13:29

KRAJ: Sombor šafl odveo Srbiju u polufinale OI! (VIDEO)

AP/Photo

Olimpijske igre

Košarkaška reprezentacija Srbija pobedila je Australiju u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Parizu 95:90.

"Orlovi" su sa selekcijom Brajana Gorijana već igrali meč na pripremnom turniru u Abu Dabiju i tada je naš tim poražen 84:73.

Ovoga puta Svetislav Pešić može da računa na kompletan sastav, a i ulog je dodatna motivacija - polufinale Olimpijskih igara i duel sa američkim "drim timom"!

SRBIJA - AUSTRALIJA 95:90 (17:31, 23:25, 25:11, 15:17, 11:8)

Dvorana: Akor arena

Grad: Pariz

Sudije: Johan Roso (Francuska), Hulio Anaja (Panama), Vojčeh Liška (Poljska)

SRBIJA: Plavšić, Petrušev, Jović, Bogdanović, Marinković, Dobrić, Micić, Gudurić, Jokić, Davidovac, Avramović, Milutinov.

Trener: Svetislav Pešić

AUSTRALIJA: Danijels, Gidi, Mils, Grin, Ingls, Delavedova, Egzum, Lendejl, Kej, Mekvej, Magnej, Rit.

Trener: Brajan Gorijan

PRVI PRODUŽETAK:

POBEDAAAA!

Ukrali smo loptu! Bravooooo! Fauliran je Bogdanović i ima priliku kapiten da reši pitanje pobednika sa linije slobodnih bacanja.

Jokiiiiić! Sombor šafl za polufinale?! Kakav koš centra Denvera - 93:90!

45. minut - Bravo, Nikola! Jokić se nekako snalazi i pogađa za dva - 91:90.

44. minut - Odbranili smo se! Skinuo je Jokić pokušaj Milsa sa obruča.

Problemi! Faul u napadu Micića i to nakon pogotka Gidija za tri poena - 87:90.

43. minut - Duop Rit vraća Australiju u vođstvo, ali Bogdanović poravnava lepim pogotkom za dva - 87:87.

42. minut - Vraća istom merom Mekvej. Najbolji šuter australijske lige potvrđuje laskavi epitet - 85:85.

41. minut - Promašio je Mils za tri na startu produžetka. Jokić razigrava bekovsku liniju i pogađa Dobrić za tri poena - 85:82!

ČETVRTA ČETVRTINA:

ŠTA JE POGODIO MILS! Au, kakav pogodak pleja Majamija, neverovatno. U padu je bio, na šut je izašao Jokić, ali je lopta ušla u obruč - 82:82.

Odlično kombinuju Jokić i Micić. Fauliran je Vasa i ima dva slobodna bacanja. Nažalost, polovičan je bivši plej Efesa - 82:80.

40. minut - Promašio je Bogdanović. Uzeo je kapiten pretežak šut. Na svu sreću promašio je i Peti Mils. Lopta za Srbiju!

39. minut - Nestvaran pogodak Gidija sa jedne noge - 81:80.

38. minut - Iznudio je Micić faul na šutu za tri poena i maksimalno iskoristio slobodna bacanja - 81:78.

37. minut - Jokića sjajno čuva Lendejl u igri 1 na 1. Pokušao je Gidi da probije do koša, ali lepo reaguje Micić. Ipak, dobro odigran napad iz auta i Gidi postiže trojku - 78:78.

36. minut - Bravo, Vasilije! Sjajno je naskočio nekadašnji MVP Evrolige i pogodio za dva - 78:75.

35. minut - Novi skok u napadu dopuštamo Australijancima i kažnjava nas sjajni šuter Mekvej - 76:75.

34. minut - Kakva trojka Micića! Bomba pleja Šarlota na isteku napada, to nam je trebalo - 76:72.

33. minut - Dobar posao pravi Milutinov pod košem protivnika. Izborio je Nikola loptu za naš tim posle promašaja Bogdanovića - 73:72.

Prošetao se Egzum do koša! Kipti od besa Kari Pešić - 73:71.

32. minut - Maestralno igra u poslednjoj deonici Gudurić. Ukrao je loptu bek Fenera i proigrao Micića - 73:69.

Poentira i Australija posle ofanzivnog skoka. Dobro se snalazi Lendejl. Uzvratio je Gudurić lepim prodorom - 71:67.

