Nezapamćen haos na dogodio se na Evropskom prvenstvu u rvanju. Na samoj dodeli medalja došlo je do obračuna - predsednik Rvačkog saveza Rusije Mihail Mamijašvili priša je da čestita albanskom šampionu Čermenu Valijevu, nazvavši ga “izdajnikom”, uz reči koje su šokirale sve prisutne.
Valijev, naturalizovani Albanac poreklom iz Rusije, osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 74 kilograma, a upravo je u finalu pobedio ruskog predstavnika. Međutim, slavlje mu je pokvario ispad Mamijašvilija, koji je, prema navodima Olimpijskog komiteta Albanije (KOKSH), prvo izrekao niz uvreda, a zatim i fizički nasrnuo na šampiona.
"Nije da se ništa nije desilo. Valijev je odao počast našoj zastavi, Albaniji, i sebi. Imao je spektakularan meč protiv jednog od najboljih rvača Ruske Federacije u finalu, ali ta osoba, koja je predsednik Rvačkog saveza Rusije, a ujedno i potpredsednik Svetske federacije, jedan je od najboljih rvača Rusije", započeli su u saopštenju.
Organizatori su šokirani ovim incidentom, a iz albanskog komiteta dodaju i da to nije prvi put da je Mamijašvili u centru skandala, kako oni navode još 2004. godine optužen je da je vršio pritisak na sudije tokom Olimpijskih igara u Atini.
Russian Wrestling Chief Humiliates Champion
Russian Wrestling Federation President Mikhail Mamiashvili aggressively "congratulated" Chermen Valiev on his European Championship win, yanking the medal around his neck like a noose.
"On je trostruki svetski šampion i trostruki evropski šampion, ali ovo nije prvi put. Već je 2004. bio optužen da je vršio pritisak na sudiju kako bi ruski rvač pobedio na Olimpijskim igrama u Atini", navodi se dalje u saopštenju KOKSH-a.
Poručuju takođe da Mamijašvili nema pravo da naziva druge izdajnicima jer ni sam nije Rus, već Gruzin koji je ostao u Rusiji, a njegovo ponašanje se pravda time da je verovatno bio pod dejstvom alkohola.
- Pre svega, predsednik Rvačke federacije Rusije nije Rus, već je iz Gruzije. Predstavljao je Sovjetski Savez, a ne Rusiju, i ako je neko izdajnik, onda je to on, jer je odbio da ode u Gruziju i ostao u Rusiji. Ali to nije stvar izdaje, već čežnje za rakijom, onda je popio malo alkohola, jer se taj gest drugačije ne može objasniti - stoji u saopštenju.
Albanska strana zahteva oštre kazne i poručuje da "neće stati"i dok ne vidi konkretne mere protiv onih koji koriste silu i uvrede prema sportistima.
"Nećemo stati dok ne vidimo konkretne mere. Ne može se tolerisati da neko iz visokog sportskog rukovodstva koristi silu i uvrede prema sportistima. Valijev je sada albanski reprezentativac i zaslužuje poštovanje", stoji na kraju saopštenja.
Skandal koji je bacio senku na vrhunski sportski uspeh, sada čeka reakciju evropskih i svetskih rvačkih institucija.
Evropsko prvenstvo u rvanju tek što je počelo, a Srbija već ima razloga za slavlje, Azamat Tuskaev obezbedio je prvu medalju za našu reprezentaciju u Bratislavi, a u utorak od 18 časova boriće se za zlatno odličje protiv još jednog Rusa.
Reprezentativac Srbije u rvanju slobodnim stilom u kategoriji do 57 kilograma Azamat Tuskaev osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu koje se održava u Bratislavi.
Rvačka reprezentacija Srbije mogla bi da bude prilično oslabljena na predstojećem Evropskom prvenstvu koje se od 7. do 13. aprila održava u Bratislavi s obzirom da je nastup Aleksandra Komarova, jednog od najozbiljnijih kandidata za medalju, pod velikim znakom pitanja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Evropsko prvenstvo u rvanju tek što je počelo, a Srbija već ima razloga za slavlje, Azamat Tuskaev obezbedio je prvu medalju za našu reprezentaciju u Bratislavi, a u utorak od 18 časova boriće se za zlatno odličje protiv još jednog Rusa.
Ustaški političar Tonino Picula, koji zloupotrebljava funkciju izvestioca Evropskog parlamenta kako bi blatio Srbiju, počeo je otvoreno da ucenjuje predsednika Aleksandra Vučića!
Dok se sukob u Istočnoj Evropi pretvorio u dugotrajan rat iscrpljivanja, režim u Severnoj Koreji uspeo je da izvuče ogromnu finansijsku i tehnološku korist iz ove krize, čime je praktično neutralisao višedecenijske međunarodne sankcije.
