopili prednost Australije, a sada još jedna dobra odbrana pod košem - 54:54!

25. minut - Novi lep potez Vase Micića, pogađa organizator naše igre posle prodora i to preko dva para australijskih ruku - 52:54!

25. minut - Seriju Australije prekida Nikola Jokić, centar Denvera već je na dabl-dabl učinku budući da je ovo bio njegov deseti poena, a uz to ima i 12 skokova - 50:54!

24. minut - Sada faul u napadu Marka Gudurića koji je iznudio Peti Mils. Nagradio se Australijanac na drugoj strani i pogodio novu trojku - 48:54.

24. minut - Neverovatno... Kada god "orlovi" uhvate ritam usledi tehnička greška, jednu takvu sada koristi Džoš Gidi i pogađa lako u kontri - 48:51.

23. minut - Dobra saradnja Marinkovića i Petruševa, novi laki poeni za krilnog centra Srbije! Kompletna odbrana čekala je dodavanje za Jokića, ali je Marinković pokvario njihove planove - 48:49.

22. minut - Nova trojka za Australiju delo je Džoka Lendejla - 44:49. Ponovo "kenguri" stiču najčešćih pet poena prednsoti, na drugoj strani pogađa Petrušev.

22. minut - Osma izgubljena lopta za "orlove"... Kažnjava to Džoš Gidi i pogađa dugu dvojku - 44:46.

21. minut - Nezadovoljan je selektor Pešić sudijskim odlukama i to opravdano! Ponovo je prelako sviran faul za Milsa koji je imao tri penala i sva tri pogodio. Na drugoj strani majstorija Nikole Jokića - 44:44!

21. minut - Poklon bacanja za Petija Milsa... Bez ikakvog razloga sudije šalju Australijanca na liniju penala nakon kontakta sa Micićem, koristi to iskusni plej i pogađa dva penala. Na drugoj strani ekspresno vraća Marko Gudurić - 42:41.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Srbija preokreće rezultat u finišu poluvremena! Koriste "orlovi" seriju australijskih grešaka, sam je u kontri bio Avramović i pogodio uz zvuk sirene - 40:39!

20. minut - Polovičan je bio Megnej, koristi to Petrušev i dodatno topi prednost "kengura" u finišu druge četvrtine. Potom nova dobra odbrana Srbije i novi laki poeni preko Marinkovića - 38:39!

19. minut - Prekida Nikola Jokić seriju Australija poenima sa linije penala. Na drugoj strani Magnej će imati šansu da uzvrati na isti način - 34:38.

18. minut - Čist faul nad Jokićem, ali se sudije nisu oglasile... Sevnula je kontra Australije, pogađa Gidi i koristi dodatno bacanje nakon faula Gudurića - 32:38.

18. minut - Nikako Srbija ne uspeva da napravi korak i potpuno okrene rezultat u svoju korist... Sada je trojku promaši Petrušev, na drugoj strani surova kazna preko Petija Milsa - 32:35.

17. minut - Četiri vezana poena za Filipa Petruševa i sve bolja odbrana "orlova" - 32:32!

17. minut - Vraća se Jokić na parket i odmah u tandemu sa Petruševim poentira pod košem Srbije - 30:32.

16. minut - Odgovaraju Australijanci serijom 5:0 i odmah tajm-aut za klupu Srbije. Prvo pogađa Egzum, a potom u kontri za tri Metju Delavedova nakon promašaja Gudurića - 28:32.

15. minut - Srbija vodi! Dobra odbrana, prvi je u kontri bio Aleksa Avramović koji pogađa pored Milsa - 28:27!

14. minut - Prelepa asistencija Micića... Ma, divna! Svi su krenuli na jednu stranu, a on je iz nemoguće pozicije proigrao Milutinova. Centar Srbije ima već deset poena - 26:27!

14. minut - Dobra akcija Srbije iz auta, Milutinov zakucava nakon što je lopta skakala po obruču - 24:25.

13. minut - PETRUŠEEEEEV! Evo je druga trojka za "orlove" i sjajna asistencija Vase Micića koji je iza leđa proigrao Petruševa u uglu - 22:25!

