• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

05.05.2020

23:20

PREDRAG ŠAINOVIĆ, USPEŠNI UROLOG I AUTOMOBILISTA! Iz operacione sale na trkačku stazu!

Ostali sportovi

PREDRAG ŠAINOVIĆ, USPEŠNI UROLOG I AUTOMOBILISTA! Iz operacione sale na trkačku stazu!

Srpski urolog Predrag Šainović (40) uspešno se bavi i automobilizmom! Beograđanin, koji već 11 godina živi u Mariboru i radi na Univerzitetskom kliničkom centru, od detinjstva se interesovao za automobilizam

Ipak, ozbiljnije je počeo da se bavi ovim atraktivnim sportom tek 2017. godine. Kako otkriva, do tada je potpuno bio posvećen karijeri u medicini.

Rastu apetiti

Cilj mi je da pobedim u šampionatu Centralnoevropske zone, kako bih se onda takmičio na evropskom nivou
Predrag Šainović

- Kasno sam počeo da se bavim automobilizmom. Prvu trkačku licencu sam izvadio 2017, pošto sam do 2016. potpuno bio posvećen medicini. Nije mi žao, jer sam izgradio ime kao lekar i tu mogu mnogo više da se hvalim nego uspehom na trkama. Mada, ima pomalo žala, zato što sam video da mogu da budem brz i konkurentan - počinje priču Šainović za Informer.

Logistika mu je do sada pomagala da zbog trka ne ispašta njegov primarni posao.

- Na primer, radim do petka u 16 časova, a onda sednem u privatni auto i odem na autodrom - kaže Šainović.

Sada kada ostvaruje svoj životni san, Šainović ima i posebne ciljeve. Ove godine trebalo je da kupi automobil TCR specifikacije, ali zbog epidemije koronavirusa taj potez će sačekati sledeću godinu.

- Sarađivao sam sa Mirkom Marinšekom, on ima tim u Sloveniji. Rekao mi je: "Ako napraviš rezultat ispod 1,17, ti si ozbiljan trkač." Napravio sam 1,14 i tako je počela naša saradnja. Ipak, sada sam odlučio da dalje idem sam. Sledeće godine probaću da kupim bolji auto, pa da ravnopravno učestvujem u šampionatu Centralnoevropske zone (CEZ) u organizaciji FIA (Internacionalna automobilska federacija). Cilj mi je da budem među prva tri, a onda i da se oprobam u višem rangu turing trka, možda i na evropskom nivou - zaključuje Šainović.




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Fond PIO: I povišica i dodatak za penzionere
Društvo

Fond PIO: I povišica i dodatak za penzionere

Velika mi je čast i zadovoljstvo što sam danas sa vama i nadam se da ćemo kroz razgovor uspeti da rešimo i nešto od problema koje možda niste mogli da rešite, ali ono što mi je najvažnije jeste da zajednički napravimo nove planove i da vi budete oni koji upravljaju novcem koji ste tokom decenija svog rada kroz doprinose uplaćivali u naš Fond, kazao je Relja Ognjenović, direktor Republičkog fonda PIO, danas pred više od 300 penzionera Čačka okupljenih na tribini koju su organizovali Fond PIO i Savez penzionera Srbije.

15.06.2026

20:45

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set