31. minut - Petrušev koristi prednost u visini. Sjajno se snalazi as Olimpijakosa - 69:65.

TREĆA ČETVRTINA:

Nismo iskoristili poslednji napad u četvrtini. Milutinov je napravio faul u napadu. Kretao se centar Olimpijakosa u bloku.

30. minut - Nervozan je Gidi! Prekršaj u napadu je skrivio novi igrač Čikago Bulsa, sjajan posao radi Dobrić.

29. minut - Neverovatno! Dve vezane trojke otvorene je promašio Jokić! Na svu sreću, odbranili smo se, pa će trostruki MVP NBA lige imati dva slobodna bacanja.

28. minut - Au, pa šta radi Aleksa?! Potpuno neverovatan i nepotreban kontakt sa Egzumom. Bacio je svog nekadašnjeg saigrača na parket i načinio nesportski faul.

27. minut - Kakav je majstor Jokić! Jednom rukom je uhvatio loptu i poentirao sa čuvarem na leđima - 63:62.

Uspeli smo! Fantastičan potez Bogdanovića i pogodak za poludistance za vođstvo Srbije - 61:60.

26. minut - Imali smo priliku da pređemo u vođstvo, ali su dva napada propuštena.

25. minut - Dooobriiić! Topi se prednost Australije - 59:60. Podigao se nivo igre, zaigrala je ekipa kako ume i kako se od nje očekuje.

Krademo loptu i Bogdanović pakuje trojku! Fantastična serija Srbije, tako je momci! Tajmaut Australija - 54:60!

24. minut - Dobriiiić! Odličan pas Bogdanovića i trojka za povratnika u red Crvene zvezde - 51:58.

Odličan napad iz auta za Srbiju. Aleksa Avramović izuzetan u prodoru - 48:58.

23. minut - Odličan prodor Petruševa, ali promašio je zicer krilni centar Olimpijakosa. Nažalost, kažnjava Gidi to poenima - 46:58.

22. minut - Tamo gde je stao u prvom, nastavlja u drugom poluvremenu Mils. Novi poeni za pleja Australije - 44:56.

Nekako smo stigli do poena, lepo se snašao Petrušev - 44:54.

21. minut - Katastrofa Srbije na startu drugog dela. Bogdanović se spetljao i izgubio loptu.

DRUGA ČETVRTINA:

Poluvreme u Parizu! Srbija mora mnogo bolje u nastavku, pre svega u odbrani. Peti Mils je najbolji pojedinac sa 20 poena, dok je Gidi ubacio 13, a Nikola Jokić 11.

20. minut - Okružen je Jokić svaki put kada primi loptu. Fauliran je centar Denvera, pa će imati priliku da sa linije slobodnih bacanja okonča prvo poluvreme - 42:54.

19. minut - Nova greška i izgubljena lopta. Egzum u kontri koristi nesmotrenost Bogdanovića i pogađa uz faul - 37:53.

Šteta! Pogodak iz daljine Srbije anulira Gidi istom merom - 37:51.

18. minut - Tako je! Gudurić sjajno fintira i pogađa za tri poena - 37:48.

Ništa od namernog faula. Odličan prodor i poeni Marka Gudurića - 32:48.

Mekvej je u prolazu zakačio Avramovića i srušio ga na parket. Čačanin je pao na parket, pa sudije moraju da pregledaju snimak.

17. minut - Mini serija naših! Ponovo je Jokić iskoristio udvajanje i proigrao Milutinova - 30:46.

16. minut - Dobro se snalazi Jokić. Odlično ga je uposlio Avramović - 28:46.

Mils nestvaran

Ne uspeva Gudurić da pogodi za tri. Na svu sreću Lendejl je napravio korake u našem reketu.

15. minut - Poentirao je i Nikola Jokić. Odlično je Avramović uspeo da iščačka loptu Egzumu - 24:46.

Pogodio je Avramović posle tajmauta. Moramo sada odbraniti nešto za promenu - 22:46.

14. minut - Priključuje se trpanju koša Srbije i Duop Rit. Nekadašnji igrač Zvezde pogađa trojku - 20:44.

13. minut - Napokon koš za Srbiju! Micić je uspeo da prekine seriju protivnika trojkom, ali je usledio novi pogodak na samom obruču - 20:41.

Katastrofalno igra Srbija. Morao je Pešić opet da zove tajmaut.