12. minut - Vezuje Denijels tri poena, prvi sa linije penala, a potom i u kontri nakon promašaja Alekseja Pokuševskog - 19:23.

11. minut - Raspoložen je Milutinov na startu meča, nakon dobra odbrane snažni centar kupi ofanzivni skok na drugoj strani i pogađa pored trojice Australijanaca - 19:20!

11. minut - Kako se završila prva, počinje druga deonica. Milutinov je fauliran, još jednom je siguran centar Olimpijakosa - 17:20!

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Pokušao je Jaramaz sa pola terena na isteku prve deonice, ali ne pogađa plej Partizana. Australija ima prednost zahvaljujući velikom broju grešaka naše reprezentacije - 15:20.

10. minut - Nažalost Srbija nije ni ovoga puta iskoristila nešto bolju odbranu, Egzum u kontri zaustavlja Avramovića. Prethodno je precizan sa linije panala bio Nikola Milutinov - 15:20!

9. minut - Prekida Vanja Marinković svoju seriju promašaja pošto pogađa dva penala nakon faula Dante Egzuma. Na drugoj strani na liniju slobodnih bacanja ide Magnej pošto je na njega naleteo Aleksa Radanov - 13:18.

9. minut - Nastavljaju Australijanci da šutiraju, a sada je Mekvej i pogodio... U prethodnom napadu novi promašaj Vanje Marinkovića - 11:17.

8. minut - Blokada Jokića u odbrani, a potom brilijantan potez u napadu! Srpski as fintirao je Megneja i lagano položio - 11:14!

7. minut - Uspeva Aleksa Avramović da se izbori za napad Srbije pošto ga je faulirao Džok Lendejl, ali usledila je nova greška "orlova". Vanja Marinković je nagazio liniju prilikom finte šuta za tri poena.

6. minut - Nova izgubljena lopta za Srbiju u tranziciji to kažnjava Peti Mils svojim osmim poenom, drugi tajm-aut traži Svetislav Pešić - 9:14.

6. minut - Mnogo grešaka "orlova"... Sada je Marko Gudurić poklonio loptu Egzumu, a bek Dalasa pogađa u kontri. Prethodno je pod košem bio precizan Denijels - 9:12.

5. minut - Forsiraju Australijanci preko ruke budući da Srbija igra dobru odbranu, koristi to Vasilije Micić i pogađa nakon prodora u tranziciji - 9:8.

4. minut - MARINKOVIIIIIIIIIĆ! Sjajan napad "orlova" nakon minuta predaha, dobio je novi košarkaš Partizana "extra" pas i pocepao mrežicu Australije - 7:8!

3. minut - Nova trojka za Petija Milsa, Australija vodi 5:8 i odmah tajm-autom reaguje Svetislav Pešić. Nije selektor Srbije zadovoljan napadom svojih izabranika.

3. minut - Šteta... Imali su "orlovi" kontru nakon dobre odbrane Micića, ali beku Šarlota lopta beži. Koriste to Australijanci i iz kontre trojku pogađa Peti Mils - 4:5.

2. minut - Dobra akcija Srbije koju poenima kruniše Filip Petrušev - 4:2.

2. minut - Još jedan defanzivni skok za Jokića, ovoga puta nakon dobre odbrane protiv Lendejla. Ponovo su "orlovi" otvorili kontru, ali ne uspeva da je iskoristi Vanja Marinković. Na drugoj strani dva penala pogađa Džoš Gidi - 2:2.

1. minut - Utakmica je počela, prvi napad za Australiju! Ne koriste "kenguri" prvi napad pošto je Nik Kej bio neprecizan, kontru je povukao Nikola Jokić i proigrao Vasu Micića za 2:0!

Petorku Srbije čine Marko Gudurić, Vasilije Micić, Vanja Marinković, Filip Petrušev i Nikola Jokić. Australija odgovara sa - Dajson Danijelsom, Nikoj Kejom, Džokom Lendejlom, Peti Milsom i Džoš Gidijem.

PRE MEČA

17:52 - Juče je protiv Amerike među Australijancima posebno motivisan bio Džok Lendejl koji je utakmicu u "Etihad Areni" okončao sa 20 poena, osam skokova i sedam asistencija. Pratio ga je Džoš Gidi sa 17.

