• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: J. P.

05.04.2025

13:05

Tuga! Preminuo legendarni jugoslovenski atletičar posle duge borbe s bolešću

Facebook Atletski savez Srbije

Ostali sportovi

Tuga! Preminuo legendarni jugoslovenski atletičar posle duge borbe s bolešću

Podeli vest

Veoma tužne vesti stižu iz Slovenije! Naime, u 76. godini života, nakon duge i teške bolesti, preminuo je Zdravko Pečar, jedan od najznačajnijih atletičara nekadašnje Jugoslavije i prvi jugoslovenski bacač diska koji je prebacio magičnu granicu od 60 metara.

Rođen u Mariboru, Pečar je ostavio dubok trag u istoriji jugoslovenske atletike. Čak osam puta je obarao nacionalni rekord u bacanju diska, a 1974. godine ostvario je svoj najbolji rezultat – impresivnih 60,72 metra. Pored toga, bio je i balkanski šampion u petoboju, što govori o njegovoj svestranosti i posvećenosti sportu.

Sredinom sedamdesetih godina, studirao je na renomiranom univerzitetu "Brigam Jang" u Sjedinjenim Američkim Državama, gde je takođe briljirao i postao studentski šampion SAD.

Foto: Facebook Atletski savez Srbije

Zdravko Pečar

Zdravko Pečar je predstavljao Jugoslaviju na Olimpijskim igrama 1972. godine u Minhenu, gde je zauzeo 18. mesto, i ostavio veliki pečat u tadašnjoj svetskoj atletskoj eliti.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Monstrumima određen pritvor: Kinezi oteli, silovali i mučili devojke u Dolovu (VIDEO)
Hronika

Monstrumima određen pritvor: Kinezi oteli, silovali i mučili devojke u Dolovu (VIDEO)

Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.

06.12.2025

17:22

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set