Španski teniser večeras je istrčao na teren u dublu sa Karlosom Alkarazom, ali je njegov nastup u singlu na Olimpijskim igrama i dalje pod znakom pitanja.
Ljubitelji sporta navijaju da u 2. kolu na pariskoj šljaci gledaju okršaj starih znanaca - Rafaela Nadala i Novaka Đokovića. Srpski as je danas lako odradio svoj deo posla i na premijeri rutinski savladao Australijanca Metjua Ebdena sa 6:0, 6:1, dok Španca tek čeka okršaj sa Mađarom Martinom Fučovičem.
Međutim, popularni "bik sa Majorke" još nije doneo odluku da li će nastupiti u singl konkurenciji zbog svog zdravstvenog stanja i fizičke spreme.
- Ne znam da li ću igrati singl, razgovaraću sa svojim timom. Donećemo odluku koja je najbolja za nas kao ekipu, kako bismo imali najveće šanse da donesemo medalje Španiji. Da povećamo šanse da se to dogodi. Nekada je manje-više. Sutra ćemo doneti odluku da li ću igrati ili ne, moram da popričam prvo sa svima - rekao je Nadal.
Rafa Nadal & Carlos Alcaraz’ reaction after winning their first ever doubles match together at the Olympics.
Ipak, Rafa je večeras igrao u dublu sa Karlosom Alkarazom. Pred 15.000 navijača na stadionu "Filip Šatrije" savladali su argentinski par Maksimo Gonzalez i Andreas Molteni sa 7:6, 6:4, pa su se tako plasirali u osminu finala.
- Predstavljati Španiju na Olimpijskim igrama u ovoj kombinaciji je fantastično. Sa ovom pobedom smo dobili šansu da sanjamo još malo. Igrali smo dobro kao tim, to što je Karlos bio uz mene mi je davalo mir i samopouzdanje. Treba da uživamo u ovome i da nastavimo dalje - poručio je Nadal.
Prvi dan Olimpijskih igara u Parizu otvorile su naša džudistkinja Milica Nikolić koja je eliminisana u 2. kolu, potom Jovana Arsić koja se plasirala u četvrtinale skifa i strelac Damir Mikec, koji je izbrio finale i u nedelju oko 9:30 će se boriti za zlato! Novak se prošetao do druge runde, a Sara Ćirković neočekivano ispala. Poslednja srpska predstavnica, stonoteniserka Izabela Lupulesku, posle četiri izgubljena seta spakovala je kofere i zaputila se kući.
Selektor košarkaške reprezentacije Srbije izneo je očekivanja pred sutrašnji start na Olimpijskim igrama i duel sa Sjedinjenim Američkim Državama u Lilu (17.15, RTS 1).
Srpski teniser Novak Đoković lako je izašao na kraj sa inače dubl igračem Metjuom Ebdenom sa 2:0, a posle trijumfa izrazio je nezadovoljstvo organizacijom koja je specijalnu pozivnicu uručila teniseru koji inače ne igra singl.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prvi dan Olimpijskih igara u Parizu otvorile su naša džudistkinja Milica Nikolić koja je eliminisana u 2. kolu, potom Jovana Arsić koja se plasirala u četvrtinale skifa i strelac Damir Mikec, koji je izbrio finale i u nedelju oko 9:30 će se boriti za zlato! Novak se prošetao do druge runde, a Sara Ćirković neočekivano ispala. Poslednja srpska predstavnica, stonoteniserka Izabela Lupulesku, posle četiri izgubljena seta spakovala je kofere i zaputila se kući.
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez, koji danima ne prestaje da izgovara skandalozne izjave na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznao je da su tokom nedavne posete šefa naše države BiH "pratili svaki njegov korak", nakon čega je usledio obrt koji on nije očekivao.
Talas negodovanja izbio je u Poljskoj nakon nedavnih vesti o ruskom profitu od izvoza mineralnih đubriva, koji je Evropska unija pokušala potpuno da blokira u drugoj polovini 2025. godine.
Blokaderi su sastavili čak 39 strana dug ''dokument'' o političu Vladanu Đokiću, koji treba da bude rektor Univerziteta u Beogradu, a u kojem objašnjavaju zašto ga vetiraju sa blokaderske liste!