Crna Gora se sprema za parlamentarne izbore 2027. godine, a već se pokreće antisrpski narativ o navodnoj umešanosti Rusije, ali i Srpske pravoslavne crkve u taj proces.
Pozitivni trendovi u odnosima Srbije i Sjedinjenih Američkih Država postali su trn u oku moćnicima iz senke u Evropskoj uniji i zbog toga je lansirana operacija "Udar" čiji je jedini cilj da se sruši strateški dijalog Beograda i Vašingona, saznaje Informer.
Opozicioni voditelji Marko Vidojković i Nenad Kulačin napali su u svojoj emisiji "Dobar, loš, zao" sve one koji su kritikovali Mariju Vasić zbog njene sramne izjave da su vernici koji su odlazili u Hram Svetog Save da vide pojas Bogorodice fetišisti.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U Srbiji će se naoblačenje sa kišom, pljuskovima, grmljavinom, padom temperature i umerenim i jakim severozapadnim vetrom sa severa zemlje proširiti na zapadnu i jugozapadnu Srbiju, a zatim i na ostale krajeve.
Na vojnoj vežbi koja će se održati na Vidovdan, 28. juna, biće prikazano mnogo toga novog, uključujući i napadačke rojeve dronova i borbene sisteme koje građani do sada nisu mogli da vide, rekao je danas predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Nevreme praćeno lokalnom pojavom pljuskova sa grmljavinom do kraja dana stiže na zapad i jug Srbije, rekli su iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Miljana Kecmanović govorila je juče u sudnici Palate pravde kada su iznošene završne reči u procesu protiv nje i njenog supruga Vladimira Kecmanovića i naglasila kako niko ne zna "kako je u njenim cipelama".
U jeku pandemije koronavirusa kavčani su uspeli da istovare dva puta po dve i po tone kokaina na evropsko tlo, a onda na Skaju međusobno prepričavali ko je bio zadužen za tu isporuku, pominjući ćelije Balkanskog narkokatela od Pljevalja do kotorskog naselja Kavač.
U Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu priveden E. M. (33), koji je uhapšen po nalogu javnog tužioca zbog sumnje da je izvršio krivično delo krađa.
Po nalogu Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu, policijski službenici Policijske stanice Novi Beograd uhapsili su državljanina Turske M. C. (44), zbog sumnje da je izvršio krivično delo polno uznemiravanje.
Premijer Izraela Benjamin Netanjahu pozvao je Libance da se "pridruže Izraelu u miru" uprkos "bolesnim ciljevima" Irana i Hezbolaha, navodeći da su Hezbolah i Iran jedine prepreke dobrim odnosima.
Razbuktava se sukob na Bliskom istoku nakon napada SAD na Iran. Teheran je raketirao američke baze u regionu, Amerika uzvraća novim napadima. Sve događaje pratite uživo na Informer. rs.
Severna Koreja beleži najjači ekonomski zamah u poslednjih nekoliko godina, a američki Volstrit džornal ocenjuje da je reč o jednoj od najneočekivanijih ekonomskih priča današnjice.
Ruski državni mesindžer MAX nestao je iz Huawei prodavnice aplikacija, što je u Moskvi dočekano kao posebno neprijatan udarac, jer nije stigao sa Zapada, već iz kineskog digitalnog ekosistema.
Porodica popularnog grčkog pevača Konstantinosa Argirosa postala je bogatija za još jednog člana. Njegova supruga Aleksandra Nika porodila se 8. juna i na svet donela zdravu devojčicu, njihovo drugo dete.
Jednostavan trik sa sodom bikarbonom ili solju predstavlja najpraktičnije rešenje tokom sezone trešanja, jer na taj način mogu da ostanu sveže danima, a neće biti crvljive.
Tokom leta nije važno samo koliko često zalivate biljke, već i u koje vreme to radite. Pogrešan termin zalivanja može dovesti do venuća, opadanja cvetova i oštećenja listova, čak i uz redovnu negu.
Posni grašak je jednostavan, ukusan i zasitan obrok, idealan za Petrovdanski post. Priprema se od osnovnih sastojaka, a svojim domaćim ukusom podseća na tradicionalne porodične ručkove.
Iako ne postoji jedinstvena formula za srećnu i stabilnu vezu, određeni obrasci ponašanja mogu ozbiljno da naruše bliskost, sigurnost i poverenje između partnera.
Jovana Jeremić ponovo je privukla pažnju javnosti iskrenim izjavama o svom emotivnom životu i vezi sa bokserom Milošem Stojanovićem Tigrom, pa razvezala jezik o koleginicama koje su "lažne moralistkinje".
Pevač Nikola Rokvić uvek je bio miljenih ženskog pola, a današnjom objavom gde kao od majke rođen, peva pod tušem zapalio je ne samo maštu već i društvene mreže.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.