Sramota, imamo ozbiljan problem: Selektor "delfina" zgranut nakon potpunog debakla
Podeli vest
Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Uroš Stevanović (42) nije krio razočaranje nakon ubedljivog poraza od Grčke u borbi za treće mesto na Svetskom prvenstvu u Singapuru. Srpski tim je ostao bez medalje, a selektor je oštro kritikovao pristup svojih izabranika.
Naši vaterpolisti su danas u prepodnevnim časovima započeli utakmicu protiv Grka, koja se nije završila tako slavno - nakon rezultata 16:7 svi si ostali blago rečeno šokirani! Par sati nakon potpunog debakla "delfina" koji su pokušali da osvoje medalju, oglasio se i Stevanović bez i ikakve zadrške prokomentarisao .
Vaterpolisti Srbije savladali su Španiju sa 12:11 u dramatičnom meču drugog kola "Benu kupa" u Budimpešti. Junak pobede bio je Miloš Ćuk, koji je postigao odlučujući gol i ukupno šest pogodaka za prvi trijumf "delfina" na turniru.
Kapiten Nikola Jakšić i iskusni Miloš Ćuk nisu krili razočarenje nakon poraza od Grčke u borbi za bronzanu medalju (16:7) na Svetskom prvenstvu u vaterpolu, istakavši da ovako nešto - ne bi smelo da se događa.
24.07.2025
14:14
- Šta mi je na duši, prvo moram da kažem igračima. Mislim da je sramno kako smo ušli u ovaj meč i da, uopšte, u utakmici za bronzanu medalju koja bi nama bila i zlatna prikažemo ovakvu igru: I na 2:2 da u prvoj četvrtini ništa nije funkcionisalo kako treba - započeo je Stevanović.
Srpski vaterpolisti su loše otvorili duel, delovali rastrojeno i bez fokusa, što je grčki tim znao da iskoristi.
Vaterpolisti Srbije nisu uspeli da se domognu bronzane medalje na Svetskom prvenstvu u Singapuru pošto su u utakmici za treće mesto ubedljivo izgubili od Grčke sa 16:7 (2:2, 6:0, 3:3, 5:2).
Srpski vaterpolisti sutra igraju meč za treće mesto na Svetskom prvenstvu (11.35, RTS 1) protiv Grčke u Singapuru. Pred duel govorio je selektor "delfina" Uroš Stevanović koji je istakao da moraju zaboraviti poraz u polufinalu i da fokus bude na sutrašnjem meču.
23.07.2025
20:25
Foto: reuters
- Glava uopšte nije bila u utakmici. Koji je razlog, kakav god da je, mislim da je sramota. Mislim da ovakvu borbu u utakmici za medalju, pogotovo nama koji nismo imali kontinuitet u tim medaljama i posle ovakvog turnira i posle one prošlogodišnje Olimpijade, ne smemo sebi da dozvoljavamo ovakav pristup i ovakvu igru - istakao je selektor.
Osvrnuo se i na širu sliku problema, ističući da ovakve predstave dodatno produbljuju krizu koja traje već neko vreme kada su u pitanju velika takmičenja mimo Olimpijskih igara.
- Ne da smo igrali loše, nego smo se vratili nekoliko koraka unazad. Pristup je bio sraman. Grci su želeli medalju, pokazali su to od prvog minuta i zasluženo su je osvojili. Ako neko misli da medalja sa Svetskog prvenstva nije velika stvar, onda imamo ozbiljan problem - zaključio je Stevanović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vaterpolisti Srbije savladali su Španiju sa 12:11 u dramatičnom meču drugog kola "Benu kupa" u Budimpešti. Junak pobede bio je Miloš Ćuk, koji je postigao odlučujući gol i ukupno šest pogodaka za prvi trijumf "delfina" na turniru.
Dr Emir Ugljanin, blokader bivši asistent na Državnom Univerzitetu u Novom Pazaru (DUNP), izneo je skandalozne zaključke u emisiji Utisak nedelje na tajkunskoj Novoj S govoreći o događajima od jula ove godine u Novom Pazaru kada su blokaderi ekstremisti brutalno napadali policiju.