17:49 - Srbija se posle turnira u Abu Dabiju vraća u Beograd gde su na programu još dve kontrolne utakmice – protiv Japana 21. i Grčke 22. jula. Odlazak u Lil planiran je za 24. jul.

17:44 - Selektor Srbije - Svetislav Pešić, odlučio je da današnji okršaj protiv Australije propuste Ognjen Dobrić i Bogdan Bogdanović. Očekuvana odluka budući da "orlove" kroz 24 časa očekuje naredni izazov pošto će rival našim košarkašima biti Amerika.

17:42 - Kada govorimo o proveri Srbije protiv Francuske - "orlove" je predvodio Nikola Jokić sa 20 poena i 12 skokova za nešto manje od 30 minuta na parketu. Imao je as Denvera odličnu pomoć bekovske linije pošto je kapiten Bogdan Bogdanović dodao 15, Aleksa Avramović devet, a Vanja Marinković osam koševa.

17:37 - Prve zvezde australijske reprezentacije su Peti Mils, Džoš Gidi, Met Delavedova i bivši košarkaš Partizana - Dante Egzum. Naravno, ne treba zaboraviti ni Džoka Lendejla i Dupa Rita.

17:32 - Budući da je Srbija aktuelni vicešampion sveta, a da je sastav - makar na papiru, dodatno pojačan, bukmejkeri "orlove" vide kao favorite na današnjem meču protiv Australije. Kvota na naš tim je 1,35, sa druge strane na Australiju je oko 3,50.

17:24 - Evo kako se reprezentativci Srbije zagrevaju pred meč.

17:21 - Pored njega, pod znakom pitanja je nastup Dejana Davidovca koji se povredio tokom prve faze priprema za Olimpijske igre.

17:17 - Izvesno je da će meč protiv Australije propustiti Nikola Jović. As Majamija tek što se oporavio od povrede skočnog zgloba zbog čega nije putovao sa ekipom u Abu Dabi. Dobra vest je da bi mladi košarkaš trebao da bude spreman za Olimpijske igre.

17:14 - Australijanci, sa druge strane, rade punom parom već više od mesec dana i do sada su odigrali čak pet mečeva. Juče su na istom turniru doživeli prvi poraz pošto je od njih bolja bila reprezentacija Amerike sa 98:92. Ipak, selekcija Brajana Goržijana ostavila je dobar utisak i, žargonski rečeno - skupo prodala kožu "jenkijima".

17:09 - Reprezentacija Srbije već je odigrala jedan prijateljski meč u sklopu priorema za predstojeće Olimpijske igre. "Orlovi" su u Lionu deklasirali selekciju Francuske, a dominirao je Nikola Jokić.

17:05 - Dobro došli na lajv prenos prijateljskog meča između košarkaša Australije i Srbije u Abu Dabiju. Sve detalje sa ove utakmice uživo možete pratiti uz portal Informer.rs!

Šalja jeste osuđen, ali ostaje ključno pitanje! Vulin: Ko je dozvolio logor OVK u Albaniji?

Potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin, komentarišući današnju presudu Suda za OVK kojom je pripadnik te terorističke šiptarske organizacije Pjetr Šelja osuđen na 18 godina zatvora zbog ratnih zločina, kaže da bez odgovora ostaje pitanje odakle na teritoriji Republike Albanije u Kukešu logor OVK i da li je neko iz države Albanije i NATO snaga odgovoran za to i da li će odgovarati

16.07.2024

18:53

Odluke NATO pakta u Vašingtonu vode svet u neviđenu opasnost! Ubistvo Trampa ne bi spustilo tenzije u Americi! (VIDEO)

Gosti "Info dana" Informer televizije bili su direktor "Srpskog telegrafa" Saša Milovanović, profesor dr Branko Nadoveza sa Instituta za noviju istoriju Srbije i Ljubomir Đurić iz Centra za nacionalnu politiku. Govorili su o odnosima Srbije i Egipta, kao i o nedavnom atentatu na bivšeg šefa države i aktuelnog kandidata za predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa.