30.07.2024

10:22

Bleda Srbija pala od Australije! Komplikacije u grupi B!

Olimpijske igre

Jako loša i bleda Srbija poražena u drugom meču Olimpijskih igara! Izabranike Uroša Stevanovića savladala je Australija sa 8:3 i tako zakomplikovala situaciju u grupi B.

Naime, pre ovog susreta, "delfini" su činili vrh tabele i pobeda bi ih vodila direktno u četvrtfinale. Šokantno lošim izdanjem protiv ekipe Tima Hamila, pali smo na četvrtu poziciju, poslednju koja vodi dalje.

Mnogo zavisi sada od Francuza i Japanaca, jedine dve selekcije bez osvojenih bodova, dok su Mađari, Australijanci, Španci i naši momci sa tri.

Nemoć naših u borbi sa Australijancima

Jako loš početak i neverovatan broj izgubljenih lopti jasno su stavili do znanja svima da "delfini" danas nisu na visini zadatka. Australija nije naročito bolji rival na startu, pa je prva deonica okončana sa minimalnih 1:0.

U nastavku, užasna igra Srbije je nastavljena, a to je dalo vetar u leđa ekipi Tima Hamila da zaigra još bolje. Kada je rezultat dosegao neverovatnih 6:0 u korist Australije, upalili su se alarmi kod Uroša Stevanovića, ali bilo je kasno.

Dušan Mandić je dao sve od sebe da nas održi u životu sa prva dva gola, dok je pogodak Dedovića postavio konačni konto naših pogotaka - svega tri.

"Delfini" sledeći duel igraju sa sjajni Špancima već 1. avgusta, a utakmica je predviđena za termin od 12.05.

SRBIJA - AUSTRALIJA 3:8

Bazen: Akvatiks centar

Grad: Pariz

Sudije: Andrej Franulović (Hrvatska), Žang Lijang (Kina)

SRBIJA: Filipović, Mandić, Rašović, Ranđelović, Ćuk, Dedović, Drašović, Jakšić, Vico, Ubović, Jakšić, Rašović, Mišović.

Trener: Uroš Stevanović

AUSTRALIJA: Porter, Lambi, Maksimović, Negus, Pauer, Edvards, Paviljar, Merkep, Bajrns, Bereulak, Put, Edvards B, Hedžes.

Trener: Tim Hamil

ČETVRTA ČETVRTINA:

32. minut - Kraj! Australija je potopila Srbiju i slavila!

30. minut - Čuvaju vreme Australijanci, znaju da su svakim minutom bliži velikom trijumfu i komplikaciji slike u grupi B.

29. minut - Ovaj pogodak je možda odlučio pobednika. Endrju Negus matira Filipovića i postavlja visokih - 8:3 za Australiju.

28. minut - Pokušavamo sada šutevima iz velike daljine, ali i nemamo mnogo izbora. Vreme radi protiv nas - 3:7.

27. minut - Evo ga! Odlično koristimo igrača više i sjajnom asistencijom na dalju stativu pronalazimo samog Dedovića - 3:7.

26. minut - Potpuno nemoćno delujemo. Katastrofalan šut preko dva igrača i isključenje za Jakšića.

25. minut - Tako je! Dušan Mandić postiže drugi gol za Srbiju. Upravo je levoruki "bombarder" bio strelac prvog pogotka - 2:7.

TREĆA ČETVRTINA:

24. minut - Bez promene rezultata na kraju treće deonice. Srbija bez ikakve ideje u napadu, Australija odlično koristi uspavane "delfine".

21. minut - Nepremostiva prepreka je golman Porter. Par lakih odbrana na početku bile su dovoljne kako bi stekao samopouzdanje i začarao svoj gol.

20. minut - Izgubili smo loptu, ali nas je spasila prečka koju je pogodio Negus.

19. minut - Zbog prekršaja Vica, Paviljar je dobio najstrožu kaznu i iskoristio je - 1:7.

18. minut - U igri je drugi golman Srbije, Vladimir Mišović.

17. minut - Nije iskorišćen prvi napad naših u drugom poluvremenu. Probao je Jakšić sa boka, ali je odbranio Porter.

DRUGA ČETVRTINA:

POLUVREME

Bravo, Dušane! Mandić na čistu individualnost stiže do prvog gola za našu selekciju - 1:6.

16. minut - Ne postoji Srbija u bazenu u Parizu. Igra samo Australija - 0:6!

15. minut - Čak šesta ukradena lopta Australije dovodi ih do petog gola! Potop "delfina" - 0:5.

14. minut - Nevolje ne prestaju! Neprestano raste prednost Australijanaca. Sada je gol pogodio Merkep - 0:4.

13. minut - Alarmi se pale! Paviljar postiče svoj drugi, za Australijance treći gol i sada smo u velikom problemu - 0:3.

12. minut - Pokušao je Mandić karakterstičnim šutem sa velike daljine, ali na visini zadatka je Nik Porter, golman Australije.

11. minut - Jako je besan Stevanović. Propao je novi napad naših, a na drugoj strani smo primili gol. Matirao je Bajrns našeg golmana - 0:2.

10. minut - Nikako ne uspevamo preko naših sidraša da ugrozimo gol protivnika. Previše grešaka u dodavanjima.
9. minut - Prvi napad u drugom delu pripao je Australijancima, ali su izgubili loptu.

PRVA ČETVRTINA:

8. minut - Neverovatno. Imali smo igrača više, a onda smo poklonili loptu rivalu pred kraj četvrtine. Srećom, uspeli smo da osujetimo prekid protivnika. Kraj deonice.

7. minut - Ništa se nije promenilo u pariskom bazenu. Nižu se propušteni napadi kao na traci. Jedina uteha je što dobro branimo naš gol.

5. minut - Probao je Jakšić, još uvek nema gola za našu reprezentaciju. Na svu sreću, neprecizno je šutirao Lambi na drugoj strani.

4. minut - Opet ismo iskoristili napad. Negus je oduzeo loptu, ali je i pokušaj Australije osujećen.

3. minut - Nažalost, prvi gol na meču postižu Australijanci. Luk Paviljar je bio precizan.

2. minut - Odličan pokušaj Jakšića, ali je intervenisao Edvards.

1. minut - Trku do lopte pobedio je Rašović, pa će "delfini" imati prvi posed.