Vojno-bezbednosni mehanizam koji su Zagreb, Tirana i Priština započeli potpisivanjem Zajedničke deklaracije o odbrambenoj saradnji u martu prošle godine mogao bi u narednoj fazi da dobije još jednog učesnika sa zapadnog Balkana - Crnu Goru.
Dok poštene građane maltretiraju blokadama, sami blokaderi vole da "odu na holidej“ i to, ni manje ni više, nego na hrvatskom primorju kao omiljenoj blokaderskoj destinaciji.
Pukao je potpuno otvoren rat i sveopšte rasulo unutar studentskog pokreta. Članovi grupe "Zbor Kalemegdan" poslali su svim beogradskim plenumima dopis i tajni snimak u kom direktno optužuju svog saborca Lazara Mišića, poznatijeg kao Gandi, da je opasno mutio i spletkario iza leđa pokreta.
Među blokaderima izbila je sveopšta čistka, a jedno od imena na njihovoj listi za "odstrel" je i Dragan Jovanović. Razlog koji navode za njegovo šikaniranje je pod stavkom "ostalo", a radi se o tome što, verovali ili ne, nije priložio svoju biografiju.
Kolumbijka koja već četiri godine živi u Srbiji ocenila je svoja omiljena domaća jela, ali je mnoge šokirala odlukom da paprikaš, gibanicu ali i vanilice smesti gotovo na samo dno liste.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas nakon sednice Štaba za vanredne situacije da je situacija vodostaja Dunava danas bolja nego prethodnih dana i da su svi požari koji su zahvatili teritoriju Srbije pod kontrolom.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv trojice osumnjičenih zbog postojanja osnova sumnje da su 5. avgusta 2026. godine na teritoriji GO Surčin radi prodaje držali ukupno oko 85 kilograma različitih vrsta narkotika.
Pripadnici Uprave kriminalističke policije (UKP) otkrili su i rano jutros zatvorili ilegalnu laboratoriju za uzgoj i preradu opojnih droga na teritoriji Smedereva.
Teroru takozvanog "otimača zlatnih lančića" u Novom Sadu, prema navodima objavljenim na društvenim mrežama, došao je kraj nakon akcije policije u kojoj je osumnjičeni uhapšen.
Na meti prevaranata u Vranju, našla se jedna žena kojoj je u četvrtak telefonom saopšteno da joj je ćerka navodno teško povređena i da je hitno potrebna operacija.
Četvrta barža, koju vlasti u Rumuniji nameravaju da potope kako bi se tok Dunava preusmerio ka nuklearnoj elektrani Černavoda, utovarena je danas i ona bi zajedno sa preostale tri trebalo da bude potopljena u narednim satima.
Visoka predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas poručila je danas da je svaki novi ruski napad na Ukrajinu dodatni razlog da Evropa pojača pritisak na Moskvu.
Španski premijer Pedro Sančez predsedavaće danas vanrednim koordinacionim sastankom sa nekoliko ministara kako bi se razmotrila situacija u Seuti, nakon masovnog priliva migranata iz Maroka prošle nedelje.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Kupovne kore za pitu mogu postati jednako ukusne kao domaće uz samo jedan jednostavan trik. Saznajte kako da napravite sočnu, mekanu i savršeno ukusnu pitu, bez suvih kora i razočaranja.
Kaomi Dženigs (28) iz Irske bila je na putovanju iz snova sa svojim suprugom Oliejem na Tajlandu, gde su slavili njegov 30. rođendan. Međutim, idiličan odmor pretvorio se u noćnu moru kada su počeli da se javljaju neobični simptomi, za koje se ispostavilo da su znak terminalnog tumora na mozgu.
Postoji jednostavan trik koji mesari često koriste, a za koji vam je potrebno svega nekoliko sekundi. Pomoću njega možete lako proveriti da li je piletina koju kupujete sveža i biti sigurni u svoj izbor.
TV lice Ana Radulović u emisiji "Demanti" nije zaobilazila nijednu temu, te nam je oktirla kome je prvo rekla da se razvodi, kao i kakva je reakcija njenih roditelja bila.
Bivši rijaliti učesnici Anđela Đuričić i Nenad Marinković Gastoz otputovali su na Maldive, odakle su podelii nestvarne snimke na kojima su okruženi ajkulama dok plutaju na dušeku.
Broj telefona bivšeg rijaliti učenika Uroša Stanića, ali i njegova fotografija osvanuo je u jednom oglasu za poslovnu pratnju, nakon čega se on hitno oglasio.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.