12. minut - Nemamo rešenje za nekadašnju zvezdu San Antonija. Micić nije uspeo da uzvrati - 17:35.

11. minut - Peti Mils nastavlja da rešeta. Neverovatan pogodak preko Milutinova - 17:33.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Još jedna trojka Milsa. Srbija gubi loptu, a plejmejker Australije je fauliran u kontri. Koristi oba NBA as - 17:31.

9. minut - Jako loše izgledamo na parketu. Promašio je šut za tri Marinković, ali isti problem nema Mils - 17:26.

Odlična igra leđima Egzuma i prvi poeni za nekadašnjeg miljenika "grobara" - 17:21.

8. minut - Uzvraćaju trojkom Australijanci. Mekvej je precizan iz daljine. Nemamo problema sa napadom, opet je do koša stigao Mićić, ali odbrana je loša - 17:19.

7. minut - Nova trojka Bogdanovića i poeni Jokića posle skoka u napadu. Međutim, ne uspevamo da zaustavimo Gidija i napad Australije - 13:14.

Mils i Dobrić u borbi za loptu

6. minut - Prošunjao se Egzum i poentirao na samom obruču. Besan je zbog toga Pešić i traži tajmaut - 8:12.

Lepo kombinuju Dajson Denijels i Džok Lendejl. Poeni za krilnog centra - 8:10.

5. minut - Novi igrač Čikaga vezuje šest poena. Još jedan koš Gidija - 7:8.

4. minut - Uzvraćamo preko Bogdanovića. Odlična asistencija Jokića i trojka beka Atlante - 7:6.

3. minut - Kakav potez Gidija. Maestralna promena iza leđa je potpuno izbacila Avramovića iz igre i onda pogodak za tri - 4:6.

Prve poene za Australiju postiže Peti Mils. Odličan prodor i koš na drugi obruč - 4:2.

Fantastično otvara meč Petrušev. Sada je napao Keja igrom 1 na 1 i poentirao uz faul - 4:0.

2. minut - Srbija odlično koristi svoj prvi napad i poenima meč otvara Filip Petrušev - 2:0.

1. minut - Australija otvara meč prvim napadom. Džok Lendejl je promašio šut za dva poena.

PRE MEČA:

14.22 - Upravo reprezentativci obe selekcije istrčavaju na teren. Nikola Jović nije među "orlovima"! Iako je spiker prozvao NBA asa, kilo Majamija nije izašlo iz tunela.

14.18 - Najbolji pojedinac Australije je nekadašnji krilni centar Partizana Džok Lendejl. U dosadašnjem toku turnira prosečno je beležio 17,7 poena i 9,7 skokova po utakmici.

Džok Lendejl

14.05 - Košarkaši Srbije su izašli na zagrevanje, ali među njima nema Nikole Jovića. Selektor Pešić je juče napomenuo da nije trenirao sa ekipom zbog bolesti. Krilo Majamija se nalazi na spisku, ali je još uvek u svlačionici.

14.00 - Uz Srbiju su i navijači Slovenije. Zdušno će bodriti "orlove" u duelu sa Australijom. Podsećamo, "zmajčeki" nisu uspeli da se plasiraju i umesto njih su mesto u Parizu zauzeli košarkaši Grčke.

13.37 - Podršku "orlovima" pruža i osvajač zlatne medalje Damir Mikec.

13.37 - Tu je i predsednik Košarkaškog saveza Srbije Predrag Danilović.

13.35 - Ulice Pariza uveliko su ispunjene navijačima Srbije. Imaće "orlovi" vrhunsku podršku.

13.30 - Dobrodošli na tekstualni prenos uživo četvrtfinalnog meča Srbije i Australije.

Iran definitivno pokreće rat protiv Izraela! Da li Vašington treba da strahuje od otvorenog sukoba sa Teheranom? (VIDEO)

Iran je odlučio da napadne Izrael. Samo se čeka trenutak kada će Teheran sprovesti osvetu za zločin koji je učinio Izrael. Ono što se dešava na relaciji Tel Aviv: Teheran je višedecenijski problem. U poslednje vreme, stvari su kulminirale! Sve više zvaničnika iz Tel Aviva potvrđuje ovu informaciju. Na ovu temu u "Info danu" govorili su Lea Kummer, dugogodišnja dopisnica sa Bliskog istoka i politikolog Vladimir Kljajić.