16:30

Glatko s nulom! Odbojkaši pukli i od Slovenije! "Orlovi", moralo je bolje! (FOTO)

Reuters

Olimpijske igre

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Slovenije 3:0 meč drugog kola olimpijskog turnira.

Reprezentacija Slovenije je u većem delu prvog seta održavala minimalnu prednost. Srbija je došla do izjednačenja 16:16, ali je ipak rival bio bolji u prvom setu.

"Orlovi" su u drugom setu imali prednost 15:12. Slovenci onda prave seriju 9:0, prelazi u vodstvo 21:15, održava prednost i osvaja drugi set.

U trećem setu je bilo neizvesno do 16:15 za Sloveniju, Srbija je od tog trenutka osvojila samo četiri poena pa je protivnik tako došao do ubedljive pobede na Olimpijskim igrama.

Najefikasniji u reprezentaciji Slovenije bio je Štern Tonček sa 25 poena. U selekciji Srbije istakao se Marko Ivović sa 10 poena.

SRBIJA - SLOVENIJA 0:3 (21:25,19:25, 19:25)

TREĆI SET

19:25 - Kraj! Drugi poraz odbojkaša Srbije na Olimpijskim igrama u Parizu, posle Francuske izgubili smo i od Slovenije.

17:21 - Odličan je napad Slovenije, srpski odbojkaši nemaju rešenja. Klizimo ka porazu.

15:18 - Tri poena prednosti imaju Slovenci, Kujundžić jprekida seriju, Slovenija je ponovo na tri razlike

13:15 - Nova greška odbojkaša Srbije, Slovenija vodi. Greši Kujundžić na servisu, Slovenija ima dva razlike

10:9 - Štern upisuje novi poen, sada poentira pored dvojnog bloka. Isti igrač je došao do poena i u  sledećem napadu. Srbija vodi.

8:7 -  Tako jeee! Idemo, bre! Kujundžić odličan u napadu, a onda i Krsmanovićev blok za plus jedan

5:5 - Izjednačili su Slovenci, hoće ih sad servis. Čebulj diže protivnika, šteta, vođstvo nije dugo potrajalo.

3:1 - Odlični servisi Ivovića, Srbije ima prednost od 3:1, potom je Atanasijević pogrešio.

2:1 Duga razmena, lopta neće da padne u polje, ne daju ni jedni ni drugi. Atanasijević ipak osvaja poen za nas.

0:2 - Stižu Slovenci do dva razlike na početku trećeg dela meča.

DRUGI SET

19:25 - Slovenija rutinski završava ovu deonicu u svoju korist

16:22 - Novi poen za Sloveniju, biće veoma teško vratiti se u ovaj set.Pad igre je evidentan i sada se treba usredsrediti na treći set.

15:20 - Sve veća serija Slovenaca, sada su vrlo blizu osvajanja drugog seta, imaju sedam poena uzastopno.

15:17 - Serija od 4:0 Slovenaca. Maksimalno su iskoritili svaku na našu grešku. Gledamo preokret u drugom setu.

15:12 - Pada koncetracija Slovencima, odlično to iskorišćavaju naši reprezentativci

10:8 - U dobrom ritmu su sada naši momci. Imaju predfnost od dva razlike

2:3 - Luburić se raspucao, ali protivnik i dalje odlično servira. Nemamo rešenja za taj segment igre rivala.

1:1 - Dolaze Slovenci u vođstvo prvi i na početku druge deonice, izjednačuju "orlovi".

PRVI SET

21:25 - Koriste Slovenci drugu set loptu, dobar je bio prijem, ali trojni blok razbijen, prvi set je završen, Srbija je u zaostatku.

19:23 - Ne vredi, ne mogu "orlovi" da nađu rešenje za Šterna. Evo novo greške na primanju servisa, prebačena je lopta preko mreže, ali gromoviti smeč rivala i rival je na četiri razile i sve je bliži osvajanju prvog seta.

17:20 - Nezaustavljiv u ovim momentima je Štern, nije dobro, Slovenci su ponovo pobegli na tri razlike!

16:16 - Slovenija prekida seriju poena Srbije, ali odgovara Ivović

15:15 - Odlično! Vezuju Kolakovićevi momci tri poena i stižu do izjednačenja! Šlag na tortu stavio je as Petra Krsmanovića!

11:14 - Slovenci su nešto bolji u ovom delu meča, sada idu i na plus tri, prvi put, Kolaković traži tajm-aut

11:12 - Dva poena Kujundžića, ali Štern je nezaustavljiv. Ne daju vođstvo Slovenci, naši momci jure zaostatak

7:97 - Luburić odlično servira, posle trojnog bloka, lopta ipak ne ostaje u polju. I dalje protivnik ima dva poena prednosti.

6:8 - Slovenci su se prvi odlepili na dva poena razlike. Prvo blok na Petru Krsmanoviću, a onda je zaustavljen i Ivović.

6:6 - Novo izjednačenje, pa poentira Petar Krsmanović. Štern za još jedno izjednačenje u uvodnim trenucima meča.

5:4 - Prvo vođstvo Srbije posle greške Urnauta.

3:3 - Rezultatska klackalica na početku meča, igra se poen za poen, ali sve se svodi na egal u prvim minutima duela.

1:1 - Slovenci su prvi poveli na meču, a onda neprelazni dvojni blok Srba za izjednačenje. Odličan potez već na startu za samopouzdanje "orlova".

Startne postave:

Srbija: Krsmanović, Ivović, Jovović, Kujundžić, Luburić, Podrašćanin, liberu Kapur

Slovenija: Štern, Pajenk, Kozamernik, Ropret, Urnaut, Čebeulj, libero Kovačič.

16.30 - Dobar dan i dobro došli na blog uživo meča Srbija - Slovenija na portalu Informer.rs.

Svet koji poznajemo nepovratno nestaje! Bal satane na otvaranju OI je atak na pravoslavlje!

Istorija čovečanstva je istorija rata, ali ovaj rat koji se danas vodi je sudbonosan za čitavo čovečanstvo. Vlada gola sila koja ne obraća pažnju ni na ugovore ni na konvencije . Satanizam se više ne krije, na plaštu demokratiije zloupotrebljavaju se i deca. Evrovizija je pokazala katastrofalno lice, a Olimpijske igre otišle su tri koraka dalje . Slika Davinčija Tajna večera na najbrutalniji način je ismejana. U poslednje vreme u svetu centrala nepogrešivo "greši". Na ovu temu u emisiji "Otvoreni studio" govorili su stručnjak za bezbednost Nikola Antić, Marina Galogaža iz Društva sunarodnika Rusije i pravoslavni publicista Ranko Gojković.

30.07.2024

18:44

JOŠ Hronika VESTI

JOŠ Magazin VESTI

Brži od munje! Jovan je Krajišnik za medalju!

Nepobediv u penjanju uz stub i ove godine, na 14. Krajiškom višeboju u Banatskom Velikom Selu, bio je Jovan Stupar, koji je munjevitom brzinom, za 5, 80 sekundi došao do vrha i na njega okačio krajišku kapu!