Blokaderi su za 28. decembar, za nedelju, neposredno pred doček Nove godine najavili novi skup i prikupljanje nekakvih potpisa za izbore, ali izostavili su da spomenu zbog čega su izabrali baš taj datum.
Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije "Transparentnost" osuđuje politički dirigovanu optužnicu koju je Mladen Nenadić iz Javnog tužilaštva za oprganizovani kriminal, po diktatu Marinike Tepić, podigao protiv ministra Nikole Selakovića i to u nepostojećem slučaju kao što je "generalštabna ruševina".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa visokom delegacijom Svetske banke na čelu sa Čarlsom Kormijeom, direktorom za regionalnu infrastrukturu za Evropu i Centralnu Aziju.
Kukuruz se sve više koristi u kotlovima i može značajno smanjiti troškove grejanja domaćinstava, iako ima nešto nižu toplotnu vrednost u odnosu na pelet, ali i duplo nižu cenu.
U selu Velika Reka kod Malog Zvornika pet porodica koje žive od zemlje, ujedinile su svoje snage, i ovim načinom rada, postižu a i zarađuju mnogo više.
Državljanin Sudana W.Y.H. (37) pretučen je u nedelju u ranim jutarnjim časovima u Nemanjinoj ulici, nakon što ga je napala grupa od tri nepoznata lica.
Beogradska policija u saradnji sa kolegama iz inđije uhapsila trojicu muškaraca koji su osumnjičeni za izvršenje krivičnih dela prinuda i ugrožavanje sigusnosti.
Slađan J. (37) iz Zaječara brutalno je ubijen, kako se sumnja, tokom pljačke sefa na stovarištu na kom je radio, a osmnjičeni za težak zločin su M. K. (18), M. Đ. (23) i L. L. (28)!
L. Lađevac (28) jedan od trojice osumnjičenih za ubistvo Slađana J. dobro je poznat policiji po nasilničkom ponašanju, a i njegov otac je u mladosti ubio čoveka.
Energetski sistem Ukrajine nalazi se na ivici kolapsa, a nastala oštećenja prete da u potpunosti izbace iz funkcije sisteme prenosa električne energije sa zapada na istok zemlje.
U Rumuniji su potvrđena dva slučaja lepre, dok su još dve osobe hitno hospitalizovane zbog bliskog kontakta sa obolelima, saopštile su zdravstvene vlasti.
Razgovori ukrajinske delegacije koju je predvodio predsednik te zemlje Volodimir Zelenski i američke delegacije na čelu sa američkim specijalnim izaslanikom Stivom Vitkofom i zetom američkog predsednika Donalda Trampa Džaredom Kušnerom, a povodom plana za okončanje rata u Ukrajini okončani su danas, preneo je Gardijan.
Nemački proizvođač automobila Folksvagen će sutra prestati sa proizvodnjom u fabrici u Drezdenu, što predstavlja prvi slučaj u istoriji kompanije dugoj 88 godina da zatvara pogon u Nemačkoj.
Beograd je zvanično ušao među pet najboljih filmskih lokacija Evrope zato što se na ulicama srpske prestonice snimala američka serija "Bibliotekari: Sledeće poglavlje" ("The Librarians: The Next Chapter").
Iako je dugo bio izvan glavnih trendova, tamno ljubičasti karmin vratio se na velika vrata, a ove zime i za Novu godinu postao je apsolutni favorit na usnama.
Pevačica Jadranka Kalinić, koja se javnosti predstavila u muzičkom takmičenju "Nikad nije kasno", nije krila na kakve je sve ucene naišla tokom karijere.
Pevač Željko Joksimović i njegova supruga, voditeljka Jovana Joksimović, pojavili su se na sahrani Jovana Terzića, oca funkcionera Crvene zvezde Zvezdana Terzića.
Ana Sević objavila je prošle noći fotografiju iz porodičnog doma na kojoj se vidi čak pet toplomera kojima je pevačica i voditeljka merila temperaturu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar