05.08.2024

11:46

"Delfine" potopili Mađari! Čekamo najboljeg iz grupe A!

Olimpijske igre

Srpska vaterpolo reprezentacija u poslednjem kolu grupe B poražena je od Mađarske sa 17:13. "Delfini" idu u četvrtfinale sa četvrte pozicije svoje grupe, a potencijalni protivnik biće im Italija ili Hrvatska.

Sva je prilika da ćemo u nokaut fazi na Italijane, pošto su oni trenutni lideri grupe A, ali se čekaju ishodi preostalih mečeva.

Njih očekuje susret sa Grcima od 15.10 i trijumfom bi definitivno išli dalje sa prve pozicije i zakazali duel sa Srbijom. Sa druge strane, ukoliko Heleni budu bolji, a Hrvatska potopi Sjedinjene Američke Države, imaćemo veliki derbi komšija u narednoj fazi.

Mandićevih pet golova malo za trijumf

Ruku na srce, malo ko je očekivao da "delfini" mogu da se suprotstave Mađarskoj, i dalje jednoj od najjačih vaterpolo sila na planeti. Pogotovo kada se uzme u obzir forma u kojoj se izabranici Uroša Stevanovića nalaze.

Dobro su počeli, sjajno otvorili meč i posle prve četvrtine bili u prednosti. Maksimalno se koristila svaka situacija sa igračem više, a odbrana je bila na vrhunskom nivou.

Nažalost, nije dugo potrajalo. Mađari su se probudili, a naši momci su potonuli u svakom smislu te reči. Usledila je deonica u kojoj smo primili sedam, a onda u trećoj četvrtini šest golova i tada je bilo jasno da rival komanduje u bazenu.

Četvrtfinalni dueli su na programu 7. avgusta.

MAĐARSKA - SRBIJA 17:13 (2:4, 7:3, 6:2, 2:4)

Grad: Pariz

Bazen: "Akvatik centar"

Sudije: Adrijan Aleksandresku (Rumunija), Andrej Franulović (Hrvatska)

MAĐARSKA: Fogel, Anđal, Monherc 1, Molnar 1, Vamoš 2, Nađ 1, Zalanki 4, Fekete 4, Vigvari 1, Varga 1, Janšik 1, Haraji, Banjaji.

Selektor: Žolt Varga

SRBIJA: Filipović, Mandić 5, S. Rašović 1, Ranđelović, Ćuk 3, Dedović 1, Drašović, N. Jakšić 1, Vico 2, Ubović, P. Jakšić, V. Rašović, Mišović.

Selektor: Uroš Stevanović

ČETVRTA ČETVRTINA

32. minut - Trošili su Mađari vreme, nije ih ni zanimao naš gol. Uspeli su da sačuvaju prednost i na kraju ubedljivo slave.  "Delfini" čekaju rasplet ostalih utakmica kako bi saznali rivale.

31. minut - Lepa prilika je propuštena! Imali smo napad, igrača više i šansu da opet pripretimo preokretom, ali dobro reaguje Fogel i skida pokušaj Rašovića.

30. minut - Precizan Miloš Ćuk iz penala. Odlično je iskusni reprezentativac iskoristio najstrožu kaznu (17:13).

29. minut - Uspeli smo da se odbranimo, ali ne i da potvrdimo dobru igru na toj strani bazena, pošto je i naš napad propao. Usledila je brza kontra i gol za Mađare (17:12).

28. minut - Kakva bomba Mandića! Isticao je napad, ispred sebe je Dušan imao dvojicu čuvara, ali je čuvena levica "sevnula" i pocepala mrežu Mađara (16:12).

28. minut - Dobra odbrana Srbije i Mađari gube loptu bez prave organizacije napada.

27. minut - Odličan udarac iz nezgodnog ugla Dedovića i savladan je sjajni golman Solnoka (16:11).

27. minut - Igrač manje za Srbiju koriste Mađari pogotkom i tako sigurno grabe ka trijumfu (16:10).

26. minut - Imali smo igrača više i pogodili preko kapitena Nikole Jakšića (15:10).

25. minut - Prvi napad za Srbiju, ali nismo bili precizni. Na svu sreću, neprecizni su bili i Mađari.

TREĆA ČETVRTINA

24. minut - Vico je potopio loptu, potom su Mađari pogrešili u napadu. Kraj treće deonice.

24. minut - Nemilosrdne su naše severne komšije kada imaju igrača više. Još jednom Fekete (9:15).

23. minut - Konačno jedan dobar napad Srbije. Strahinja Rašović je proigrao Vica, a on pogodio sa dva metra (9:14)

23. minut - Mađari nas razbijaju. Vigvari je bio precizan (8:14).

22. minut - Novi promašaj Ćuka.

21. minut - Naša odbrana kao da ne postoji danas. Zalanki po treći put pogađa (8:13).

21. minut - Evo konačno jedne dobre odbrane i kontre Srbije. Pogodio je Mandić, četvrti njegov pogodak danas (8:12).

20. minut - Ništa sada ne ide "delfinima". Ni igrač više ne pomaže. Nižu se greške u napadu.

19. minut - Ne staju sada Mađari. Vamoš trese mrežu (7:12).

19. minut - Dva promašaja Srbije. Prvo Ćuk, a onda i Strahinja Rašović. Kakav pad u igri naših.

18. minut - Dva igraša više imaju Mađari. Koristi to Janšik (7:11).

17. minut - Nismo iskoristili igrača više, Ćuk je pogodio prečku.

Viktor Rašović

17. minut - Ponovo loš početak naših momaka. Fekete postiže svoj treći gol (7:10).

DRUGA ČETVRTINA

16. minut - Ovo je nestvarno! Primili smo gol preko celog bazena, Mišović je otišao sa gola, a pogodio je Varga (7:9).

16. minut - Ponovo Mađari koriste igrača više posle isključenja Petra Jakšića. Precizan je Zalanki (7:8).

15. minut - Vico je iznudio igrača više, Mandić pogodio prečku, a onda pogodio iz drugog puta (7:7).

14. minut - Varga vraća prednost Mađarskoj (6:7).

14. minut - Na golu je sada Mišović, upisao je prvu intervenciju. Odmah kontra i pogodak Strahinje Rašovića. Opet je nerešeno (6:6).

13. minut - Vico je iznudio peterac, Mandić pogodio (5:6). Konačno pogodak za "delfine".

13. minut - Šta se dešava sa srpskim vaterpolistima?! Neverovatan pad u igri, Monherc je iskoristio kontru za (4:6).

Nikola Dedović

12. minut - Potpuni preokret, serija Mađarske od 3:0. Fenomenalan šut Nađa sa velike udaljenosti (4:5).

11. minut - Još jedna intervencija Fogela, probao je Mandić da ga lobuje.

11. minut - Još jedan izgubljen posed za "delfine". Nije dobro počela druga četvrtina.

10. minut - Ništa od prekršaja nad Ubovićem, sva sreća protivnik je napravio faul u napadu.

10. minut - Slaba reakcija srpskih vaterpolista u napadu, potom i u odbrani, koristi to Zalanki. Sada je nerešeno (4:4).

9. minut - Krenulo je napadom Mađara i pogotkom Feketea (4:3).

PRVA ČETVRTINA

8. minut - Odbranili smo se u poslednjem napadu, fenomenalna intervencija Filipovića. Kraj prve deonice.

8. minut - Probao je Vico, nije uspeo. Napravili su Mađari prekršaj kada su kretali u napad. Potom zaradili i isključenje, a Vico je odlično reagovao sa pozicije centra i savladao Fogela (4:2).

7. minut - Odbranili su se "delfini" sa igračem manje u bazenu.

Radomir Drašović

7. minut - Dva igrača više ima Srbija. Koristi to Dušan Mandić sa desnog krila (3:2).

6. minut - Iskoristili su sada Mađari igrača više, strelac je Vamoš (2:2).

5. minut - Napravili su Mađari faul u napadu. Novi sjajan napad Srbije i još jedna "bomba" Miloša Ćuka (2:1).

4. minut - Imamo igrača više. Probao je Strahinja Rašović, još jednom Fogel sjajan. Posle kornera, precizan je Miloš Ćuk sa diostance (1:1).

4. minut - Evo sada odlične kontre Mađarske, pogodio je Fekete (0:1).

3. minut - Dobre odbrane kod oba tima, ali slabi i neefikasni napadi. Golmani na nivou i dalje je 0:0.

Radoslav Filipović

2. minut - Ponovo je probao Dedović, sada odbrana Fogela.

2. minut - Probao je sada iskusni Varga, ali Radoslav Filipović upisuje prvu intervenciju.

1. minut - Prvi napad ima Mađarska, ali i promašaj sa distance. Potom su naši uzvratili preko Dedovića, ostaje 0:0.

1. minut - Utakmica je počela.

PRE MEČA

11.57 Srbija u grupi B ima skor 2-2, isto kao i naše severne komšije. Oni su pobedili Francuze (13:12) i Japan (17:10), a izgubili su od Španije (7:10) i Australije (8:9).

Srpski vaterpolisti

11.51 Nekada su Srbija i Mađarska uglavnom igrali velika finala, duele za zlato, sada je situacija malo drugačija, jer je došlo do smene generacija kod obe selekcije.

11.45 Dobrodošli na naš lajv-blog posvećen utakmici vaterpolista Srbije i Mađarske.